KOROK

Kij do hokeja halowego dla dzieci Korok FH100 drewniany

149,99 zł

Paypo logo Kup teraz, zapłać później
Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię
Ref. : 8796803

Dla młodego lub starszego dziecka, które rozpoczyna naukę gry w hokeja i potrzebuje kontroli oraz miękkości.

Skład (100% drewna) zapewnia wchłanianie wstrząsów od piłki, komfort i lepszą kontrolę.

Kolor: Czarny / Koralowy róż fluorescencyjny / Błękit pruski

 • 28 Brak zapasu
 • 30 Brak zapasu
 • 32 Brak zapasu
 • 34 Brak zapasu
 • 35 Brak zapasu

  Nasze usługi:

  • Darmowy zwrot lub wymiana

  Porozmawiaj z nami

  Kup razem z

  Podobne produkty

  • Kontrola trajektorii

   Wykonanie w 100% z drewna optymalnie zwiększa kontrolę.

  • Moc

   Skład (100% drewna) zapewnia niedużą moc.

  • Manewrowość

   Wygięcie mid bow pozwala uczyć się nowych zagrań.

  • Tłumienie drgań

   Drewno lepiej pochłania drgania.

  • Ergonomiczny chwyt

   Klasyczny grip, gładka powierzchnia, umieszczony na płasko.

  Skład

  W 100% laminowane drewno morwy (5 warstw). Standardowa łopatka. Średnica rękojeści i rury odpowiednia dla dzieci. Grip z poliuretanu (PU) o grubości 1,8 mm zapewnia łatwy chwyt.

  Wygięcie i waga

  Wygięcie midbow; Waga: 429 g w rozmiarze 34".

  Produkt zatwierdzony przez naszych sportowców

  Laura Nunnink [zawodniczka reprezentacji Holandii, mistrzyni Europy w 2017, 2019 i 2021 roku, wicemistrzyni olimpijska w Rio, mistrzyni olimpijska w 2020 roku, mistrzyni świata i zawodniczka HC Den Bosch (Holandia)], Jill Boon [była kapitan i 302 zwycięstwa w reprezentacji Belgii, olimpijka (Londyn 2012), zawodniczka Royal Racing Club of Brussels (Belgia)];

  Produkt zatwierdzony przez naszych sportowców (cd.)

  Thomas Briels [były kapitan reprezentacji Belgii, czterokrotny olimpijczyk (Pekin 2008, Londyn 2012, Rio 2016, Tokio 2020), wicemistrz olimpijski w Rio i mistrz olimpijski w Tokio, mistrz świata 2018, mistrz Europy 2019 r, kapitan Oranje-Rood (Holandia)], Terrance Pieters (zawodnik reprezentacji Holandii i zawodnik Kampongu (Holandia)), Victor Charlet (kapitan reprezentacji Francji, zawodnik Waterloo Ducks (Belgia), MŚ 2018, 2023) oraz Mattéo Desgouillo

  Z czego wykonany jest kij?

  Wcześniej kije wykonywane były z drewna (jesion, morwa). Obecnie te najbardziej techniczne produkowane są z materiałów kompozytowych (włókno szklane, włókno węglowe i włókno aramidowe; np. Kevlar to marka handlowa jednego z rodzajów aramidu). Na rynku dostępne są kije wykonane w 100% z drewna, z drewna wzmocnionego włóknem szklanym, w 100% z włókna szklanego, z włókna szklanego z dużym dodatkiem karbonu (często z 5-10% włókna aramidowego przy bardzo wysokim procencie włókna węglowego).

  Jakie są właściwości różnych materiałów?

  Włókno szklane jest twardsze, sztywniejsze, lżejsze i bardziej wytrzymałe na otarcia niż drewno. Zapewnia większą moc, ale mniejszą kontrolę i daje uczucie sztywności. Włókno węglowe jest jeszcze lżejsze i sztywniejsze, a przez to zapewnia większą moc, ale mniejszą kontrolę, jeśli poziom techniki zawodnika nie jest wystarczający. Aramid jest używany jako uzupełnienie włókna węglowego w trzonku. Amortyzuje wibracje w główce i ma wysoką odporność na ścieranie.

  Jak wykonany jest kij z materiałów kompozytowych?

  Kij z materiałów kompozytowych wykonany jest z kilku warstw włókna otaczających pusty rdzeń, na który składają się jedno lub kilka podłużnych wgłębień. Mieszanka materiałów, liczba warstw włókien i struktura pustego rdzenia mogą być różne w różnych częściach kija i dzięki temu kije różnią się od siebie. Samo wskazanie % zawartości karbonu daje ostatecznie bardzo mało informacji o jakości użytkowej kija.

  Jaki skład wybrać?

  Początkujące dzieci będą wolały drewno. Wraz z doskonaleniem umiejętności, zaczynają grę kijami z włókna szklanego, a następnie wybierają coraz większą zawartość karbonu. Początkujący dorośli mogą od razu rozpocząć grę kijem z włóknem szklanym. Zaawansowani i średnio zaawansowani dorośli wybiorą poziom włókna węglowego dostosowany do ich typu gry (zrównoważenie kontroli i mocy).

  Czym jest wygięcie kija?

  Kij do hokeja nie jest prosty, a wygięty. Wygięcie charakteryzuje się maksymalną wysokością (maksymalna przestrzeń w pionie między kijem ustawionym na płaskiej powierzchni a tą powierzchnią) oraz miejscem, w którym ta wysokość jest maksymalna, mierzona od końcówki łopatki kija (tzw. punktu maksymalnego wygięcia). Tradycyjnie kij ma maksymalne wygięcie na poziomie 15 mm, a punkt maksymalnego wygięcia znajduje się w połowie wysokości kija.

  Rodzaje wygięcia

  Mówimy o "bow standard" (bow oznacza wygięcie), gdy wysokość maksymalnego wygięcia to 17-20 mm, a punkt maksymalnego wygięcia znajduje się na 300 mm. Kij "mid bow" posiada generalnie wysokość maksymalnego wygięcia w przedziale 23-24 mm, a punkt maksymalnego wygięcia znajduje się na 300 mm. W przypadku kija "low bow”, jest to zasadniczo od 24 do 25 mm oraz 250 mm. Natomiast kij „extra low bow” ma parametry: od 24 do 25 mm oraz 200 mm.

  Czy wiesz, że...?

  Zgodnie z normami FIH punkt maksymalnego wygięcia w kiju do hokeja na trawie musi znajdować się minimum 200 mm od najwyższego punktu łopatki kija, a wysokość maksymalnego wygięcia wynosić 25 mm.

  Jakie wygięcie wybrać?

  Początkujący wybierają zwykle kij „bow standard". Zaawansowany lub wyczynowy zawodnik poszukujący głównie kontroli piłki, chcący podawać i oddawać strzały, wybierze kij "mid bow". Zaawansowani zawodnicy, lubiący drybling i doskonale kontrolujący piłkę przy szybkich podaniach, wybierają kije "low bow". Do wykonywania flick dragów najlepiej się sprawdzi kij "extra low bow".

  Ile waży kij?

  Zgodnie z normami FIH maksymalna waga kija do hokeja wynosić może 737 g. Większość kijów dla dorosłych (długość 36,5”-37,5") waży od 520 do 580 g. Kije dla dzieci ważą od 400 g wzwyż. Warto pamiętać, że kije tego samego modelu mogą różnić się wagą o 20-30 g z uwagi na proces produkcji.

  Dlaczego balans jest ważny?

  Przy podobnej wadze decydujące jest rozłożenie masy w kijach. Punkt równowagi to punkt ciężkości kija mierzony od końca główki. Punkt równowagi umieszczony bliżej uchwytu zapewnia wrażenie lekkości. Zwiększa to manewrowość kija. Punkt równowagi bliżej łopatki daje wrażenie bardziej konkretnego chwytu rączki. Zwiększa to moc kija.

  Jaką wagę / balans wybrać?

  Jeśli wolisz poręczność, wybierz lekki kij z wysokim punktem równowagi. Jeśli poszukujesz mocy, wybierz ciężki kij z obniżonym punktem równowagi.

  Jaki rozmiar wybrać?

  Rozmiar kija mierzony jest w calach ("). 1”= 2,54 cm. W przypadku dziecka, ustaw kij w pionie, główką o podłoże, przed stojącym prosto dzieckiem. Wybierz kij, którego uchwyt sięga do pępka dziecka. Dla osób dorosłych, rozmiar standardowego kija to 36,5".

  Czy wiesz, że...?

  Zgodnie z normami FIH, maksymalna długość kija do hokeja to 41" (105cm).

  Porady ogólne

  Odpowiedni kij to taki, który jest dobrą kombinacją rozmiaru, składu (i konstrukcji wewnętrznej), wygięcia, wagi i punktu równowagi.

  Projekt

  Ten kij zostały stworzony przez nasz zespół ds. rozwoju produktów, składający się z hokeistów - pasjonatów (szefowie produktu, projektanci, inżynierowie, designerzy, styliści, modeliści, technicy prototypowania i laboratoryjni), a także przez naszych sportowców, takich jak Jill Boon, Berta Bonastre, Laura Nunnink, Manuela Urroz, Thomas Briels, Victor Wegnez, Terrance Pieters, Victor Charlet oraz Mattéo Desgouillons)

  Informacja

  Podane tutaj informacje zostały dostarczone przez producenta lub są to nasze wnioski na podstawie próbek otrzymanych od producenta.

  Segmentacja

  Dziecko/początkujący/drewno/midbow

  Skład

  Oś 50% Włókno szklane, 50% Drewno Grip 100% Poliuretan

  Testy

  Nasze kije są testowane w laboratorium i przez grupę testerów w warunkach rzeczywistej gry, na boisku.

  Zatwierdzony przez

  Jill Boon (Belgia), Lucie Breyne (Belgia), Tiphaine Duquesne (Belgia), Judith Vandermeiren (Belgia), Berta Bonastre (Hiszpania), Manuela Urroz (Chile), Laura Nunnink (Holandia), Esme Burge (Anglia), Thomas Briels (Belgia), Victor Wegnez (Belgia), Terrance Pieters (Holandia), Victor Charlet (Francja) i Mattéo Desgouillons (Francja).