Kaski wspinaczkowe

49 ofert
media description
Program lojalnościowy Decathlon Zbieraj punkty i odbieraj bony!
Kask wspinaczkowy Rock
Kask wspinaczkowy Sprint
Najlepiej oceniany
Kask wspinaczkowy i alpinistyczny Edelrid Zodiac
Ostatnie sztuki
EDELRID Kask wspinaczkowy i alpinistyczny Edelrid Zodiac

229,99 zł 249,99 zł - 20,00 zł

Najniższa cena 249,99 zł

Bardzo lekki kask wspinaczkowy dla dorosłych Makalu
CLIMAX Bardzo lekki kask wspinaczkowy dla dorosłych Makalu

299,00 zł 329,00 zł - 30,00 zł

Najniższa cena 329,00 zł

 

Kask wspinaczkowy – ograniczamy ryzyko poważnego urazu

Uprawianie wspinaczki górskiej wymaga dużej świadomości odnośnie do tego, czym właściwie jest ta aktywność, i z jakim ryzykiem się wiąże. Zawsze istnieje prawdopodobieństwo ułamania się kawałka skały, która uderzy w nas z dużej wysokości. Ponadto nawet upadek z niewielkiej wysokości na twarde podłoże może skończyć się poważną kontuzją czy urazem głowy. Nadal zastanawiasz się, czy kask wspinaczkowy jest Ci potrzebny? To wystarczająco mocne argumenty, które powinny rozwiać Twoje wątpliwości. Kask wspinaczkowy ma bezpośredni wpływ na Twoje bezpieczeństwo. Zawsze lepiej go mieć na wszelki wypadek, niż potem żałować, że się go nie miało. Prawda?

Kask wspinaczkowy – jakie kryteria musi spełnić?

Kaski mają różne przeznaczenie, jednak bardzo często są do siebie łudząco podobne, więc nietrudno o błąd i zakup tego niewłaściwego. Kask wspinaczkowy powinien spełniać określone normy prawne, a także posiadać certyfikat bezpieczeństwa EN 12492 lub UIAA. Ważna jest konstrukcja skorupy kasku, która musi być odporna na przebicia i uszkodzenia spowodowane przez ostre krawędzie skał. Kask wspinaczkowy musi stabilnie „leżeć” na głowie, za co odpowiedzialny jest m.in. system pasków pod brodą. Znaczenie ma także jego kształt, który warunkuje, czy kask będzie wygodny.

Kask wspinaczkowy musi być lekki, dlatego do jego produkcji wykorzystuje się m.in. poliwęglan wykazujący się jednocześnie wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Jego wewnętrzną warstwę stanowi miękka pianka poliuretanowa, która skutecznie pochłania uderzenia. Otwory wentylacyjne odpowiadają za prawidłową cyrkulację powietrza oraz odprowadzają wilgoć, zapobiegając poceniu.

Dlaczego nie chcemy go nosić?

Przez długi czas broniliśmy się przed noszeniem kasku podczas jazdy na nartach czy snowboardzie. Dzisiaj natomiast trudniej znaleźć na stoku osobę bez kasku, mają go na głowach prawie wszyscy. Kask wspinaczkowy powinien być traktowany w ten sam sposób. Nie chcemy go nosić, bo nie wyglądamy w nim dobrze, jest niewygodny, pocimy się… Wystarczy jednak lepiej dopasować go do wielkości głowy. Naprawdę warto! Sprawdź także liny i taśmy wspinaczkowe.

Idealny prezent na każdą okazję

          Nie masz pomysłu na prezent?
          Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
        
zamów e-kartę