forclaz

Kijek turystyczny Forclaz MT100

4,7 (145)

29,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać za 30 dni

Kolor:

Szaroniebieski
Zbieraj punkty za zakupy i wymieniaj je na zniżki 

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Nasz zespół koncepcyjny zaprojektował ten kijek w najlepszej cenie, który umożliwi bezpieczne wędrowanie podczas okazjonalnych spacerów krajoznawczych.

Niezawodny i łatwy system regulacji push-pin. Wystarczy jedno naciśnięcie.

Kod produktu:

8807204

 • Ergonomiczny chwyt

  Prosta rękojeść z miękkiej pianki. Uchwyt górny. Sznurek.

 • Regulowany

  Niezawodny i łatwy system regulacji Push Pin105/110/115/120 cm.

 • Kompaktowość

  3-częściowy. Dł. po złożeniu: 55 cm. Szerokość: ~5 cm.

 • Trwałość

  Aluminium 6061-T6. Średnice rurki 20/18/16 mm. Stalowy czubek.

 • Kompatybilność

  Wbudowany talerzyk letni, niezdejmowany. Końcówka nie jest zamienna.

 • Waga

  200 g / kijek.

Historia projektowania

Zaprojektowany od A do Z i zatwierdzony przez nasz zespół.
Dlaczego wybraliśmy push-pin? Część użytkowników nie chce komplikować sobie życia podczas regulowania kijka. Ten system okazał się najprostszy, niezawodny, lekki i niedrogi.

Dlaczego rurki są grube? Ten model przeznaczony jest dla turystów, którzy chcą niezawodnych kijków. Dlaczego prosta piankowa rękojeść? Nasze testy w terenie wykazały, że piankowa rękojeść jest wygodniejsza od plastikowej.

Jak wyregulować kijki?

Przedramię trzymające kijek musi znajdować się w pozycji prostopadłej do ramienia naturalnie opadającego wzdłuż ciała.
Dlatego: Pociągnij element dolny do dolnej blokady push-pin (metalowy przycisk).
Przesuń środkową rurką do momentu wyjęcia górnej blokady push-pin na wysokości żądanego otworu.
Nadrukowane na rurce linie pomogą Ci wyrównać push-piny z otworami. NIGDY NIE PRZEKRACZAĆ LINII "STOP LINE": grozi to złamaniem kija w trakcie użytkowania.

Wskazówki dotyczące użytkowania

Kijki są przeznaczone do utrzymywania równowagi, odpychania się i rozłożenia wysiłku na ramiona i nogi. Przed wyjściem: należy zawsze sprawdzić, czy kijki są prawidłowo dokręcone. Nie przyczepiać do plecaka podczas burzy. Niektórzy użytkownicy są wrażliwi na odgłos gwizdania, który może się pojawić, gdy wiatr dostanie się do otworów regulacyjnych.

Rady dotyczące użytkowania

Utrzymanie kijków w dobrym stanie przedłuży ich żywotność. Po zakończeniu użytkowania, jeśli istnieje prawdopodobieństwo, że do kijków dostała się woda, należy je rozkręcić i rozłożyć, aby wysuszyć poszczególne elementy. Oczyścić ewentualnie z kurzu i błota (na sucho lub mokro) za pomocą miękkiej szczoteczki i pędzla. Po wysuszeniu połączyć ponownie elementy. Nie oliwić ich ani nie smarować.

Dlaczego kijki są sprzedawane na sztuki?

Zdecydowaliśmy się sprzedawać kijki turystyczne/trekkingowe na sztuki. Głównie ze względu na przeznaczenie. Niektóre osoby wolą używać tylko jednego kijka. Ale również ze względu na możliwość dokupienia jednego kijka, gdy jeden się złamie lub zgubi.

Akcesoria sprzedawane osobno, pasujące do tego modelu

Kupując kijki turystyczne Forclaz, możesz skorzystać z dużego wyboru pasujących akcesoriów i części zamiennych. Dzięki temu możesz dłużej cieszyć się kijkami. Nasadki do kijków turystycznych: kod 8580865.
Dolny segment MT100: kod 8648384

Skład

Wał 100% Aluminium Uchwyt 100% Polietylen wysokiej gęstości (HDPE)

Porady dotyczące przechowywania

Przechowywać bez blokowania segmentów kijka, aby nie narażać ich na zużycie i utratę siły dokręcenia.

Testy

Mierzymy wytrzymałość kijków w najbardziej ekstremalnych sytuacjach. Podczas projektowania, każdy model przechodzi testy laboratoryjne, które odtwarzają naprężenia (nacisk, zgięcie itp.). Testujemy również osobne elementy (siłę skręcania, wyrywanie itp.). Testy wykonywane są regularnie, aby zapewnić stały poziom jakości.

Zatwierdzony przez

Oprócz testów laboratoryjnych, Théo, nasz inżynier, upewnia się czy każdy model jest poddawany testom w terenie. Pozwalają one zatwierdzić komfort, łatwe użytkowanie czy wibracje...Trwałość jest również zatwierdzania podczas mission test na odcinku nawet ponad 500 km.

Wgrywanie