Fenix GL22 to długo oczekiwana latarka taktyczna Fenix na broń krótką, wyposażona w laserowy znacznik celu, obustronny włącznik, strobo oraz potężny strumień 750 lumenów o zasięgu do 180 metrów. W zestawie akumulator ARB-L16-700UP i kabel do ładowania.
Cechy:
pierwsza latarka Fenix dedykowana do broni krótkiej
emiter LED Luminus SST20 o żywotności 50 000 godzin
kompatybilna z szynami Picatinny i Glock
regulowany znacznik laserowy 640-660 nm o mocy optycznej szybkie wejście do trybu błyskowego strobo
obustronny włącznik wygodny dla osób prawo i leworęcznych
korpus wykonany z wytrzymałego aluminium A6061-T6
trudnościeralne wykończenie techniką twardego anodowania typu HAIII
wygodny montaż baterii (od przodu)
Fenix GL22 jest pierwszą latarką do pistoletu w ofercie marki Fenix zaprojektowaną z myślą o użytkownikach broni krótkiej. Latarka pasuje do większości pełnowymiarowych pistoletów z szyną Glock lub MIL-STD-1913. Lekka niskoprofilowa konstrukcja sprawia, że Fenix GL22 może być z powodzeniem stosowana podczas skrytego przenoszenia broni. Korpus Fenix GL22 wykonano z wytrzymałego aluminium A6061-T6 i wykończono techniką twardego anodowania typu HAIII. Ta trudnościeralna powłoka chroni aluminium przed utlenianiem i utwardza jego powierzchnie. Latarka spełnia wymogi klasy IP66, co oznacza, że jest odporna na wstrząsy, wilgoć (mocny deszcz i zachlapanie) oraz przenikanie drobnych ciał kurzu, dlatego może być używana do zastosowań taktycznych. Obejma montażowa wyróżnia się zwiększoną odporność na odrzut. Trwałość montażu i dokładność lasera (2 MOA) potwierdzono w testach zniszczeniowych, w którym latarka poddawana jest 10 000 prób wstrząsowych oraz symulacji 5000 strzałów ostrą amunicją. W latarce zastosowano mocną diodę Luminous SST20, soczewkę TIR oraz gładki odbłyśnik, które zapewniają skoncentrowane światło o strumieniu aż 750 lumenów. Zasięg odbitego światła wynosi aż 180 m, co umożliwia skuteczną identyfikację celu i strzelanie na większym dystansie.
Latarka jest dodatkowo wyposażona w laserowy wskaźnik celu o długości fali 640-660 nm oraz moc optyczna lasera
Fenix GL22 to latarka do pistoletu, którą na tle konkurencji wyróżniają doskonałe parametry świata, przystępna cena oraz wydłużony okres gwarancji.
Uwaga!
latarka pasuje do większości pełnowymiarowych pistoletów z szyną Glock lub MIL-STD-1913 (Picatinny).
pasuje tylko do wybranych pistoletów compact m.in. Glock 36, Sig Sauer P229 i Springfield XD.
nie pasuje do innych kompaktowych modeli firm Sig Sauer, Taurus, F&N, CZ, Springfield (Hellcat) i Smith & Wesson
nie pasuje do pistoletów subcompactDANE TECHNICZNEDane podstawowe
Ilość trybów: 4Maks. czas pracy [h min]: 17 hMaks. strumień świetlny [lm]: 750Zabezpieczenia
Klasa szczelności IP: IP66Zasilanie
Akceptowalny typ ogniwa: baterie jednorazowe (pierwotne), akumulator wielokrotnego użytku (wtórne)Zasilanie ogniwem: CR123 (3V) × 1, 16340 × 1Dane dodatkowe
Kolor: czarnyMaks. światłość [cd]: 8000Materiał obudowy: duraluminium anodyzowaneOdporność na upadek [m]: 1Wymiary
Długość całkowita [mm]: 67Masa [g]: 94W zestawie
Elementy zestawu latarki: akumulator Fenix ARB-L16 (16340; 700 mAh; 3,6 V; Li-ion) ×1, klucz imbusowyInformacje producenta
Producent: Fenixlight Limited, Chiny