forclaz

Kurtka trekkingowa męska puchowa Forclaz MT100 - 5°C

Kod produktu: 8397296

4,5 (156)

299,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać później

Kolor:

Asfaltowy granat

Rozmiar:

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Kurtka puchowa z kapturem zatwierdzona RDS. Gwarancja ciepła podczas wypraw trekkingowych w chłodne dni! 5°C w użytkowaniu statycznym, -5°C w dynamicznym.

Ciepła i lekka. Najbardziej kompresyjna kurtka puchowa z kapturem. Zajmuje mało miejsca w plecaku.

 • Ciepło

  Wygoda przy temp. od 5° do -5°C. 800 CUIN, zatwierdz. RDS.

 • Kompaktowość

  Składa się do lewej kieszeni.

 • Hydrofobowość

  Zewnętrzny materiał powlekany (bez PFC), zapobiegający wsiąkaniu wody.

 • Wytrzymałość na ścieranie

  Tkanina 100% poliamidu 35 g/m², 15 den.

 • Kieszenie

  2 kieszenie boczne na suwak.

 • Waga

  290 g w rozmiarze L.

Poziom ciepła

Kurtka została zatwierdzona, jako trzecia warstwa odzieży, dla temperatury komfortu -5°C podczas testu w komorze termicznej.
Manekin jest ubrany pod kurtką w koszulkę syntetyczną z długim rękawem i w lekki polar. Idzie przy wietrze wiejącym z prędkością 5 km/godz.
Testowaliśmy ten produkt również w bezruchu; temperatura komfortu wynosi +5°c.

Zalety wypełnienia z puchu i pierza kaczek

Sprężystość i trwałość puchu gwarantuje:
- Izolacja termiczna dzięki powietrzu uwięzionemu w puchu; - Lekkość: puch jest lżejszy niż syntetyczna watolina, dzięki temu zmniejszysz wagę spakowanego plecaka; Wyjątkowe zdolności kompresyjne

Jak zmierzyć wskaźnik sprężystości wypełnienia kurtki puchowej?

Wskaźnik sprężystości to zdolność izolacji termicznej puchu poprzez "uwięzienie" pewnej ilości powietrza. Wyrażony jest w CUIN.

Im bardziej puch jest sprężysty, tym większą objętość zajmuje i tym więcej ma w sobie powietrza i tym bardziej izoluje. Kurtka wypełniona w 85% puchem i w 15% pierzem. Sprężystość jest równa lub wyższa 800 (norma międzynarodowa).

Co to jest certyfikat RDS?

RDS “Responsible Down Standard”, to certyfikat wydawany przez niezależną międzynarodową instytucję. Norma ta, pozwala nam zagwarantować pochodzenie puchu, pozostające w zgodzie z naszymi zobowiązaniami dotyczącymi materiałów. Nasi dostawcy zobowiązują się do stosowania wyłącznie piór pozyskiwanych z martwych kaczek i gęsi, hodowanych dla mięsa.

Hydrofobowość materiału (nie mylić z wodoodpornością)

Hydrofobowy materiał nie wchłania wody, która zamiast tego spływa po jego powierzchni. Dzięki temu materiał nie nasiąka wodą i pozostaje ciepły i lekki. W przypadku dłuższego przebywania na deszczu, radzimy na produkt puchowy (kurtkę czy kamizelkę) założyć kurtkę wodoodporną. Hydrofobowość to specjalne zabezpieczenie zewnętrznej strony tkaniny, które w trakcie użytkowania produktu może ulec zniszczeniu.
Radzimy odnawiać ją przy każdym praniu.

Jak czyścić kurtkę puchową?

Produkt puchowy można nosić całą zimę, a po sezonie należy go wyprać. Im rzadziej go pierzesz, tym dłużej zachowuje izolację termiczną i hydrofobowość.Zasady konserwacji: 1/ Prać w pralce w temp. 30° z 2 lub 3 piłeczkami tenisowymi. Stosować program delikatnego wirowania.
2/ Suszyć w automatycznej suszarce z 2 lub 3 piłeczkami tenisowymi, powtórzyć 2 lub 3 razy, aż do kompletnego wysuszenia.

Odnawianie hydrofobowości

Po wyczyszczeniu kurtki zalecamy zastosowanie płynu impregnującego. Pozwala on odnowić hydrofobowość materiału oraz zachować właściwości i zwiększyć trwałość ubrania.

Rozdarcie? Jak naprawić kurtkę z wypełnieniem?

Podczas wędrówek może zdarzyć się rozdarcie kurtki. Istnieje możliwość naprawienia i zapobiegnięcia dalszemu rozdarciu, przy pomocy łaty klejonej na gorąco.

Waga wypełnienia

XS: 70 g S: 76 g M: 81 g L: 87 g XL: 94 g 2XL: 100 g 3XL: 112 g

Skład

Wypełnienie 85% Szary puch kaczy, 15% Szare pierze kacze Materiał główny 100% Poliamid Podszewka główna 100% Poliamid Wypełnienie - Materiał wewnętrzny 100% Politereftalan etylenu (PET)

Porady dotyczące przechowywania

Przechowywać w suchym miejscu na wieszaku. Nie przechowywać złożonej w kieszeni.

Ograniczenia

Nieodpowiednia na wędrówki w czasie deszczu.

Testy

10 trekkerów (5 mężczyzn i 5 kobiet), nie pracujących dla Forclaz, przetestowało tę kamizelkę przez tydzień w listopadzie 2016 w regionie Mont-Blanc. Wyniki tych testów pozwoliły nam na zatwierdzenie przeznaczenia kamizelki na wyprawy trekkingowe w górach.

Porady dotyczące konserwacji

Prać w temperaturze maks. 30°C

Nie można stosować żadnych wybielaczy ani odplamiaczy.

Można suszyć bębnowo przy zredukowanych obrotach (w niskiej temp.)

Nie prasować

Nie czyścić chemicznie

Wgrywanie