Buty wspinaczkowe

16 ofert

Zyskuj więcej z programem lojalnościowym Decathlon Active

50 zł = 50 punktów

Zbieraj punkty za zakupy

odbieraj bony

na kolejne zakupy

365 dni

na wymianę i zwrot

Więcej szczegółów
Więcej szczegółów
Buty wspinaczkowe Miura VS
Najlepiej oceniany
Buty wspinaczkowe Simond Rock+
Buty wspinaczkowe Rock dla dzieci
Najniższa cena
Buty wspinaczkowe Simond Vertika
Ostatnie sztuki
SIMOND Buty wspinaczkowe Simond Vertika

239,99 zł 249,99 zł - 10,00 zł

Sprawdź dostępność w sklepie
 

Buty do wspinaczki – trzymaj się mocno ściany!

Podczas wspinania się bardzo intensywnie pracują zarówno ręce, jak i nogi. Angażujemy całe ciało, które wykonuje niezwykle duży wysiłek. To wymaga odpowiedniego „ubrania” dłoni oraz stóp. Buty wspinaczkowe mają specyficzną budowę, więc raczej nie pomylimy ich z żadnymi innymi. Wynika to ze specyfiki aktywności, jak również warunków, w jakich uprawiamy ten sport. Mogą to być skały w górach lub ścianka wspinaczkowa na hali. Niezależnie od tego, którą formę tej aktywności preferujesz, są Ci potrzebne buty wspinaczkowe. Nie polecamy wspinaczki w trampkach czy zwykłych butach sportowych. Nie zostały one bowiem przystosowane do tych wyjątkowych warunków. Nie tylko utrudnią wspinaczkę, lecz także mocno ograniczą Twoje bezpieczeństwo.

Co powinny Ci zapewnić buty wspinaczkowe?

Zanim kupisz swoje pierwsze buty do wspinaczki, powinieneś wiedzieć, czego od nich oczekujesz. Na pewno wygody. Jeżeli przed Tobą pierwszy trening, jest to szczególnie ważne, ponieważ w zwykłych butach sportowych wspinaczka jest trudniejsza. Ponadto odpowiednie buty wspinaczkowe muszą być wytrzymałe oraz odporne na przetarcia. Zakładanie ich nie może być skomplikowane, gdyż nikt nie chce tracić czasu na zakładanie obuwia; każdy chce jak najszybciej wskoczyć na ściankę. Takie buty wspinaczkowe będą dobre dla początkujących. Kiedy już nabierzesz doświadczenia i opanujesz techniki wspinania, będziesz mógł lepiej sprecyzować swoje oczekiwania względem obuwia.

Wyższy poziom wtajemniczenia

Już nie raczkujesz, a stanąłeś na nogi i pokonujesz coraz trudniejsze trasy. Nie boisz się też skalistych zboczy w górach. Teraz będą Ci potrzebne buty wspinaczkowe o znacznie większej precyzji. Nie możesz bagatelizować roli, jaką odgrywa antypoślizgowa podeszwa, bo przed Tobą coraz trudniejsze trasy i nie zawsze idealne warunki. Buty do wspinaczki muszą mieć taką budowę, aby sprawdzały się również w przypadku małych stopni.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę