kiprun

Kijek do biegania w terenie Evadict carbon x 1

Kod produktu: 8615756

229,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać później

Rozmiar:

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

    Zaprojektowane przez nasz zespół kijki do biegania w terenie, które pomogą Ci oszczędzać siły i utrzymywać równowagę podczas pokonywania przewyższeń.

    Szukasz wsparcia podczas długich biegów z przewyższeniami? Oto niezwykle lekkie kijki stworzone dla Ciebie. Nie trać czasu w trakcie biegu: złożysz je jednym ruchem.

    Kup razem z

    Podobne produkty

    • Kompaktowość

      Składane, 3-częściowe kijki z łatwością przymocujesz od plecaka lub kamizelki.

    • Lekkość

      Biegaj z lekkością: para kijków w rozmiarze 110 cm waży tylko 282 g.

    • Szybkość działania

      Składaj i rozkładaj kijki w ekspresowym tempie: w mniej niż 3 sekundy!

    • Tłumienie drgań

      Włókno węglowe tłumi drgania.

    • Trakcja

      Końcówka z węglika wolframu zapewnia doskonałą przyczepność.

    • Ergonomiczny chwyt

      Dobrze leżą w dłoni dzięki rękojeści opracowanej z myślą o komforcie.

    • Łatwość zakładania / zdejmowania

      Dopasowanie paska pozwala uzyskać odpowiednie oparcie przy wbieganiu pod górę.

    Jaki rozmiar kijków do biegania w terenie wybrać?

    Aby wybrać prawidłowy rozmiar kijków, chwyć je i oprzyj o ziemię: zgięte w łokciach ręce powinny tworzyć kąt prosty. - Wzrost biegacza 155 - 170 cm = kijki 110 cm
    - Wzrost biegacza 171 - 181 cm = kijki 120 cm
    - Wzrost biegacza powyżej 182 cm = kijki 130 cm

    Kijki, dzięki którym zaoszczędzisz czas!

    Dla osób biegających w terenie priorytetowe kryteria wyboru kijków to zwarta konstrukcja i szybkość rozkładania. Dlatego właśnie opracowaliśmy bardzo lekkie kijki (282 g para). Po złożeniu nasze kijki w rozmiarze 110 cm mierzą 37 cm (40 cm w rozmiarze 130 cm i 43 cm w rozmiarze 130 cm), a więc nie będą Ci przeszkadzać w trakcie biegu. (Z)biegaj z lekkością!

    Dlaczego warto używać kijków do biegania w terenie?

    Kijki wspierają Cię przy wbieganiu pod górę, pozwalając oszczędzać siły, a jednocześnie zapewniają lepszą równowagę i stabilność oraz większe bezpieczeństwo na technicznych odcinkach. Podczas zbiegania w dół i hamowania pełnią funkcję stabilizatorów i amortyzatorów.

    Jak składać i rozkładać kijki?

    Jedno naciśnięcie przycisku pozwala szybko rozłożyć / złożyć kijek, nawet w ruchu.

    Przetestowane i zatwierdzone kijki!

    Nasze kijki zostały najpierw przetestowane w laboratorium pod kątem wytrzymałości. Następnie grupa doświadczonych biegaczek i biegaczy testowała je w praktyce, na górze Świętej Wiktorii (Montagne Sainte-Victoire). Wyniki testów pozwoliły nam wprowadzić do sprzedaży te bardzo lekkie i kompaktowe kijki z włókna węglowego wyposażone w system szybkiego rozkładania i składania: rozkładanie trwa mniej niż 2 sekundy, a składanie poniżej 3 sekund!

    Wygoda rękojeść, która pasuje do każdego chwytu.

    Rękojeść tych kijków wykonana jest z wytrzymałej, trwałej i bardzo wygodnej pianki EVA. Wymiary rękojeści zostały wybrane z myślą o dopasowaniu do każdego chwytu. Rękojeść jest dłuższa, dzięki czemu biegacze i biegaczki mogą trzymać kijki w klasycznej górnej pozycji lub w równie wygodnej pozycji dolnej. Każdy ma swój styl!

    Technika biegania z kijkami

    Używanie kijków podczas biegania wymaga odpowiedniej techniki i wprawy. Przy złej technice biegacz, który zaczyna posługiwać się kijkami, ryzykuje uzyskaniem efektu odwrotnego niż zamierzony i utratą energii.
    Istnieją 2 sposoby używania kijków do biegania w terenie (zarówno przy podbieganiu, jak i zbieganiu): metoda podwójnego podparcia i metoda naprzemienna. Stosowanie jednego lub drugiego sposobu zależy od nachylenia stoku i dostępnego miejsca do postawienia kijków.

    Bieganie z kijkami techniką podwójnego podparcia:

    Technika przydatna głównie przy dużych przewyższeniach. Pozwala odciążyć uda poprzez podnoszenie ciała siłą ramion. Pozwala również przytrzymać ciało i odciążyć nogi podczas zbiegania. Pomiędzy poszczególnymi dotknięciami kijków o podłoże możesz wykonać kilka kroków. Pamiętaj, aby pochylać się do przodu i dobrze wbijać kijki w podłoże.

    Bieganie z kijkami techniką naprzemienną:

    Gdy miejsca na postawienie kijków jest mało i gdy nachylenie stoku jest łagodne, lepiej sprawdzi się technika naprzemienna. Wymaga ona mniejszej siły, a polega na naprzemiennym używaniu prawej i lewej nogi z przeciwległym ramieniem wbijającym kijek z przodu i drugim ramieniem z tyłu z kijkiem uniesionym. W tym przypadku lepiej nie wbijać kijka za mocno w podłoże, aby zachować rytm biegu. W tej bardziej naturalnej technice biegania lepsze będą małe kroki.

    Skład i możliwość naprawy kijków do biegania w terenie:

    Konstrukcja rurek jest bardzo lekka: 60% włóka węglowego i 40% żywicy (do sklejenia włókien). Rękojeść wykonana jest w 100% z pianki EVA, a pasek w 100% z poliestru. Końcówka wykonana jest z węglika wolframu. Można ją odkręcić i wymienić.

    Skład

    Oś 60% Włókno węglowe, 40% Żywica Uchwyt 100% Spienione EVA Pasek 100% Poliester

    Porady dotyczące przechowywania

    Po wyschnięciu schować kijki do odpowiedniego pokrowca i przechowywać w suchym, ciemnym i (w miarę możliwości) przewiewnym miejscu.

    Ograniczenia

    Nie używać kijków do biegania w terenie podczas burzy!

    Testy

    Nasze produkty są testowane przez panel niezależnych biegaczy w warunkach, z myślą o których zostały zaprojektowane. Testy prowadzi i kontroluje zespół inżynierów dedykowanych do tego zadania. Zewnętrzni testerzy przyznali tym kijkom ocenę 8,2/10.
    W laboratorium: Poddajemy nasze kijki testom wyboczenia (buckling test), aby móc zagwarantować ich wytrzymałość podczas użytkowania.

    Porady dotyczące konserwacji

    Tylko pranie ręczne