Dowiedz się więcej o nas

DECATHLON SPRAWIA BY SPORT BYŁ DOSTĘPNY DLA WIELU
70 SPORTÓW POD JEDNYM DACHEM

UTWORZENIE DECATHLONU

POCZĄTKI MARKI DECATHLON

Od 1976 roku Decathlon wprowadza innowacje, aby uczynić sport dostępnym dla każdego. Twórcy fundamentów sieci: Benoît, Didier, Hervé, Nicolas, Stanislas i Stéphane, to pełni energii i zdrowego rozsądku pasjonaci kierujący się wizją Michela Leclercq. Opowiadają o początkach naszej firmy, która od momentu powstania obiegła świat dookoła, zwiększając swój stan zatrudnienia z 7 do 70 000 pracowników.

Francja, rok 1976. Piłkarze AS Saint-Etienne wygrywają Puchar Europy, Guy Drut zdobywa tytuł mistrza olimpijskiego w biegu na 110 m przez płotki, a niejaki Bernard Hinault odnosi kolejne sukcesy kolarskie jako amator. Sport odgrywa w kraju coraz istotniejszą rolę, a dostęp do jego uprawiania staje się coraz bardziej powszechny. Kluby i stowarzyszenia sportowe przeżywają prawdziwy rozkwit, zrzeszając już 7 milionów osób. W tych okolicznościach, na parkingu centrum handlowego Auchan w Englos, około 20 km od Lille, rozpoczyna się historia Decathlonu.

Pierwszy Decathlon otwiera swe podwoje 27 lipca 1976 roku. Szybko okazuje się, że to bardzo oryginalny koncept: powierzchnia sprzedaży dedykowana wyłącznie sportowi to prawdziwa rewolucja dla użytkowników. Po raz pierwszy mogą oni w jednym i tym samym sklepie znaleźć niezwykle szeroki wybór wyposażenia sportowego w bardzo konkurencyjnych cenach. Począwszy od 27 lipca 1976, czyli od pierwszego dnia sprzedaży, zaczyna działać „poczta pantoflowa”. „Zamykając sklep, szybko przeliczyliśmy dzienny utarg: 9 999 franków!”, wspomina Benoît Poizat. „Kupiliśmy więc parę skarpetek, aby dobić do kwoty 10 000!” Decathlon znajduje swój styl, swoją klientelę i bardzo szybko nabiera rozpędu.

PIERWSZE PRODUKTY DECATHLON

W roku 1986 pojawiają się oficjalnie pierwsze produkty Decathlon: wymyślone, zaprojektowane i wyprodukowane przez firmę. To początek historii Marek Pasji. Od inauguracji w 1976 roku Decathlon proponuje w istocie jeden produkt pod własną nazwą: rower Decathlon, który można jeszcze czasami zobaczyć na ulicach. „Na początku producenci nie chcieli nam sprzedawać swoich produktów”, przypomina Benoît Poizat. Przeprowadziliśmy szereg postępowań i jeden po drugim zaczęli ustępować”. W obliczu początkowej odmowy głównych producentów, zaskoczonych niskimi marżami praktykowanymi przez Decathlon, Stéphane Delesalle, kierownik działu rowerowego w pierwszym sklepie, postanawia zwrócić się do produkującej rowery firmy Leleu, mającej swoją siedzibę w Lomme, koło Lille. „A czy nie przeszkadzałoby wam, gdybyśmy umieścili na ramie naszą naklejkę?”. Ależ skąd! Firma Leleu jest zadowolona, że może wyprodukować pierwsze rowery sprzedawane w Decathlon. Istnieje wówczas tylko jeden kolor: szary. „Ale proponowaliśmy wszystkie rozmiary, wspomina Benoît Poizat. Było to coś absolutnie wyjątkowego w porównaniu z innymi producentami rowerów. Bezwiedny marketing. Rowery Decathlon w szarym, metalicznym kolorze były rozpoznawalne z daleka”. Gwarancja sukcesu, który z czasem będzie zataczał coraz szersze kręgi.

Gdzie jesteśmy obecni

Liczba sklepów na kraj

Innowacja jest ważną częścią wszystkiego, co robimy. Regularnie rozwijamy nowe produkty, koncepcje i pomysły na uprawianie sportu, aby zapewnić ciągłe doskonalenie naszych produktów.

Nasi koledzy są motorem wszystkiego, co robimy. Dlatego inwestujemy w nasze osoby i zawsze współtworzymy wspólnie przyszłość Decathlonu. Wszyscy mają swój głos w naszej strategii na przyszłość firmy. Wierzymy w motto: "Szczęśliwi pracownicy to szczęśliwi klienci". Obecnie mamy ponad 80 000 pracowników na całym świecie. Jeśli chcesz pracować z nami, możesz sprawdzić tutaj: https://jobs.decathlon.pl/

W Decathlonie wierzymy, że zachowanie naszej planety jest kluczowe dla naszej przyszłości. Staramy się zawsze pracować nad projektami zielonej planety, takimi jak: "100 % zielonej energii do roku 2019"; "Odpady w celu osiągnięcia do 0% składowiska do 2019 r."; "100% wolnych stanowisk produkujących energię odnawialną z panelami słonecznymi przed 2019"

Szczęśliwi pracownicy Decathlon

Obrót globalny

w milionach (Euro)

Nasze marki

To co czyni nas wyjątkowymi to nasze Marki. Tworzymy, projektujemy i produkujemy własne produkty. Obenice posiadamy ponad 20 Marek Decathlon, każda dedykowana dla innego sportu.

 • Btwin
 • Quechua
 • Kalenji
 • domyos
 • tribord
 • Oxelo
 • geonaute
 • Kipsta
 • wedze
 • Fouganza
 • artengo
 • solognac
 • Nabaiji
 • geologic
 • aptonia
 • simond
 • newfeel
 • Inesis
 • caperlan
 • outshock

Testimonials / Reviews

"Bardzo szybko zrealizowane zamówienie. Równie szybki odbiór zwróconego towaru i szybki zwrot gotówki. Polecam sklep."
Ela
"Dzis zamówiłam, jutro towar był u mnie - super expresss!A sam towar fantastyczny!"
Grażyna
"Rewelacja,szybka dostawa...nawet w okresie przedświątecznym :)"
Ania
"Sklep rewelacyjny. Wszystko szybko i sprawnie a ciuchy pierwsza klasa."
Katarzyna
" Bardzo lubię kupować w Decathlonie, przystępne ceny, duży wybór, dobra jakość. I darmowa dostawa przy zakupach internetowych, co jest raczej rzadkością. Polecam."
Basia
"Zamówienie dostarczone bardzo szybko, dobrze zapakowane i w pełni zgodne z opisem na stronie internetowej."
Paweł
"I feel Decathlon allows everyone to have access to sports affordably."
Mollie Millington, Blogger, PTMollie
"I think Decathlon is great. It's like Ikea but with PE kit."
Bethan Taylor, Blogger, A Pretty Place to Play
"Decathlon is a brilliant store, with so much variety of activity kit all under one roof and at extraordinarily reasonable prices."
Geraldine, Blogger, Jog On Mum
"If you’ve never been to a Decathlon store then you’re missing out. The huge sports warehouses are utopia for fitness fans, with over 70 different sports under one roof including running, cycling, football, hiking, diving and so much more."
Beki, Blogger, Miss Weezy
"I love Decathlon. It’s a great store and I’ve bought many gems over the years, including my fantastic trail running skirt."
Helen, Blogger, Hels Bells
"Excellent customer service."
Jonathan
<