quechua

Mata samopompująca Quechua Basic 60 cm dla 1 osoby

4,3 (27)

99,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać za 30 dni

Otrzymaj +99 pkt za zakup tego produktu 

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Nasi projektanci stworzyli tę przyjazną środowisku matę samopompującą Basic na okazjonalne kempingi - szybko się rozkłada i zajmuje minimum miejsca.

Nasz cel? Stworzyć samopompującą matę w minimalnej cenie! Mata zajmuje niewiele miejsca i szybko napełnia się powietrzem. Idealny towarzysz na kemping!

Kod produktu: 8575620

 • Jakość snu

  Wymiary: 185 x 60 x 3 cm | Pokrowiec transportowy | Maks. obciążenie: 70 kg

 • Łatwość montażu / demontażu

  Nie wymaga pompki!

 • Łatwość transportu

  Waga: 1,3 kg | Objętość: 8 l | Wymiary pokrowca: 31 x 16 x 16 cm

 • Izolacja termiczna

  3/4-sezonowa. Norma ASTM F3340-18:3,5

 • Ecodesign

  Barwienie w masie.

 • Trwałość

  Wytrzymuje co najmniej 200 cykli pompowania i spuszczania powietrza.

 • Poziom hałasu

  Ograniczony odgłos podczas zmiany pozycji podczas snu.

Ochrona środowiska

Udoskonaliliśmy nas produkt stosując ekologiczny wybór materiałów. Barwienie tkanin wymaga zużycia dużej ilości wody oraz produkuje dużo ścieków. Aby ograniczyć wpływ na środowisko, wybraliśmy barwienie w masie (dope dye), wprowadzając pigmenty koloru już podczas produkcji włókna.

Samopompowanie

Mata samopompująca składa się z wodoodpornej powłoki przyklejonej do pianki o otwartych komórkach, w których cyrkuluje powietrze. Po rozłożeniu maty, nabierze ona kształtu (grubość 3 cm) i wypełni się powietrzem. Należy dokończyć nadmuchiwanie ustami i dopasować ciśnienie wg własnych potrzeb. W zależności od grubości maty mechanizm samopompowania działa mocnej lub słabiej.

Wskazówki dotyczące użytkowania

Radzimy wyjąć i rozłożyć matę tuż po przyjeździe na kemping i pozostawić z otwartym zaworem, co ułatwi wstępne pompowanie. Nadmuchuje się sam do ok. 80 %. Końcówkę należy dodmuchać.Uwaga: wybierz szerokość maty w zależności od wymiarów wewnętrznych namiotu.Zalecane maksymalne obciążenie: 70 kg.

Wymiary i waga

Waga: 1,3 kg | Objętość: 8 l |
Wymiary pokrowca: 31 x 16 x 16 cm

Termiczność i ciepło: Możliwość używania zimą

Na początku 2020 roku zatwierdzono nową normę określającą stopień izolacji materaca/maty. To norma ASTM F3340-18. Norma określa zdolność maty do zatrzymywania lub oddawania ciepła ciała użytkownika. W ten sposób unika się strat ciepła i zyskuje komfort termiczny. Izolacja termiczna dzięki piance.R-Value Norma ASTM F3340-18: 3,5 (mierzona przez laboratorium zewnętrzne).

Termiczność i ciepło (c.d.)

R-Value wyraża skuteczność i odporność termiczną. Im wyższe R-Value, tym lepiej mata chroni przez zimnym podłożem. - R-value od 0 do 1,9: mata przeznaczona do użytku wyłącznie w sezonie letnim- od 2 do 3: mata przeznaczona do użytku przez 2 lub 3 sezony (wiosna-lato-jesień)- od 3 do 4: mata na 4 sezony, można używać zimą- powyżej 4,5: mata przeznaczona do użytku zimą oraz w warunkach ekstremalnych.

Skład

Materiał główny 58% Polichlorek winylu (PVC), 29% Politereftalan etylenu (PET), 13% Poliuretan Pianka 100% Poliuretan Pokrowiec 100% Politereftalan etylenu (PET)

Porady dotyczące przechowywania

Przechowywać z dala od wilgoci i ekstremalnych temperatur.

Ograniczenia

Zalecana waga maksymalna: 70 kg. Nie używać na wodzie.

Testy

Komfort spania jest mierzony przez nasze Centrum badań i rozwoju. Wszystkie materace poddajemy testom mechanicznym sprawdzającym ich parametry i wytrzymałość, aby zagwarantować Ci dobry sen i wypoczynek na kempingu. Uwaga: wybierz szerokość maty w zależności od wymiarów wewnętrznych namiotu.

Zatwierdzony przez

Aby sprostać Waszym wymaganiom, produkty Quechua są testowane w warunkach, które można napotkać na kempingu.
Nasze zespoły oraz panel testerów (złożony z partnerów, ambasadorów marek i klientów) testują produkty przez cały okres pracy nad produktem aż do wprowadzenia go do sprzedaży.

Porady dotyczące konserwacji

Tylko pranie ręczne

Nie można stosować żadnych wybielaczy ani odplamiaczy.

Nie suszyć w suszarce bębnowej

Nie prasować

Nie czyścić chemicznie

Wgrywanie