simond

Lina wspinaczkowa Simond Klimb 10 mm x 60 m

Kod produktu: 8644398

3,0 (2)

499,99 zł 8,34 zł/m

Paypo logo

Kup teraz, zapłać później

Otrzymaj +450 pkt za zakup tego produktu 

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Wytrzymała, wygodna do trzymania lina o średnicy 10 mm. Opracowana przez naszych inżynierów i przetestowana przez wielu wspinaczy.

Chcesz doskonalić umiejętności we wspinaczce outdoorowej? To bardzo wytrzymała lina, która będzie Ci towarzyszyć we wszystkich próbach! Średnica 10 mm (=odpowiednia grubość liny) ułatwia asekurację.

 • Ergonomiczny chwyt

  Wzmocniony oplot zapewnia bezpieczeństwo. Wykończenie typu plasma = płynność.

 • Elastyczność

  Dobra amortyzacja odpadnięć przez cały okres przydatności liny do użycia.

 • Lekkość

  Odpowiednia grubość = większa trwałość; 65 g/m.

 • Wytrzymałość na ścieranie

  Oplot stanowi 32% liny. Specjalny splot zapewnia długotrwałą płynną pracę.

 • Łatwe użytkowanie

  Linę można użyć natychmiast, nie skręca się dzięki odpowiedniemu nawinięciu.

CHARAKTERYSTYKA TECHNICZNA

Liczba odpadnięć: 8
Siła uderzenia: 9,4 kN
Dynamiczne wydłużenie liny: 29,6%
Statyczne wydłużenie liny: 6,5%
Posuw oplotu: Liczba żył oplotu: 48

Waga

65 g/m
UWAGA: Masa została wyliczona według normy EN 892.
Przykład: w wypadku liny pojedynczej należy przez 1 minutę poddać linę naprężeniu z obciążnikiem o wadze 10 kg w ściśle określonej temperaturze i wilgotności.
W rezultacie rzeczywista waga liny jest często większa niż masa określona normą. Pomiar masy wg wytycznych normy pozwala porównać ze sobą różne liny.

Ekologiczny projekt

Aby zmniejszyć wpływ produktu na środowisko, nasi projektanci zdecydowali o barwieniu włókien oplotu metodą "dope dye". Włókna rdzenia nie są barwione.
Technologia "dope dyed" polega na barwieniu włókien w masie już na etapie ich produkcji. W porównaniu do klasycznych metod pozwala ograniczyć zużycie wody oraz ilość zanieczyszczonej wody z kąpieli barwiarskiej.

WYKOŃCZENIE PLASMA

Specjalne wykończenie zwiększa płynność liny.

Znacznik pośrodku liny

Czarny znacznik pośrodku liny zwiększa bezpieczeństwo.

FRANCUSKA PRODUKCJA

Wszystkie nasze liny są projektowane i testowane w Chamonix, w dolinie u stóp Mont Blanc.
Produkcja odbywa się na północy Francji w partnerskiej fabryce Cousin. Firma posiada doświadczenie i wiedzę o produkcji lin oparte na 170-letniej tradycji.

MYCIE LINY

Aby ograniczyć zużycie liny, należy ją odpowiednio czyścić.
Ponieważ brud przyczynia się do starzenia liny, radzimy:
1- Używać torby na linę.2- Jeśli lina jest brudna, umyć ją w czystej, letniej wodzie. Jeśli plamy nie schodzą i chcesz wyczyścić je mydłem, użyj koniecznie neutralnego mydła typu, a następnie obficie spłucz linę czystą wodą. 3- Wysuszyć w cieniu na wolnym powietrzu, z dala od źródła wysokiej temperatury.

PRZECHOWYWANIE LINY

Linę należy przechowywać w ciemnym, suchym miejscu, chronić przed działaniem substancji aktywnych chemicznie oraz wysokiej temperatury. Uwaga: nie zostawiać liny np. w nagrzanym samochodzie latem!

KONTROLA LINY

Należy koniecznie regularnie kontrolować linę. W tym celu przesuwamy dłońmi wzdłuż liny i oglądamy ją na całej długości metr po metrze. W ten sposób można dostrzec ewentualne nacięcia, przetarcia i zmiękczone części liny. Jeśli dostrzeżesz anomalie i nierówności, jeśli spod oplotu prześwituje rdzeń liny lub na linie miało miejsce zbyt wiele odpadnięć - należy ją wymienić na nową. Nie oszczędza się na bezpieczeństwie!

ZMIANY DŁUGOŚCI LINY

Z wiekiem wszystkie liny wspinaczkowe kurczą się. Ich długość skraca się zazwyczaj o 2 do 5%, ale w zależności od wilgoci, wysokiej temperatury, prań itp. może dojść nawet do 10%. Aby zrównoważyć to zjawisko, przy produkcji zostawiamy odpowiedni margines długości. Czasami jednak to nie wystarcza. Radzimy regularnie mierzyć linę i sprawdzać położenie umieszczonego pośrodku znacznika.

CERTYFIKACJA

Certyfikacja CE przeprowadzona zgodnie z wymogami normy EN 892:+A1: 2016.

Skład

Materiał główny 100% Poliamid

Wgrywanie