Media 0
Media 1
Media 2
Media 3
Media 4

Śpiwór Volven Polaris lewy

584,99 zł

Kolor:

Zielony

Sprzedawane i wysyłane przez: Skalnik

Niedostępny w sklepach stacjonarnych

Prosty zwrot do Skalnik
przez 30 dni

Pomoc specjalisty

Śpiwór Volven Polaris lewy

Opis

Ten śpiwór puchowy Volven to jeden z hitów marki. Od kilku lat jest to bestsellerowy śpiwór z puchem naturalnym. Jest wiele powodów, dla których Polaris marki Volven uzyskuje dobre oceny i potrafi przynosić satysfakcję użytkownikom. Pierwszy to taki, że zakup tego śpiwora puchowego nie rujnuje portfela. Jeśli na Twoim celowniku jest dobry i tani śpiwór puchowy, to może okazać się, że właśnie poszukiwania dobiegły końca.
Śpiwór Polaris to jednak przede wszystkim lekki i znakomicie kompresujący się śpiwór. Powinien zainteresować tych, którzy na turystycznych czy wspinaczkowych wypadach oszczędzają miejsce w plecaku i oszczędzają plecy, dbając o niską wagę ekwipunku. Śpiwór Volven Polaris to jedyne 930 gramów – gramów ciepła i komfortowego wypoczynku.
Śpiwór uszyty jest z lekkiego poliestru o wzmocnieniu typu ripstop. We wnętrzu komór puchowych znajduje się gatunkowy puch kaczy o sprężystości 700 cuin. Taka sprężystość puchu zapewnia dobrą kompresję i troszczy się o właściwy poziom izolowania przed zimnem, który pozwala spać komfortowo nawet wtedy, gdy temperatury uzyskują jednocyfrową wartość i zbliżają się do zera. Warto dodać, że puch kaczy właściwie nie rozpręża się powyżej parametru 700 cuin, więc w tym modelu zastosowany został naprawdę gatunkowy puch pozyskiwany z kaczek. Tym bardziej, że stosunek między puchem a pierzem wynosi w tym modelu wysoką wartość 90/10.
Lekki śpiwór trzysezonowy marki Volven posiada anatomiczny kształt typu mumia. U samego dołu znajduje się wygodny przedział na stopy, u góry kaptur, którym otulisz ciepło głowę. Na wysokości ramion użytkownik znajdzie kołnierz termiczny, który uszczelnia śpiwór i sprawia, że nagrzane we wnętrzu ciepło nie ucieka łatwo na zewnątrz. We wnętrzu śpiwora znajdziesz kieszonkę na drobiazgi. Zamki z podwojoną maszynką wykonane są w taki sposób, by można było łączyć dwa śpiwory o przeciwstawnych zamkach. Śpiwór Polaris dostarczany jest z wytrzymałym workiem kompresyjnym.
Śpiwór Polaris to produkt, kóremu możesz zaufać. Model testowany był według najnowszego standardu, którym bada się właściwości śpiworów. Ściśle określona procedura, wykonana według normy ISO 23537-1:2016, jest jeszcze bardziej dopracowanym testem, bazującym na doświadczeniach standardu EN 13537. Dzięki temu ten śpiwór porównać możesz z produktami innych marek.
Prezentowany śpiwór to kolejna wersja, która zyskała odrobinę zmieniony design, w tym nowe logo marki Volven.

WŁAŚCIWOŚCI
niska waga i duża zdolność do kompresji
puch kaczy 700 cuin, 90/10
anatomiczny kształt
regulowany kaptur
kołnierz termiczny z dopasowaniem na ściągacz
wewnętrzna kieszonka na drobne, cenne rzeczy
zamek z podwójną maszynką
możliwość łączenia śpiworów (prawy/lewy)
wytrzymały worek kompresyjny w zestawie
temperatury przebadane w teście zgodnym z normą ISO 23537-1:2016

TECHNOLOGIE
Materiał
zewnętrzny: 40D/280T nylon diamond ripstop
wewnętrzny: 50D/310T poliester

Izolacja puch kaczy 700 cuin, 90/10
Waga 930 g (w tym wypełnienie 300 g)

Wymiary
całkowite: 215 x 75 x 50 cm
długość do kaptura: 188 cm
długość zamka: 150 cm
po spakowaniu: 30 x 14 cm
po kompresji: 19 x 14 cm

Temperatura
komfort: 6,7°C
limit: 2°C
ekstremum: -12,4°C

Certyfikacja ISO 23537-1:2016
sprężystość 700 cui

Opinie

Wgrywanie