korok

Kij do hokeja na trawie Korok Xlow bow FH995 95% carbonu

929,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać za 30 dni

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Dla zaawansowanych graczy, którzy potrzebują maksymalnej manewrowości extra low bow oraz mocy (95% carbonu).

Kij do hokeja na trawie Korok dla zaawansowanych. Grają nim współpracujący z nami sportowcy z całego świata: Jill Boon, Berta Bonastre, Laura Nunnink, Victore Wegnez, Thomas Briels i Victor Charlet

Kod produktu:

8607833

 • Kontrola

  Extra low bow - najbardziej wymagający, maksymalnie zwiększa możliwości gry 3D.

 • Moc

  Extra low bow umożliwia mocny flick drag.

 • Kontakt z piłką

  Sztywny kij zwiększa precyzję strzału.

 • Manewrowość

  Extra low bow do wykonywania drag-flicków.

 • Tłumienie drgań

  Sztywność carbonu kompensuje pianka PE-EVA pod gripem.

 • Ergonomiczny chwyt

  Pikowany grip z PU, komfort czucia; średnica uchwytu 30 mm (chwyt).

 • Solidność

  95% carbonu i 5% aramidu zwiększa wytrzymałość.

Skład

95% carbonu, 5% włókna aramidowego

Wygięcie i waga

Extra low bow; Punkt maksymalnego wygięcia: 200 mm; Wysokość maksymalnego wygięcia: 25 mm; 550g +/- 20g; punkt równowagi 390mm.

Szczegółowe informacje

Japońskie włókno węglowe 12K 800 tex (Toho Tenex) i włókno szklane 1080 tex nakładane warstwowo. Pusta konstrukcja z dwoma kanałami. Włókno aramidowe w główce. Cieńsza rura dla lepszego chwytu i manewrowości. Łopatka 45° dla manewrowości. Cieńsza łopatka i toe dla manewrowości. Pianka 1 mm z octanu winylowego polietylenu i etylenu (PE-EVA) pod gripem pochłania wstrząsy. Pikowany grip z poliuretanu (PU) o grubości 1,8 mm ułatwia chwyt. Długość uchwytu: 42 cm.

Szczegółowe informacje (cd.)

Średnica uchwytu 31 mm oferuje wygodny chwyt. Szerokość i obwód rury na 47 cm od korka: 3,7 cm / 10 cm.

Produkt zatwierdzony przez naszych sportowców.

Jill Boon [była kapitan drużyny; 302 turnieje z drużyną narodową Belgii, olimpijka (Londyn 2012), zawodniczka belgijskiego Royal Racing Club]; Berta Bonastre [hokeistka reprezentacji Hiszpanii, brązowy medal Mistrzostw Świata w 2018 roku i mistrzostwo Europy w 2019 roku, olimpijka (Rio 2016), w drodze do Tokio 2021 r. i hokeistka Club Egara (Hiszpania)], Laura Nunnink [[hokeistka reprezentacji Holandii, mistrzyni Europy w 2017, 2019 i 2021 r., wicemistrzyni olimpijska w Rio.

Z jakich materiałów produkowane są kije hokejowe?

Wcześniej kije wykonywane były z drewna (jesion, morwa). Obecnie, te najbardziej techniczne, produkowane są z materiałów kompozytowych (włókno szklane, włókno węglowe i włókno aramidowe; np. Kevlar to marka handlowa jednego z rodzajów aramidu). Na rynku dostępne są kije wykonane w 100% z drewna, z drewna wzmocnionego włóknem szklanym i czasami carbonem, z 100% włókna szklanego, z włókna szklanego z dużym dodatkiem carbonu.

Z jakich materiałów produkowane są kije hokejowe?(cd.)

Często z 5-10% włókna aramidowego przy bardzo wysokim procencie carbonu.

Jakie są właściwości różnych materiałów?

Włókno szklane jest twardsze, sztywniejsze, lżejsze i bardziej wytrzymałe na otarcia niż drewno. Oferuje większą moc, ale mniejszą kontrolę i daje uczucie sztywności. Włókno węglowe jest jeszcze lżejsze i sztywniejsze, a przez to zapewnia większą moc, ale mniejszą kontrolę, jeśli poziom techniki zawodnika nie jest wystarczający. Aramid jest używany jako uzupełnienie włókna węglowego w trzonku. Amortyzuje wibracje w główce i ma wysoką odporność na ścieranie.

Charakterystyka kija z materiałów kompozytowych

Kij z materiałów kompozytowych wykonany jest z kilku warstw włókna otaczających pusty rdzeń, na który składają się jedno lub kilka podłużnych wgłębień. Mieszanka komponentów, liczba warstw włókien i struktura pustego rdzenia mogą być różne w różnych częściach kija i dzięki temu kije różnią się od siebie. Samo wskazanie % zawartości carbonu daje ostatecznie bardzo mało informacji o jakości użytkowej kija.

Jaki skład wybrać?

Początkujące dzieci preferują drewno. Wraz z doskonaleniem umiejętności, przechodzą do włókna szklanego, a następnie do coraz większej zawartości carbonu. Początkujący dorośli mogą od razu rozpocząć grę kijem z włóknem szklanym. Zaawansowani i średnio zaawansowani dorośli wybiorą zawartość włókna węglowego odpowiednią do swojego typu gry (odpowiedni balans między kontrolą a mocą).

Czym jest wygięcie kija?

Kij do hokeja nie jest prosty lecz wygięty (po angielsku "bow"). Wygięcie charakteryzuje się maksymalną wysokością (maksymalna przestrzeń w pionie między kijem ustawionym na płaskiej powierzchni a tą powierzchnią) oraz miejscem, w którym ta wysokość jest maksymalna, mierzona od końcówki łopatki kija (tzw. punktu maksymalnego wygięcia).

Czym jest wygięcie kija?(cd.)

Tradycyjnie kij posiada maksymalne wygięcie na poziomie 15 mm, a punkt maksymalnego wygięcia znajduje się w połowie wysokości kija.

Produkt zatwierdzony przez naszych sportowców (cd.)

Oraz Victor Charlet [kapitan reprezentacji Francji, zawodnik Waterloo Ducks (Belgia), mistrzostwa świata 2018].

Rodzaje wygięcia

Mówimy o "bow standard" (bow oznacza wygięcie), gdy wysokość maksymalnego wygięcia to 17 - 20 mm, a punkt maksymalnego wygięcia znajduje się na 300 mm. Kij "mid bow" posiada generalnie wysokość maksymalnego wygięcia w przedziale 23 - 24 mm, a punkt maksymalnego wygięcia znajduje się na 300 mm. W przypadku kija "low bow”, jest to generalnie od 24 do 25 mm oraz 250 mm. Natomiast kij "extra low bow” ma parametry: od 24 do 25 mm oraz 200 mm.

Normy wygięcia FIH

Zgodnie z normami FIH, punkt maksymalnego wygięcia w kiju do hokeja na trawie musi znajdować się minimum 200 mm od najwyższego punktu łopatki kija, a wysokość maksymalnego wygięcia wynosić 25 mm.

Jakie wygięcie wybrać?

Początkujący wybierają zwykle kij "bow standard". Zaawansowani lub średnio zaawansowani, którym zależy głównie na kontroli piłki, podaniach i strzałach, wybierają kije "mid bow". Zaawansowani, lubiący dryblowanie, grę 3D i osoby doskonale kontrolujące piłkę przy szybkich zagraniach, wybierają zazwyczaj kij "low bow". Do wykonywania flick dragów wybierz kij "extra low bow".

Ile waży kij?

Większość kijów dla dorosłych (długość 36,5” - 37,5") waży od 520 do 580 g. Kije dla dzieci ważą od 400 g wzwyż. Warto pamiętać, że kije tego samego modelu mogą różnić się wagą o 20-30 g z uwagi na proces produkcji.

Normy wagowe FIH

Zgodnie z normami FIH, maksymalna waga kija do hokeja na trawie powinna wynosić 737 g. Większość kijów dla dorosłych (długość 36,5” - 37,5") waży od 520 do 580 g. Kije dla dzieci ważą od 400 g wzwyż. Warto pamiętać, że kije tego samego modelu mogą różnić się wagą o 20-30 g z uwagi na proces produkcji.

Dlaczego balans jest ważny?

Przy podobnej wadze, decydujące jest rozłożenie masy w kijach. Punkt równowagi to punkt ciężkości kija mierzony od końca główki. Punkt równowagi umieszczony bliżej uchwytu zapewnia wrażenie lekkości. Zwiększa to manewrowość kija. Punkt równowagi bliżej łopatki oferuje wrażenie bardziej konkretnego chwytu rączki. Zwiększa to moc kija.

Jaką wagę / balans wybrać?

Jeśli ważniejsza jest dla Ciebie dobra manewrowość, wybierz lekki kij z wysokim punktem równowagi. Jeśli poszukujesz mocy, wybierz ciężki kij z obniżonym punktem równowagi.

Jaki rozmiar wybrać?

Rozmiar kija mierzony jest w calach ("). 1”= 2,54 cm. Dla osób dorosłych, rozmiar standardowego kija to 36,5". Niektóre kije dostępne są w rozmiarze 37,5” lub 38,5"; te rozmiary zapewniają większy zasięg i moc. Są raczej przeznaczone dla graczy na wysokim poziomie zaawansowania. Hokeista o wzroście powyżej 180 cm może wybrać kij 37,5” lub 38,5" przy założeniu, że pozostałe cechy kija (skład, krzywizna...) są dostosowane do jego poziomu gry.

Normy rozmiarów FIH

Zgodnie z normami FIH, maksymalna długość kija do hokeja na trawie to 41" (105 cm).

Ogólne porady dotyczące wyboru kija

Odpowiedni kij to taki, który oferuje odpowiednią kombinację rozmiaru, składu (i konstrukcji wewnętrznej), wygięcia, wagi i punktu równowagi.

Projekt

Ten kij zostały stworzony przez nasz zespół ds. rozwoju produktów, składający się z hokeistów - pasjonatów (szefowie produktu, projektanci, inżynierowie, designerzy, styliści, technicy prototypowania i laboratoryjni), a także przez naszych sportowców, takich jak Jill Boon, Berta Bonastre, Laura Nunnink, Thomas Briels, Victor Wegnez i Victor Charlet).

Projekt (cd.)

Zawodnicy naszych klubów partnerskich lub naszej społeczności, specjaliści od badań i rozwoju oraz produkcji materiałów kompozytowych Decathlonu i jeden z dwóch głównych producentów kijów na świecie.

Informacja

Podane tutaj informacje zostały dostarczone przez producenta lub są to nasze wnioski na podstawie próbek otrzymanych od producenta.

Segmentacja

dorośli/zaawansowani/extralowbow/80-100%carbon

Rozmiary

36,5 | 37,5 | 38,5|

Skład

Wał 95% Karbon, 5% Aramid Grip 1 100% Poliuretan

Porady dotyczące przechowywania

Usuń z kija piasek. Wyczyść kij zwilżoną szmatką. W razie potrzeby, wytrzyj z uchwytu kurz i tłuste plamy.

Testy

Nasze kije są testowane w laboratorium i przez grupę testerów w warunkach rzeczywistej gry, na boisku.

Zatwierdzony przez

Jill Boon (Belgia), Lucie Breyne (Belgia), Tiphaine Duquesne (Belgia), Judith Vandermeiren (Belgia), Berta Bonastre (Hiszpania), Manuela Urroz (Chile), Laura Nunnink (Holandia), Esme Burge (Anglia), Thomas Briels (Belgia), Victor Wegnez (Belgia), Jacob Draper (Walia) i Victor Charlet (Francja).

Wgrywanie