salomon

Buty narciarskie męskie Salomon X Access flex 80

4,9 (13)

569,99 zł 769,99 zł - 200 zł

Najniższa cena w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 769,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać za 30 dni

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Przeznaczone dla średnio zaawansowanych narciarzy poszukujących wygodnych butów, które pomogą im robić postępy.

Buty, które - dzięki dużej szerokości - pozwolą Ci uzyskać poziom komfortu, którego potrzebujesz, aby robić postępy w jeździe na nartach.

Kod produktu: 8570413

 • Sztywność

  Miękkie: flex 80. Miękkość i komfort podczas doskonalenia techniki narciarskiej.

 • Trzymanie stopy

  104 mm: szeroka stopa. But wewnętrzny z grubej pianki dla maksymalnego komfortu.

 • Dostosowanie do budowy anatomicznej

  Wyprofilowany but wewnętrzny (nie jest termoformowalny).

 • Regulowany

  4 klamry mikrometryczne. 2 regulowane zębatki. Pasek 35 mm.

 • Łatwe użytkowanie

  Design skorupy ułatwia wsuwanie stopy.

 • Ciepło

  But wewnętrzny i izolująca wkładka utrzymują ciepło.

Doświadczenie

Dobra wydajność i duża objętość dla osób, którym zależy przede wszystkim na komforcie. Buty o szerokości 104 mm, z flexem 80 i ze specjalnymi strefami odkształcania z przodu stopy i przy kołnierzu umożliwiającymi doskonałe dopasowanie. System Twinframe umożliwia odbicie, flex i zwiększoną kontrolę, a także większą reaktywność. Regulacja na wysokości łydki zwiększa amplitudę i pozwala na łatwe i szybkie dostosowanie do każdej budowy ciała.

Regulacja klamer

Buty wyposażone w 4 bardzo solidne klamry mikrometryczne z aluminium. Możesz dopasować długość sprzączki, dokręcając lub odkręcając klamrę. Górna, 3-pozycyjna klamra umożliwia dopasowanie do każdej łydki. Szeroki pasek pozwala mocno i łatwo zacisnąć górną część skorupy.

Czym jest flex?

Każda marka dla wszystkich modeli swoich butów ustala "flex index", który wskazuje stopień twardości buta. Liczba ta określa sztywność buta: im wyższa wartość, tym sztywniejsza skorupa. Przyjmuje się, że flex od 60 do 70 przeznaczony jest dla początkujących narciarzy. Flex od 70 do 100 jest odpowiedni dla narciarzy o średnio zaawansowanym poziomie. Buty o flexie powyżej 100 przeznaczone są dla zaawansowanych narciarzy. Osoby mocno zbudowane mogą jednak przeskoczyć jeden poziom.

Jaki rozmiar wybrać?

Rozmiary butów narciarskich określane są w skali Mondopoint. Jest to po prostu długość stopy w centymetrach.
Oprzyj pięty o ścianę, wsuń pod nie kartkę papieru, pochyl się i zmierz dłuższą stopę.
Jeżeli na przykład długość Twojej stopy wynosi 27,2 cm, wybierz rozmiar 27/27,5.
But w rozmiarze 27 jest dokładanie taki sam, jak but w rozmiarze 27,5.

Skąd mam wiedzieć, czy przymierzam buty we właściwym rozmiarze?

Po włożeniu stopy do buta zapnij klamry w połowie zębatki. Możesz zapiąć je mocniej? Jeśli tak, to znaczy, że objętość buta jest dla Ciebie nieodpowiednia. Po zapięciu butów trzykrotnie ugnij nogi w kolanach. Stań prosto: palce powinny muskać czubek skorupy. Przy ugiętej nodze stopa powinna się cofnąć i nie powinieneś czuć czubka buta. Uwzględnij również fakt, że pianka buta wewnętrznego osiądzie po kilku dniach jazdy na nartach.

Co zrobić w przypadku bólu stóp?

1. Wybierz techniczne, cienkie skarpety narciarskie, aby uniknąć punktów nacisku i usprawnić krążenie krwi w stopie. 2. Wybierz wkładkę dostosowaną do kształtu stopy, aby zapobiec uderzaniu tej ostatniej o skorupę. Poproś o poradę w sklepie.

Jak przechowywać buty narciarskie?

1. Przewietrz buty, wyjmując buta wewnętrznego z plastikowej skorupy. 2. Zapnij klamry na pierwszy ząbek, aby zapobiec odkształcaniu się butów, i - w miarę możliwości - schowaj je do pokrowca.
3. O ile to możliwe, przechowuj je w suchym miejscu, w którym temperatura nie spada poniżej 10°C. Plastik w butach będzie Ci za to wdzięczny!

Porady dotyczące przechowywania

Przed schowaniem butów należy je wysuszyć. Zapiąć klamry i przechowywać w pokrowcu na buty narciarskie, w pomieszczeniu o umiarkowanej temperaturze.

Ograniczenia

Nie suszyć na kaloryferze.

Porady dotyczące konserwacji

Zostawić do wyschnięcia po użytkowaniu..

Wgrywanie