olaian

Deska bodyboard Olaian Tandem dziecko/dorosły pompowana

Kod produktu: 8841311

0,0 (7)

199,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać później

Otrzymaj +150 pkt za zakup tego produktu 

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

  Przeznaczona dla osoby dorosłej i dziecka (razem do 120 kg), do wspólnej zabawy na falach. Woda maksymalnie do pępka. Fale <1 m.

  Kompaktowy bodyboard tandem, aby wprowadzić dziecko w świat przyjemności ślizgania się po falach. Nowy, bardziej wytrzymały materiał.

  Kup razem z

  Podobne produkty

  • Ergonomiczny chwyt

   6 uchwytów. Leash należy kupić osobno. Nie nakładać wosku.

  • Kompaktowość

   Nowy, bardziej wytrzymały materiał. Pompowanie ustami lub torbą-pompką.

  • Stabilność

   Profilowany pokład. Nie pompować nadmiernie, nie pozostawiać na słońcu po użyciu

  • Jakość ślizgu

   Miękka powierzchnia do leżenia. Fale <1 m.

  Deska bodyboard Olaian Tandem dziecko/dorosły pompowana
  Deska bodyboard Olaian Tandem dziecko/dorosły pompowana
  Deska bodyboard Olaian Tandem dziecko/dorosły pompowana
  Deska bodyboard Olaian Tandem dziecko/dorosły pompowana

  Jak dobrać rozmiar bodyboardu

  Rozmiar bodyboardu wpływa bezpośrednio na jego stabilność i zwrotność. Konieczne jest dostosowanie rozmiaru do gabarytu użytkownika. Ten bodyboard tandem jest przeznaczony do uprawiania bodyboardu we dwójkę, z dzieckiem z przodu i dorosłą osobą z tyłu. Do poprawnego używania produktu, waga dziecka nie powinna przekraczać 40 kg, a dorosłego 80 kg.
  Używać tylko na strzeżonych kąpieliskach.

  Porady dotyczące użytkowania

  Ten bodyboard można napompować ustami lub torbą-pompką (sprzedawana osobno). Nie pompować nadmiernie, gdyż taki bodyboard słabiej się ślizga i mógłby uszkodzić się, jeśli byłby wystawiony na duże ciepło. Podczas fazy ślizgu deskę bodyboard używa się na leżąco. Ważne jest, aby mieć na sobie top anty-UV z długim rękawem lub piankę neoprenową, aby uniknąć podrażnień na brzuchu i rękach.

  Jak chwytać fale na tej desce

  Produkt przeznaczony do ślizgania się po spienionych falach przy brzegu, a więc do używania tam, gdzie użytkownik gruntuje, a woda sięga mu do pępka.
  Dziecko kładzie się na desce, chwytając dłońmi przednie uchwyty, z lekko rozstawionymi nogami. Dorosły jest z tyłu, z dłońmi na środkowych uchwytach (ramionami otaczając dziecko). Kiedy przepływa mała spieniona fala (<1 m) dorosły odpycha się stopami w kierunku plaży i kładzie się na brzuchu na bodyboardzie.

  Użytkowanie a bezpieczeństwo

  UWAGA! Jeśli produkt używany jest przez dziecko, konieczny jest nadzór dorosłej osoby. Szczególną czujność należy zachować w razie wiatru i/lub prądów. Gorąco namawiamy do używania sprzętu ochronnego, takiego jak kamizelka asekuracyjna czy rękawki wypornościowe. Deska nie powinna być używana przez dzieci 3-letnie i młodsze. Możliwość dodania leasha sprzedawanego osobno.
  Nie używać do holowania za łodzią.

  Jak zachować pompowany bodyboard w dobrym stanie

  Aby zachować bodyboard w dobrym stanie, zalecamy:
  - Nie skakać z nim do basenu;
  - Nie pozostawiać go napompowanego na słońcu lub w temperaturze >30°C (wypuścić powietrze po użyciu).
  W szczególności w samochodzie stojącym w słońcu;
  - Przed wejściem do wody z bodyboardem, sprawdź, czy jest on w dobrym stanie, czy żaden spaw czy szew nie jest uszkodzony, czy zawór jest dobrze zamknięty i czy nie uchodzi powietrze.

  Co zrobić, jeśli z bodyboardu uchodzi powietrze?

  Normalne jest, że ciśnienie w bodyboardzie się zmienia podczas dnia, lub kiedy wkładasz go do wody. Każdy spadek temperatury powoduje spadek ciśnienia powietrza: należy wtedy dopompować produkt ustami.
  Jeśli po dopompowaniu bodyboard znacząco traci ciśnienie na przestrzeni jednego treningu, nie jest to normalne. Jeśli tak się dzieje, upewnij się, że zatyczka zaworu jest dobrze zamknięta.

  Co zrobić jeśli wycieki powietrza są łatwo zauważalne, lub zatyczka zaworu nie trzyma się w miejscu?

  Szczególną uwagę należy zwrócić, jeśli używasz produktu w warunkach do jakich jest przeznaczony. Każde nieodpowiednie użytkowanie jest niewskazane.
  Jeśli po normalnym używaniu zatyczka zaworu nie trzyma się w miejscu lub wyciek powietrza widoczny jest na którymś ze spawów bodyboardu, wtedy zastosowana zostanie procedura gwarancyjna, w przewidzianych limitach czasowych (2 lata).

  Co zrobić, jeśli zawór przecieka?

  Jeśli zawór przecieka, z reguły jest to spowodowane obecnością drobin piasku, który wystarczy usunąć.
  Aby to zrobić, częściowo wypuść powietrze z bodyboardu i pozostaw go do wyschnięcia (suchy piasek będzie łatwiejszy do usunięcia niż wilgotny).
  Użyć pompki do wydmuchania ziarenek piasku z zaworu, naciskając na przycisk (dmuchnięcie ustami też może zadziałać, ale jest ryzyko zawilgocenia piasku).
  W każdym przypadku zatyczka musi zapewniać szczelność.

  Wymiary

  Napompowany: 105 x 66 cm.
  Bez powietrza (w pokrowcu): 34 x29 cm.

  W Olaian tworzymy produkty do bodyboardingu z podziałem na 4 poziomy umiejętności. Ten produkt przeznaczony jest dla "odkrywających"

  - Odkrywający: Woda do pępka, bez płetw, piana przybrzeżna <1 m, napęd odpychając się stopami od dna, łapanie fal aż do brzegu. Priorytetem jest przyjemność i pierwsze wrażenia (bodyboard z uchwytami).
  - Początkujący: Lekkie skręty na falach <1 m, napęd dzięki płetwom. Priorytetem jest nauka sportu.
  - Średnio zaawansowany: Fale do 1,5 m, większa prędkość i pierwsze akrobacje (360°, Rollo...).
  - Zaawansowany: Każdy rodzaj fal, opanowanie akrobacji, nawet napowietrznych: ARS, 360°, tuba...

  Skład

  Materiał główny 50% Chlorek poliwinylu, 50% Poliester

  Porady dotyczące przechowywania

  Nie pompować nadmiernie, ani nie pozostawiać napompowanej deski w nagrzanym miejscu, kiedy nie jest używana. Po użyciu wypłukać i pozostawić do wyschnięcia w cieniu.

  Ograniczenia

  Jeśli użytkownikiem jest dziecko, konieczny nadzór dorosłego.

  Testy

  Stworzony i przetestowany przez nasz zespół pasjonatów bodyboardu w Hendaye (Francja). Materiały użyte do stworzenia tego produktu były testowane w laboratorium, aby zagwarantować ich najwyższą jakość i wytrzymałość.