fouganza

Kask jeździecki Fouganza 140

Kod produktu: 8573448

4,8 (47)

189,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać później

Rozmiar:

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Do jazdy konnej. Chroni głowę w razie upadku z konia.

Niezbędny na początki przygody z jeździectwem. Aksamitne pokrycie nawiązuje do tradycyjnego toczka.

  • Ochrona przed uderzeniami

    Certyfikacja wg EN1384:2017.

  • Regulowany

    Nylonowe paski regulowane przy pomocy 2 klamer (kark, szyja).

  • Komfort użytkowania

    Kask, który dopasowuje się do indywidualnego obwodu głowy.

Norma

Certyfikacja wg EN1384:2017.

Rozmiary

Od 52 do 59.

Jak wybrać kask

Radzimy zmierzyć obwód głowy i przymierzyć różne rozmiary, by wybrać najbardziej odpowiedni.
Wybór kasku w odpowiednim rozmiarze i dobrze dopasowanego to sprawa kluczowa. Nigdy nie kupuj dziecku za dużego kasku wychodząc z założenia, że dorośnie!

Dopasowanie kasku

Kask najlepiej chroni głowę wówczas, gdy dokładnie do niej przylega, lecz w żadnym miejscu nie uciska. Paski mocujące są odpowiednio dopasowane wtedy, gdy kask nie zsuwa się ani do przodu, ani do tyłu, ani na boki - nawet podczas ruchu jeźdźca. Pasek podpinkowy powinien przechodzić pod żuchwą, a nie opierać się na podbródku. Musi być odpowiednio mocno dopięty, by kask nie przesuwał się, a jednocześnie nie może zaciskać się zbyt mocno.

Pochłanianie energii uderzenia

Rolą kasku jest pochłonięcie części energii uderzenia poprzez częściowe odkształcenie skorupy i/lub warstwy ochronnej. Kask zmniejsza siłę urazu głowy. Ochrona, jaką kask zapewnia zależy od okoliczności wypadku. Nie zawsze zapobiegnie śmierci czy trwałemu kalectwu.

Niewielka waga

490 g (rozmiar 57)

Zalecenia

Dla własnego bezpieczeństwa należy uważnie przeczytać instrukcję obsługi kasku.
Kask ten jest przeznaczony wyłącznie do uprawiania jeździectwa. Nie może być używany do uprawiania innych sportów (sportów motorowych, zimowych, powietrznych).

Konserwacja i przechowywanie

Wnętrze kasku czyścić szmatką. Nie należy używać rozpuszczalników i innych substancji inwazyjnych, gdyż mogłyby wpłynąć na właściwości ochronne kasku. Wewnętrzne panele piankowe można odpiąć i wyprać ręcznie w zimnej wodzie.
Do przechowywania i transportu doskonale sprawdzi się tekstylna torba, która ochroni kask przed zabrudzeniem, porysowaniem i działaniem światła.

Czas użytkowania

Radzimy wymienić kask po upływie 5 lat od daty produkcji podanej na etykiecie (o ile kask nie został uderzony i był przechowywany w odpowiednich warunkach). Każdy kask, który został uderzony należy bezwzględnie wymienić. Uszkodzenie może być niewidoczne!

Zwrot sprzętu ochrony osobistej

Kask jest sprzętem ochrony osobistej.
Przed zakupem upewnij się, że model, rozmiar czy kolor są dla Ciebie odpowiednie. Abyśmy mogli zapewnić produktowi drugie życie w wypadku, gdy nie będzie dla Ciebie odpowiedni, należy go zwrócić razem z instrukcją obsługi, oryginalnie zamocowanymi etykietkami, ewentualnymi akcesoriami oraz - jeśli istniało - z oryginalnym opakowaniem. Zwracajmy uwagę na takie proste zasady i szanujmy środowisko, w którym żyjemy.

Skład

Podszewka główna 100% Polistyren (PS) Powłoka 100% Akrylonitrylo-butadienowo-styren (ABS) Pas 100% Poliamid Klamry 100% Polioksymetylen Pianka 100% Poliuretan

Porady dotyczące przechowywania

Trzymać z dala od źródeł ciepła takich jak grzejnik lub nasłoneczniona tylna szyba samochodu. Wysoka temperatura może zniszczyć właściwości ochronne kasku.

Ograniczenia

Kask jeździecki. PO UDERZENIU KAŻDY KASK NALEŻY WYMIENIĆ.

Testy

Kask został przetestowany przez niezależne laboratorium zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Zatwierdzony przez

Jednostka notyfikowana nr 2008, Dolomicert s.c.ar.l.

Wgrywanie