1/11
pongori

Kij do bilarda amerykańskiego dwuczęściowy Pongori BC 900 US ze złączeniem 1/2, 13 mm

Kod produktu: 8640834

299,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać później

Otrzymaj +250 pkt za zakup tego produktu 

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Potrzebujesz wysokiej klasy sprzymierzeńca do gry w bilarda amerykańskiego? Ten kij został zaprojektowany do regularnej i intensywnej gry.

Teraz czas przejść do ofensywy! Kij BC 900 US posiada klejony tip 13 mm, przedłużkę, wzmocnione złącze i bardzo szybki gwint.

 • Precyzja

  Zwiększ precyzję strzałów dzięki klejonemu tipowi 13 mm i wadze 540 g.

 • Łatwość transportu

  Stalowy joint pośrodku - kij można przenosić rozłożony na 2 części.

 • Łatwość montażu / demontażu

  Wystarczą 2 obroty, aby złożyć kij dzięki ultra szybkiemu gwintowi.

 • Modularność

  Ten kij posiada przedłużkę: zmień szybko jego długość z 145 na 155 cm.

 • Solidność

  Z klonu. Ferula wykonana z włókien 2 cm. Metalowe złącze 2 cm.

Waga kija bilardowego

Twój kij do bilarda amerykańskiego waży 540 g (19 oz). Nie możemy zagwarantować dokładnej wagi kija bilardowego. Tolerowane odchylenie wynosi 10%, ponieważ gęstość drewna może się zmieniać (nawet w obrębie tego samego gatunku) w zależności od lasu, jego ekspozycji na słońce lub eksploatowanego odcinka (pień, korona, wierzchołek).

Wymiary kija

Kij BC 900 US ma długość 145 cm (57 cali): to standardowa długość. Jego rozmiar pozwoli Ci na przyjęcie odpowiedniej postawy podczas ujęć.

W przypadku bil znajdujących się dalej, dzięki przedłużce na końcu kija zyskujesz 10 cm. Twój kij przedłuży się z 145 cm do 155 cm w kilka sekund.

Wyważenie kija bilardowego

Ten kij ma wyważenie na 51 cm, co oznacza, że punkt równowagi znajduje się 51 cm od końca trzonka.
Jeśli stosujesz otwarty mostek, punkt równowagi musi znajdować się przed dłonią trzymającą, w przeciwnym razie kij będzie "unosił się" z wierzchu dłoni.
Punkt równowagi ma generalnie niewielkie znaczenie, poza osobistymi preferencjami.
Bardziej odległy środek ciężkości sprawi wrażenie ciężkości; im jest bliżej, tym twój kij wydaje się lżejszy.

Dlaczego nie możemy zagwarantować, że kij bilardowy pozostanie prosty?

Wszystkie nasze kije do bilarda są produkowane ręcznie. Pod koniec produkcji sprawdzamy każdy kij osobno, czy jest prosty. Jednakże, podczas transportu i przechowywania, drewniane kije bilardowe mogą być wystawione na zmiany temperatury i wilgotności.
Ta trudność w utrzymaniu stabilności dotyczy wszystkich dostępnych na rynku kijów bilardowych wykonanych z drewna (klon, jesion, topola, ramin).

Dlaczego drewno klonowe?

Klon to szczególnie mocne i trwałe drewno, które jest łatwe w obróbce. Pozwala zatem na produkcję stożkowych szczytówek do kijów bilardowych (francuskich, amerykańskich).
Dawniej amerykańskie kije bilardowe były wykonywane z klonu, ponieważ był on (i nadal jest) powszechnie występującym gatunkiem drewna w Ameryce Północnej (Kanadzie). Ten wybór (dostępność surowca) w produkcji kijów bilardowych został zachowany i upowszechnił się w bilardzie francuskim.

Właściwości fizyczne i techniczne klonu

Klon o gęstości 0,64 oraz twardości Monnina 4,7, zaliczany jest do drewna średnio twardego.
Gatunek ten charakteryzuje się wytrzymałością na kompresję 55 MPa i wytrzymałością na zginanie statyczne 100 MPa. Jego moduł sprężystości wzdłużnej wynosi 13 000 MPa. Są to pomiary średnie, z którymi można zapoznać się np. na stronie referencyjnej CIRAD.
Klon to mocne, trwałe drewno, którego właściwości sprawiają, że idealnie nadaje się do produkcji kijów bilardowych.

Jak dbać o kij bilardowy?

Aby jak najdłużej zachować jakość gry drewnianym kijem, a także jego prostoliniowość, zalecamy przechowywanie go w ochronnym pokrowcu lub w specjalnym etui. Możesz również przechowywać go pionowo w stojaku na kije, ale nie stawiaj go przy ścianie: kij może się odkształcić. Twój kij jest wykonany z drewna, a zatem jest wrażliwy na zmiany temperatury i wilgotności.

Czy wiesz, że...? Tip do kija bilardowego wymaga konserwacji

Z czasem końcówka kija może się odkleić, ale nie martw się, to normalne - dzieje się tak za sprawą wielokrotnych uderzeń o bile.
Trzeba wtedy tylko zmienić końcówkę, a to jest bardzo proste:
1/ Zdejmij uszkodzoną końcówkę
2/ Wypoleruj nową papierem ściernym
3/ Przyklej nową końcówkę
4/ Obrób ją przecinaczem
Na tej stronie znajdziesz pomoc techniczną: https://support.decathlon.pl/

Dlaczego kij podzielony na pół?

Ten kij bilardowy składa się z 2 równych części połączonych ze sobą odkręcanym gwintem. Dzięki temu łatwiej się go transportuje.
Stalowy, wzmocniony joint jest bardzo dobrej jakości, dlatego gracz nie odczuwa, że kij jest dwuczęściowy.
A dzięki szybkiemu gwintowi, wystarczą 2 obroty, aby skręcić lub rozkręcić kij.

do czego służy bumper na końcu kija?

Odbijak, czyli końcówka uchwytu, jest wykonany z kauczuku: nie stwarza więc ryzyka uszkodzenia podłogi lub samego kija, gdy opiera się go o ziemię czekając na swoją kolej!

Dlaczego ferula obciążona włóknem?

Ferula, czyli cylindryczna część na końcu szczytówki, służy do ochrony przed powtarzającymi się uderzeniami o bile. Jest to również punkt styczności pomiędzy szczytówką a tipem.
Zazwyczaj wykonana jest z białego plastiku, mosiądzu lub (rzadko!) stali nierdzewnej lub innych materiałów, np. tytanu.
My zdecydowaliśmy się na konstrukcję z włókna, która jest bardziej wytrzymała.
Jako bonus, ferula z włókna zmniejsza defleksję (zniekształcenie trajektorii ruchu białej kuli).

Nasz zespół radzi: jak prawidłowo celować w bilardzie?

Zwizualizuj punkty, w które chcesz uderzyć na bili nr 1 (białej) i bili nr 2 (tej, do której celujesz), a następnie skup się na tej linii celowania. Patrz na końcówkę kija w trakcie przygotowywania się do strzału, aby upewnić się, że trafisz w zamierzony cel. Twój wzrok musi przechodzić od kuli nr 1 do kuli nr 2 i z powrotem do kuli nr 1. Dla większej dokładności można umieścić głowę nad kijem, aby być jeszcze bardziej precyzyjnym.

Jaka jest różnica między bilardem amerykańskim a bilardem angielskim?

Bilard angielski wyróżnia się małymi żółtymi i czerwonymi kulami, natomiast bilard amerykański składa się z większych, kolorowych i numerowanych kul. Bilard angielski ma mniejszy stół i węższe łuzy (otwory) niż bilard amerykański. Wreszcie, bilard angielski jest defensywny, podczas gdy bilard amerykański jest bardziej ofensywny.

Skład

Wał 100% Drewno Trzon kija bilardowego 100% Drewno Zderzak 100% Kauczuk syntetyczny Tuleja 100% Włókno szklane Końcówka kija bilardowego 100% Skóra

Wgrywanie