radbug

DESECZKA HANDPLANE DO BODYSURFINGU 100

Kod produktu: 8502475

0,0 (47)

139,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać później

Kolor:

Czarny

Otrzymaj +100 pkt za zakup tego produktu 

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

  Do nauki i doskonalenia umiejętności w bodysurfingu: sztuce surfowania bez deski. Fale <1 m. Umieszczana pod przednią dłonią. Zalecane płetwy.

  Odkrywaj nierównane wrażenia jakie daje bodysurfing dzięki deseczce handplane, łatwej w użyciu i odpowiedniej dla każdego. Pozwala nieco unieść ciało, aby ułatwić łapanie fal i kierowanie się na fali.

  Kup razem z

  Podobne produkty

  • Ergonomiczny chwyt

   Regulowany pasek do wsunięcia przedniej dłoni.

  • Stabilność

   Unosi i nadaje ciału kierunek na fali. Wielkość odpowiednia dla wszystkich osób.

  • Kompaktowość

   Objętość 2,5 L. Mieści się w plecaku.Zaleca się pływanie w płetwach.

  DESECZKA HANDPLANE DO BODYSURFINGU 100
  DESECZKA HANDPLANE DO BODYSURFINGU 100
  DESECZKA HANDPLANE DO BODYSURFINGU 100

  Czym jest bodysurf?

  Bodysurf polega na surfowaniu ciałem po falach. Uprawia się go w płetwach i wykorzystując deseczkę handplane (konieczna jest jedna deseczka handplane).

  Czym jest handplane?

  Handplane (zwany również deseczką do bodysurf lub handboardem) jest małą deseczką, którą umieszcza się pod przednią dłonią bodysurfera, ułatwiającą ślizganie się i kierowanie po fali.
  Handplane wykonany jest z miękkich i lekkich materiałów, aby zwiększyć jego pływalność, a tym samym zmniejszyć ciężar bodysurfera, aby ułatwić łapanie fal.
  Zaokrąglony kształt ułatwia ślizg i pozwala łatwiej się kierować.
  Regulowany pasek umożliwia dopasowanie do wszystkich rozmiarów dłoni.

  Jak korzystać z handplane do bodysurfu: przemieszczanie się i pozycja w wodzie

  Najpierw należy wsunąć dłoń w pasek deseczki handplane i dopasować go jeśli to konieczne. Napęd zapewniony będzie głównie dzięki płetwom. Kiedy przemieszczasz się w wodzie, możesz używać deseczkę handplane robiąc ruchy jak do kraula, lub opierając się na niej, z wyciągniętymi przed siebie ramionami.

  Jak korzystać z handplane do bodysurfu: złapanie fali i surfowanie

  Aby złapać falę energicznie machaj stopami/płetwami w kierunku plaży, ciało napięte, ramiona wyciągnięte do przodu, z rękami opartymi na deseczce handplane.
  Kiedy złapiesz falę, skieruj ciało w kierunku załamywania się fal (w prawo lub lewo). Możesz wówczas zatrzymać obie dłonie na handplane lub przełożyć tylną rękę wzdłuż ciała, które musi pozostać jak najbardziej napięte.

  Jakie płetwy wybrać do uprawiania bodysurfingu?

  Większość płetw do bodyboardu jest odpowiednia do bodysurfu. Aby uzyskać najlepszy stosunek komfortu do napędu polecamy płetwy 500 OLAIAN do bodyboardu. Wyróżniają się one symetrycznym kształtem, aby mniej obciążać kolana podczas poruszania płetwami. Wyposażone są także w leash'e do płetw, bardzo ważne akcesoria, aby uniknąć zgubienia płetw.

  Zasady bezpieczeństwa i zachowania w wodzie - część 1

  Bodysurf to fantastyczny sport, który wymaga przestrzegania pewnych zasad, aby zapewnić przyjemność i bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom.
  1- Dowiedz się o cechy danego miejsca i bierz je pod uwagę: prądy, skały, pływy, rozmiar fal, ilość osób w wodzie...
  2- Nie przeceniaj swoich umiejętności i wybieraj łatwiejsze miejsca jeśli warunki przekraczają Twoje możliwości.
  3- Pływaj odpowiednio wyposażony: Płetwy i handplane w dobrym stanie, odpowiednia pianka neoprenowa.

  Zasady bezpieczeństwa i zachowania w wodzie - część 2

  4- Przestrzegaj zasad bezpieczeństwa na fali: pierwszeństwo ma ten, kto jest bliżej załamania fali. 5- Omijaj strefę załamania fali kiedy wpływasz na jej szczyt.
  6- Korzystaj z płetw. W przeciwnym razie, zalecamy pływanie w strefach strzeżonych kąpielisk.
  7- Nie surfuj w falach, które załamują się bezpośrednio na piasku.
  8- Chroń głowę na wypadek uderzenia, starając się upadać na boki (nigdy głową przed siebie). 9- Pływaj w towarzystwie innych osób.

  Nie pozostawiać w nagrzanym miejscu.

  Kiedy deska nie jest używana, pamiętaj, aby nie wystawiać jej na słońce, ani temperatury >40°C. Najlepiej schowaj handplane do torby, pod parasol, w cień, pod jasny ręcznik, aby nie wzrosła jego temperatura.
  W szczególności unikaj pozostawiania go w samochodzie stojącym w słońcu. Konsekwencją wystawienia deski na zbyt wysokie temperatury może być powstanie pęcherzy lub bąbli na powierzchni deski, lub nawet jej zdeformowanie.

  RADBUG

  RADBUG jest marką Decathlonu dedykowaną bodyboardowi i bodysurfowi.
  Sensem naszego istnienia jest rozpowszechnienie wśród jak największej rzeszy osób niezwykłych wrażeń jakie daje uprawianie bodyboardu i bodysurfu.
  To uczucie ślizgu w kontakcie z falą jest czyste, oszałamiające i uzależniające.

  Cel jaki sobie stawiamy to umożliwienie każdemu nauczenia się i robienia postępów oferując produkty łatwe i odważne, dające coraz więcej przyjemności.

  Skład

  Pianka 100% Materiał główny 100% Polietylen Część dolna - materiał główny 100% Polietylen Pasek 100% Chloropren - Neopren

  Porady dotyczące przechowywania

  Nie pozostawiać w nagrzanym miejscu, kiedy deska nie jest używana. Po użyciu wypłukać i pozostawić do wyschnięcia w cieniu.

  Ograniczenia

  Fale <1 m. Zaleca się pływanie w płetwach.

  Testy

  Stworzona i przetestowana przez nasz zespół pasjonatów bodysurfu w Hendaye (Francja). Materiały użyte do stworzenia tego produktu były testowane w laboratorium, aby zagwarantować ich najwyższą jakość i trwałość.