Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Jak wybrać kaski jeździeckie?

Wstecz
  1. Jak wybrać
  2. kaski jeździeckie
Niezależnie od tego, czy jesteś dzieckiem, czy dorosłym, bezpieczeństwo jest bardzo ważnym aspektem jazdy konnej. Oto nasze wskazówki, które pomogą Ci wybrać kask i zachować bezpieczeństwo podczas jazdy.
Twój wybór kasku powinien być oparty na twoim poziomie umiejętności. Możesz następnie pogłębić kryteria wyboru w zależności od poziomu komfortu, wentylacji, a nawet poziomu dopasowania. Wszystkie nasze kaski spełniają obecne standardy bezpieczeństwa i zapewniają ten sam poziom ochrony. .

Poziom umiejętności

Początkujący

Powinieneś patrzeć na lżejsze, łatwe do dostosowania kaski, które będą ci pasować. Niektóre modele wyposażone są w pokrętło z tyłu, które pozwala dopasować kask do rozmiaru głowy lub tak, aby kask “rósł” wraz z wiekiem dziecka.

Zaawansowany

Na tym poziomie kaski mają piankowe wnętrze dla większego komfortu. Możesz również zdecydować się na kask z wyjmowaną wkładką, którą można łatwo umyć.

Ekspert

W przypadku najbardziej intensywnej jazdy, kaski powinny mieć wykończenie z miękkiej tkaniny, aby zapewnić jeszcze większy komfort, a także piankową wyściółkę i skuteczny system wentylacji.

Zobacz ofertę

Wentylacja

Zastanów się dokładnie nad warunkami, w których będziesz jeździć przed wyborem kasku. Jeśli często jeździsz w ciepłych warunkach lub gdy zaczynasz szybko się pocić, wybierz model z większą wentylacją dla większego komfortu. W przypadku intensywnych przejażdżek potrzebna także będzie duża wentylacja.

Istnieją trzy sposoby wentylowania kasku i więcej niż jeden może być używany razem:
  • przednie lub tylne strefy wentylacyjne,
  • kanały wentylacyjne,
  • wentylowany ochraniacz szyi.

Zobacz ofertę

Wybierz właściwy rozmiar

Kaski mogą być w jednym rozmiarze lub regulowane. Zalecamy użycie mierników dostępnych w naszych sklepach lub przewodników po rozmiarach na każdej stronie kasku, aby pomóc Ci znaleźć odpowiedni rozmiar.

Regulowane kaski

Kaski z regulowanym rozmiarem głowy wyposażone są w pokrętło lub elastyczny pasek do regulacji dopasowania. Występują w rozmiarach S, M, L itd. (Np. S = 48 do 52 cm, M = 52 do 56 cm i tak dalej). Rozmiar można zwiększyć lub zmniejszyć nawet o 4 cm. Te kaski są praktyczne, ponieważ dzieci mogą je nosić dłużej, nawet gdy rosną. Są także doskonałym rozwiązaniem dla okazjonalnych jeźdźców lub gdy kilku członków rodziny chce używać tego samego kasku.

Kaski one-size

Kaski jednorozmiarowe to "tradycyjne" kaski, dla których nie można dostosować rozmiaru. Musisz wybrać odpowiedni rozmiar obwodu głowy (na przykład 58 cm). Warto jednak pamiętać, że ten rodzaj kasku może nie pasować, jeśli twoja głowa jest okrągła lub owalna. W takim przypadku kup jeden rozmiar wyżej od normalnego rozmiaru lub wybierz model, który można dostosować.

Zobacz ofertę

Dodatkowe informacje

Wszystkie kaski Fouganza spełniają normy bezpieczeństwa i są regularnie sprawdzane podczas produkcji, aby upewnić się, że nie ma żadnych wad. Głównym celem kasku jest pochłanianie uderzeń, które mogą spowodować urazy głowy. Najczęściej stosowanym materiałem jest spieniony polistyren, który ulega zniekształceniu w przypadku uderzenia o osłonę chronionego obszaru, podobnego do zderzaka samochodowego. Tylko dlatego, że kask jest obowiązkowy, nie oznacza, że ​​nie może być wygodny i przyjemny w noszeniu. Obecnie istnieją kaski w różnych wzorach, od tradycyjnych aksamitu do bardziej technicznych modeli z nowoczesnymi wykończeniami. W ostatnich latach priorytetem była wygoda, a dzisiejsze kaski cechują się nadzwyczaj komfortową wyściółką z pianki i systemami wentylacyjnymi, aby zachować chłód głowy.

Termin "toczek" używany jest coraz rzadziej. Dziś coraz częściej używa się "kasku" do jazdy konnej. Oto kilka wskazówek dotyczących dbania o kask i przedłużenia jego życia. Aby ograniczyć brud i zadrapania, należy je przechowywać i nosić w specjalnej torbie ochronnej.

Regularnie czyść wnętrze (z powodu potu). Większość kasków ma zdejmowaną wewnętrzną czapkę lub piankowe podkładki, które można prać w pralce w niskich temperaturach. Możesz również użyć sprayu do czyszczenia kasków. Nie wystawiaj kasku na źródła ciepła (np. tylne siedzenie samochodu na słońcu). Może to uszkodzić polistyren i zmniejszyć jego działanie ochronne.

Dopasowanie

Dookoła głowy

Aby upewnić się, że Twój kask jest odpowiedni, wybierz model, który całkowicie obejmuje głowę.

Na Twoim czole

Krawędź kasku powinna sięgać zaledwie kilka centymetrów powyżej brwi, a całe czoło powinno być zakryte.

Na brodzie

Pasek powinien pasować ciasno, aby nie przesuwał się po brodzie, ale powinien być na tyle luźny, aby nie utrudniać ruchów szyi.

Zobacz ofertę

Valério, szef produktu

"Pamiętaj, że kask musi być wymieniony po każdym upadku lub silnym uderzeniu, nawet jeśli kask wydaje się dobry na zewnątrz, może on być uszkodzony od wewnątrz, co może sprawić, że będzie on mniej skuteczny w razie kolejnego upadku. Unikaj upuszczania kasku, gdy go nie nosisz, i przechowuj go w bezpiecznym miejscu, gdzie nie spadnie lub nie uderzy o ziemię. "