Najlepiej oceniany
Media 0
Media 1
Media 2
Media 3
Media 4
Media 5
Media 6
Media 7
Najlepiej oceniany

Buty fitness damskie Domyos 520

199,99 zł

Kolor:

Szary marmur / Taupe róż

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Wyraź swój styl na siłowni i na świeżym powietrzu dzięki modnym butom fitness, które będą Ci towarzyszyć w najbardziej intensywnych treningach.

Doskonałe połączenie stylu i walorów technicznych: buty, które towarzyszą Ci we wszystkich treningach fitness. Zarówno latem, jak i zimą uzupełniają strój, nadając mu modny i wyrafinowany charakter.

Kod produktu: 8645149

Podobne produkty

Zalety produktu

 • Amortyzacja

  Nowa pianka MFOAM zapewnia amortyzację podczas wykonywania dynamicznych ruchów.

 • Elastyczność

  Technologia H-flex zapewnia naturalną elastyczność buta podążającą za ruchem stopy.

 • Antypoślizgowość

  Wykonana z kauczuku podeszwa zewnętrzna zapewnia dobre przyleganie do podłoża i trwałość.

 • Oddychalność

  Zastosowanie przewiewnej siateczki mesh pozwala stopie oddychać podczas ćwiczeń.

Buty fitness damskie Domyos 520
Buty fitness damskie Domyos 520
Buty fitness damskie Domyos 520

Opis produktu

Dlaczego należy używać butów do fitnessu?

Badania przeprowadzone w naszym laboratorium Sportslab wykazały, że podczas zajęć fitness wykonywane są rozmaite ruchy, które różnią się od ruchów właściwych innym sportom. To np. obroty, serie podskoków, przysiady, wykroki. Projektując nasze buty, chcemy pomóc Ci prawidłowo wykonywać te ruchy bez ryzyka kontuzji. Używanie butów dostosowanych do treningu fitness ogranicza o 20% ryzyko kontuzji w porównaniu z osobami ćwiczącymi w butach do biegania.

Drop: różnica wysokości między przodem a tyłem podeszwy

Wszystkie nasze buty do fitnessu mają drop 4 mm.
Drop 4 mm pozwala uzyskać bardziej naturalną pozycję (bosa stopa = drop 0).

Sprężystość wielokierunkowa

Sprężystość wielokierunkowa to zdolność buta do umożliwiania ugięć i skrętów stopy w celu ułatwienia zmian kierunku ruchu.
Badania wykazały, że potrzeby stopy w zakresie zginania i prostowania są 1,7 raza większe podczas zajęć fitness niż w trakcie biegania. Również staw skokowy porusza się inaczej na treningach fitness, a inaczej podczas biegania. Dlatego właśnie projektujemy wielokierunkowe buty dostosowane do ruchów fitness.

Trzymanie przedniej części stopy

Dlaczego jest to ważne? Trzymanie przedniej części stopy, miejsca głównego nacisku w fitnessie, pomaga zachować równowagę podczas zmiany kierunku.

Amortyzacja na przodzie stopy

Amortyzacja to zdolność buta do pochłaniania wstrząsów i łagodzenia drgań.
W fitnessie zetknięcie z podłożem następuje na poziomie przedniej części stopy, podczas gdy w bieganiu uderzamy o podłoże głównie piętą. Projektujemy buty z optymalną amortyzacją w ich przedniej części, aby chroniły ciało przed powtarzającymi się wstrząsami, a jednocześnie stabilizowały nacisk, umożliwiając wykonywanie płynnych serii ruchów.

Przyleganie do podłoża i strefa obrotu

Przyleganie tych butów do podłoża pozwala szybko i łatwo zmienić kierunek ruchu, podczas gdy strefa obrotu - słabiej przylegająca - umożliwia swobodne wykonywanie obrotów i skrętów bez nadmiernego obciążania stawów.
Znalezienie równowagi miedzy tymi dwiema potrzebami ma więc kluczowe znaczenie. Połączenie testów sensorycznych, mechanicznych i biomechanicznych pozwoliło nam określić właściwy poziom przylegania do podłoża oraz strefę nacisku wykorzystywaną w trakcie wykonywania obrotów.

Jak to udowodnić? TEST PRODUKTU

Nasi badacze w laboratoriach analizują ruchy sportowców dzięki czujnikom dokładnie mierzącym reakcje ciała ludzkiego. Jednocześnie testujemy nasze produkty w klubach fitness, czyli tam, gdzie będą używane.
Testy te pozwalają nam oferować techniczne i przystępne dla każdego produkty. Przyświeca nam jeden cel: pozwolić Ci uprawiać sport w najlepszych możliwych warunkach.

Zaleta? Brak ciemnych śladów na podłożu.

Nasza podeszwa została zaprojektowana tak, by nie brudzić podłogi.

Czy można biegać na bieżni mechanicznej w butach do fitnessu?

Nasze buty zostały zaprojektowane z myślą o treningach fitness cardio. Nadają się również do biegania na bieżni, jednak w ograniczonym zakresie.
Jeśli chcesz przed i/lub po zajęciach rozgrzać się na bieżni, te buty będą odpowiednie.
Jeśli natomiast Twój trening polega wyłącznie na bieganiu po bieżni mechanicznej lub na powietrzu, ze względów bezpieczeństwa zdecydowanie zalecane jest używanie butów przeznaczonych do biegania.

Czy butów do fitnessu powinno się używać wyłącznie w pomieszczeniach?

Treningi fitness cardio odbywają się zazwyczaj w klubie sportowym i/lub w domu.
Nasze buty przeznaczone są do użytkowania w pomieszczeniach.
Kauczuk jest bardziej sprężysty - dostosowany do warunków panujących na sali. Korzystanie z tych butów na zewnątrz (np. na nawierzchni asfaltowej) przyspieszy zużywanie się kauczuku.
Przyleganie podeszwy do podłoża zostało przetestowane na powierzchniach występujących w salach sportowych / domach. Kauczuk zapewnia lepsze przyleganie podczas treningów.

Świetna amortyzacja dzięki nowej piance MFOAM

Komfort i amortyzacja zawsze były kluczowymi walorami butów do fitnessu. Nowa pianka MFOAM stanowi najlepszą odpowiedź Decathlon na te potrzeby. Jest to najwyższej jakości tworzywo EVA (elastyczny i miękki materiał).

Skład

Wierzch buta 100% Poliester Podeszwa zewnętrzna 70% Etylen-octan winylu (EVA), 30% Kauczuk butadienowy (BR) Wnętrze buta 100% Poliester

Opinie

Wgrywanie