Raty 0%
Media 0
Raty 0%

Akumulator MARINE 110AH

599,99 zł

120,00 zł x 5 rat
Oblicz ratę

Rozmiar: Uniwersalny

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Do zasilania silników elektrycznych łodzi.

Akumulator kwasowy wolnego rozładowywania + 12v 110Ah do zasilania łodzi i jachtów.

Kod produktu: 8512946

Podobne produkty

Zalety produktu

Moc

Duża rezerwa energii.

Wodoszczelność

Całkowicie szczelny.

Łatwe przestawianie

Uchwyt po środku.

Opis produktu

DANE TECHNICZNE

- Wymiary: Długość 330mm / szerokość 173 mm / wysokość 240 mm
- Bezpieczeństwo: Akumulator posiada wbudowane zabezpieczenie przed płomieniami.Waga 23,5 KG Akumulator posiada wbudowany uchwyt ułatwiający przenoszenie.- Szczelność: całkowicie szczelny. Zapewnia ochronę przed wyciekiem elektrolitu podczas transportu.

NAPIĘCIE

12V

POJEMNOŚĆ

Akumulator musi mieć niezbędną moc, aby jak najdłużej Ci służyć, zwłaszcza jeśli intensywnie go używasz (przemieszczanie się łodzią, walki z rybą, wywożenie zestawów itp....). Pojemność tego akumulatora wolnego rozładowywania wynosi 110 AH i jest idealna.

PODPOWIEDŹ

- Połączenie: Aby ułatwić i uprościć połączenie silnika z akumulatorem, wybierz złącze silnik/akumulator dostępne w naszym sklepie.
- Żywotność: jego żywotność jest dwa razy dłuższa niż tradycyjnego akumulatora.Aby zwiększyć żywotność akumulatora, nigdy nie rozładowuj go całkowicie, ani nie przechowuj rozładowanego.

PODŁĄCZENIE

Aby zapobiec zakłóceniom, nie należy podłączać silnika do tego samego akumulatora co echosondę. Do echosondy należy użyć małego akumulatora Yucel Y7-12 przeznaczonego do tego celu. Znajdziesz go w naszym dziale łodzie wędkarskie. Akumulator ten po naładowaniu posiada dużą pojemność, ponieważ echosonda pobiera mało energii.

JAK DZIAŁA AKUMULATOR?

Akumulator produkuje energię elektryczną dzięki reakcji chemicznej ogniw zanurzonych w roztworze kwasu siarkowego.

Gdy elektrolit staje się słabszy, a napięcie spada (akumulator się rozładowuje), można akumulator naładować, zaopatrując go ponownie w prąd.Po każdym użyciu naładuj akumulator za pomocą ładowarki SCZ15.
W okresie między sezonami, pamiętaj o naładowaniu akumulatora za pomocą ładowarki SCZ.

WOLNE ROZŁADOWYWANIE

Akumulator jest przeznaczony do długiego, stałego i wyważonego użytkowania. W przeciwieństwie do akumulatorów rozruchowych, ogniwa znajdujące się w akumulatorze są grubsze i jest ich mniej, co skutkuje mniejszą reakcją. Pojemność tego akumulatora jest więc większa w dłuższym okresie czasu.

CZAS DZIAŁANIA AKUMULATORA

Czas pracy silnika zależy od mocy akumulatora oraz zużycia prądu przez silnik. Np. przy silniku 55 lbs o zużyciu (przy maks. prędkości) 70A zasilanego akumulatorem 110 Ah:

Czas pracy = moc akumulatora / zużycie prądu = 1,50 godz. (1 godzina i 30 minut)

Chodzi oczywiście o czas pracy przy maksymalnej prędkości silnika. Jeśli płyniesz z mniejszą prędkością, czas pracy akumulatora będzie dłuższy.

Porady dotyczące przechowywania

Przechowywać w suchym miejscu, w temp. ok. 15-20 stopni. Unikać zbyt niskich temperatur.
Ładować do 3 miesiące.

Opinie

Wgrywanie