Media 0
Media 1
Media 2
Media 3
Media 4
Media 5
Media 6
Media 7
Media 8
Media 9

Buty narciarskie męskie Wedze 900 GW flex 110/120

1199 zł

119,90 zł x 10 rat
Oblicz ratę

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Buty przeznaczone dla zaawansowanych narciarzy, którym zależy na osiągach i znakomitym trzymaniu.

Flex 120 i szerokość 100 mm: buty narciarskie 900 zapewnią wymagającym, zaawansowanym narciarzom maksymalne trzymanie i precyzję.

Kod produktu: 8739611

Zalety produktu

 • Sztywność

  Twarde: regulowany flex 110/120. Precyzja i maksymalna reaktywność.

 • Trzymanie stopy

  100 mm: stopa o standardowej szerokości i szczupła. But bardzo dobrze otaczający stopę.

 • Dopasowanie

  Wyprofilowane wkładki i buty wewnętrzne. Termoformowalne na wysokości kostek.

 • Regulowany

  Regulowany flex (110/120). Beznarzędziowa regulacja zębatek na piszczeli.

 • Łatwe użytkowanie

  Podeszwa GripWalk ułatwiająca chodzenie i zwiększająca przyczepność.

 • Ciepło

  Podeszwa, wkładka i gruby but wewnętrzny.

Buty narciarskie męskie Wedze 900 GW flex 110/120
Buty narciarskie męskie Wedze 900 GW flex 110/120
Buty narciarskie męskie Wedze 900 GW flex 110/120
Buty narciarskie męskie Wedze 900 GW flex 110/120
Buty narciarskie męskie Wedze 900 GW flex 110/120
Buty narciarskie męskie Wedze 900 GW flex 110/120
Buty narciarskie męskie Wedze 900 GW flex 110/120

Opis produktu

Doświadczenie

Model 900 przeznaczony jest dla zaawansowanych narciarzy poszukujących sztywności, trzymania i precyzji potrzebnych podczas szybkiej jazdy. Dość wąska skorupa (100 mm) i wyprofilowany but wewnętrzny wykonany z twardej pianki pozwalają uzyskać dużą precyzję. Twardość butów (regulowany flex: 110/120) niesie z sobą znakomitą reaktywność, ale wymaga siły fizycznej i dobrej techniki narciarskiej. Podeszwa GripWalk ułatwia chodzenie. Uwaga! Wiązania narciarskie muszą być kompatybilne z systemem GripWalk.

Czym jest flex?

Każda marka dla wszystkich modeli swoich butów ustala "flex index", który wskazuje stopień twardości buta. Liczba ta określa sztywność buta: im wyższa wartość, tym sztywniejsza skorupa. Przyjmuje się, że flex od 60 do 70 przeznaczony jest dla początkujących narciarzy. Flex od 70 do 100 jest odpowiedni dla narciarzy o średnio zaawansowanym poziomie. Buty o flexie powyżej 100 przeznaczone są dla zaawansowanych narciarzy. Osoby mocno zbudowane mogą jednak przeskoczyć jeden poziom.

Regulacja klamer

Buty narciarskie 900 wyposażone są w 4 klamry mikrometryczne z aluminium umożliwiające mocne i precyzyjne dopasowanie. Możesz dopasować długość sprzączki, dokręcając lub odkręcając klamrę, aby spersonalizować mocowanie. Dwie górne klamry mają 3 pozycje, umożliwiając dopasowanie do każdej łydki (regulacja beznarzędziowa). Szeroki pasek pozwala mocno i łatwo zacisnąć górną część skorupy.

Czym jest podeszwa GripWalk?

To nowa norma podeszwy zewnętrznej buta narciarskiego. Podwyższenie skrajnej części pozwala uzyskać bardziej naturalne przetaczanie stopy i zwiększa komfort chodzenia. Uwaga! Wiązania narciarskie muszą być kompatybilne z systemem GripWalk!

Jaki rozmiar wybrać?

Rozmiary butów narciarskich określane są w skali Mondopoint. Jest to po prostu długość stopy w centymetrach.
Oprzyj pięty o ścianę, wsuń pod nie kartkę papieru, pochyl się i zmierz dłuższą stopę.
Jeżeli na przykład długość Twojej stopy wynosi 27,2 cm, wybierz rozmiar 27/27,5.
But w rozmiarze 27 jest dokładanie taki sam, jak but w rozmiarze 27,5.

Skąd mam wiedzieć, czy przymierzam buty we właściwym rozmiarze?

Po włożeniu stopy do buta zapnij klamry w połowie zębatki. Możesz zapiąć je mocniej? Jeśli tak, to znaczy, że objętość buta jest dla Ciebie nieodpowiednia. Po zapięciu butów trzykrotnie ugnij nogi w kolanach, naciskając mocno na piszczele (możesz sobie pomóc, kładąc ręce na kolanach), aby pięta cofnęła się w bucie. Stań prosto: palce powinny muskać czubek skorupy. Przy ugiętej nodze stopa powinna się cofnąć i nie powinieneś czuć czubka buta.

Co zrobić w przypadku bólu stóp?

1. Wybierz techniczne, cienkie skarpety narciarskie, aby uniknąć punktów nacisku i usprawnić krążenie krwi w stopie. 2. Wybierz wkładkę dostosowaną do kształtu stopy, aby zapobiec uderzaniu tej ostatniej o skorupę. Poproś o poradę w sklepie.

Jak przechowywać buty narciarskie?

1. Przewietrz buty, wyjmując buta wewnętrznego z plastikowej skorupy. 2. Zapnij klamry na pierwszy ząbek, aby zapobiec odkształcaniu się butów, i - w miarę możliwości - schowaj je do pokrowca.
3. O ile to możliwe, przechowuj je w suchym miejscu, w którym temperatura nie spada poniżej 10°C. Plastik w butach będzie Ci za to wdzięczny!

Skład

Wierzch buta 60% Poliuretan termoplastyczny (TPU), 40% Polipropylen (PP) Wnętrze buta 100% Politereftalan etylenu (PET) Podeszwa zewnętrzna 100% Poliuretan termoplastyczny (TPU)

Porady dotyczące przechowywania

Przed schowaniem butów należy je wysuszyć. Zapiąć klamry i przechowywać w pokrowcu na buty narciarskie, w pomieszczeniu o umiarkowanej temperaturze.

Ograniczenia

Nie suszyć na kaloryferze.

Testy

Wszystkie produkty marki Wedze są obmyślane i projektowane w dolinie leżącej u podnóża Mont-Blanc. Są one następnie testowane w warunkach dokładnie takich jak te, z którymi sam(a) możesz się spotkać w praktyce. Zespoły projektowe dbają o to, by zastosowanie, z myślą o którym produkt został opracowany, w pełni odpowiadało kryteriom jego użytkowania w terenie.

Porady dotyczące konserwacji

Nie prać

Nie można stosować żadnych wybielaczy ani odplamiaczy.

Nie suszyć w suszarce bębnowej

Nie prasować

Nie czyścić chemicznie

Opinie

Wgrywanie