fouganza

Kask jeździecki Fouganza 520

Kod produktu: 8569331

4,8 (37)

289,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać później

Kolor:

Czarny / Ciemnoszary

Rozmiar:

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Wygodny, wytrzymały kask. Chroni głowę w razie upadku. Odpowiedni do wszystkich dyscyplin jeździeckich.

Szukasz wygodnego kasku? Nasz model ma ergonomiczne paski. Jest tak wygodny, że możesz zapomnieć, że masz go na głowie! Odpinaną wyściółkę można wyprać lub wymienić na nową.

 • Ochrona przed uderzeniami

  Wytrzymały kask przetestowany i certyfikowany zgodnie z normą EN1384:2017.

 • Komfort użytkowania

  Wygodne paski oraz zmniejszająca nacisk pianka.

 • Wentylacja

  Techniczny, optymalny system wentylacji skutecznie chłodzi głowę.

 • Stabilność

  Udoskonalony system pasków dobrze obejmuje głowę jeźdźca.

Norma

Certyfikacja wg EN1384:2017.

Rozmiary

Od 53 do 59 cm.

Niewielka waga

520 g (rozmiar 57).

Ochrona

Podstawowym zadaniem kasku jest ochrona głowy. Model 520 był testowany i poddawany ciężkim próbom w naszych laboratoriach. Posiada skorupę z poliwęglanu i ABS zaprojektowaną tak, by pochłaniać część energii przy uderzeniu. Skorupa i/lub część ochronna ulegają wtedy częściowej deformacji. Po upadku należy wymienić kask. Deformacje nie zawsze są widoczne gołym okiem i czasem naruszają konstrukcję.

Wygoda

Było to jedno z wyzwań naszych inżynierów: stworzenie wytrzymałego, solidnego, lekkiego i super wygodnego kasku. Zespół Fouganzy pracował nad ergonomią pasków, które otaczają twarz. Są wykonane z miękkiego, miłego w dotyku poliestru. Pełny komfort noszenia! Mocowaną na rzepy wyściółkę można odpiąć i wyprać. Wyściółka posiada wszyte panele z pianki, które są precyzyjnie usytuowane i zmniejszają nacisk na głowę.

Optymalna wentylacja

Jeżdżąc na koniu lub kucu czasem naprawdę się nie oszczędzamy. Aby uniknąć uderzeń gorąca i jak najlepiej odprowadzać wilgoć, model 520 ma rozbudowany system wentylacji. Posiada 27 otworów z przodu i u góry, a także kanały umieszczone pod skorupą. Dzięki tym rozwiązaniom powietrze w kasku krąży i zwiększa jego przewiewność. Powietrze dostaje się do środka przez otwory przednie i jest odprowadzane otworami górnymi. Koniec z mokrą głową po jeździe!

Dopasowanie i zapięcia

Kask, który przesuwa się na głowie i nie trzyma odpowiednio nie pełni funkcji ochronnej. Paski mocujące w modelu 520 zostały całkowicie przeprojektowane tak, by kask mocno trzymał się głowy. Po wielu próbach nasi projektanci stworzyli ergonomiczny system, który obejmuje kark (bez uciskania go) i przechodzi pod podbródkiem. Całość obejmuje głowę nie krępując ruchów, a jednocześnie doskonale stabilizuje kask na głowie. Misja wykonana!

Jak wybrać kask

Kask 520 jest dostępny w wielu rozmiarach (od 53 - 59). Jeśli jednak nie znajdziesz w sklepie swojego rozmiaru, zamów go na naszej stronie www.decathlon.pl! Aby dobrze dobrać kask, należy najpierw zmierzyć obwód głowy, a następnie przymierzyć. Dobrą ochronę zapewnia tylko dobrze dopasowany, przylegający kask! Nigdy nie kupuj dziecku za dużego kasku wychodząc z założenia, że dorośnie!

Praktyczne rozwiązanie

Bujne, długie włosy trudno jest czasem spiąć tak, by nie przeszkadzały podczas jazdy konnej. Wiele pań nie chce jeździć z rozpuszczonymi włosami. Dlatego też kask model 520 posiada praktyczne rozwiązanie. Jeden z pasków przechodzi przez kark. Amazonki mogą przełożyć swoje końskie ogony przez otwór znajdujący się między kaskiem a paskiem. Dzięki temu kask będzie stabilniej leżał na głowie! Dobrze, że o tym pomyśleliśmy...

Wyściółka, którą można prać i wymieniać

Kask 520 posiada bardzo wygodną wyściółkę z pianki i siatki mesh (materiał oddychający). Wyściółka przypinana jest na rzepy; można ją odpiąć i wyprać ręcznie w zimnej wodzie. Jeśli Twój kask nie uległ uszkodzeniu, lecz chcesz tylko wymienić wyściółkę - nie ma problemu! Bez inwestowania w nowy kask możesz cieszyć się nową, przyjemną w dotyku wyściółką.

Łatwa konserwacja

Kask czyścimy z zewnątrz szmatką.
Odradzamy używanie rozpuszczalników i innych agresywnych substancji, które mogłyby wpłynąć negatywnie na właściwości kasku oraz go uszkodzić. Warstwę wyściełającą można odpiąć i wyprać w pralce w temperaturze 30°C.

Do przechowywania i transportu doskonale sprawdzi się tekstylna torba, która ochroni kask przed zabrudzeniem, porysowaniem i działaniem światła.

Wyrafinowana linia

W zależności od gustów i uprawianej dyscypliny kask 520 dostępny jest w wielu modelach. Może być gładki lub pokryty meszkiem; każdy jeździec może wybrać wersję zgodną z własnymi preferencjami. Niektórym spodoba się prosta, klasyczna wersja jednokolorowa, inni wybiorą model dwukolorowy. Pasjonatom ujeżdżenia przypadnie niewątpliwie do gustu wersja Strass.

Dopasowanie kasku

Kask najlepiej chroni głowę wówczas, gdy dokładnie do niej przylega, lecz w żadnym miejscu nie uciska. Gdy paski są odpowiednio wyregulowane, kask nie przesuwa się do tyłu, do przodu ani na boki - również wtedy, gdy jeździec jest w ruchu.
Pasek podpinkowy powinien przechodzić pod żuchwą, a nie opierać się na podbródku. Musi być odpowiednio mocno dopięty, by kask nie przesuwał się, a jednocześnie nie może zaciskać się zbyt mocno.

Pochłanianie energii uderzenia

Rolą kasku jest pochłonięcie części energii uderzenia poprzez częściowe odkształcenie skorupy i/lub warstwy ochronnej. Kask zmniejsza siłę urazu głowy. Ochrona, jaką kask zapewnia zależy od okoliczności wypadku. Nie zawsze zapobiegnie śmierci czy trwałemu kalectwu.

Zalecenia

Wiemy, że chcesz jak najszybciej przetestować w praktyce nowy kask. Dla własnego bezpieczeństwa przeczytaj jednak najpierw instrukcję.
Kask przeznaczony jest wyłącznie do jazdy konnej i nie może być używany do innych dyscyplin, takich jak sporty motorowe, ślizgowe czy powietrzne. Jeśli zamierzasz spróbować sił na bobslejach, w Formule 1 lub na lotni - ten kask niestety nie będzie odpowiedni. Radzimy wówczas wybrać ochronę głowy odpowiednią do danego sportu.

Czas użytkowania

Radzimy wymienić kask po upływie 5 lat od daty produkcji podanej na etykiecie (o ile kask nie został uderzony i był przechowywany w odpowiednich warunkach). Każdy kask, który został uderzony należy bezwzględnie wymienić. Uszkodzenie może być niewidoczne!

Zwrot sprzętu ochrony osobistej

Kask jest sprzętem ochrony osobistej.
Przed zakupem upewnij się, że model, rozmiar czy kolor są dla Ciebie odpowiednie. Abyśmy mogli zapewnić produktowi drugie życie w wypadku, gdy nie będzie dla Ciebie odpowiedni, należy go zwrócić razem z instrukcją obsługi, oryginalnie zamocowanymi etykietkami, ewentualnymi akcesoriami oraz - jeśli istniało - z oryginalnym opakowaniem. Zwracajmy uwagę na takie proste zasady i szanujmy środowisko, w którym żyjemy.

Skład

Powłoka 60% Akrylonitrylo-butadienowo-styren (ABS), 40% Poliwęglan (PC) Podszewka główna 100% Polistyren (PS) Pas 100% Poliamid Klamry 100% Polioksymetylen

Porady dotyczące przechowywania

Trzymać z dala od źródeł ciepła takich jak grzejnik lub nasłoneczniona tylna szyba samochodu. Wysoka temperatura może zniszczyć właściwości ochronne kasku.

Ograniczenia

Kask jeździecki. PO UDERZENIU KAŻDY KASK NALEŻY WYMIENIĆ.

Testy

Kask został przetestowany przez niezależne laboratorium zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Zatwierdzony przez

Jednostka notyfikowana nr 2008, Dolomicert s.c.ar.l.

Wgrywanie