BABOLAT

Naciąg tenisowy jednowłóknisty Babolat RPM Blast 1,25 mm czarny

54,99 zł 4,59 zł/m

Paypo logo Kup teraz, zapłać później
Ref. : 8157212

Dla zaawansowanego gracza, który zrywa naciąg poniżej 10 godz. gry. Znakomite nadawanie rotacji i kontrola.

Ten jednowłóknisty naciąg zapewnia kontrolę i bardzo dobre nadawanie rotacji dzięki ośmiokątnemu przekrojowi.

Kolor: Czarny

Dostawa do domu

Odbiór w sklepie

  Nasze usługi:

  • Darmowy i bezterminowy zwrot lub wymiana

  Pomoc specjalisty

  Kup razem z

  Podobne produkty

  • Trwałość

   Bardzo wytrzymały dzięki poliestrowi, z jakiego jest wykonany.

  • Kontrola trajektorii

   Kopoliester zwiększa kontrolę nad piłką.

  • Nadawanie rotacji

   Bardzo dobre nadawanie rotacji dzięki ośmiokątnemu przekrojowi i strunie 1,25 mm

  • Trwały naciąg strun

   Poprawne utrzymywanie naprężenia: do 3 miesięcy gry.

  Jak mocno naciągnąć rakietę?

  Umiarkowane napięcie (od 18 do 23 kg) gwarantuje więcej komfortu, lepsze nadawanie rotacji i większą moc. Zapewnia natomiast mniejszą kontrolę i precyzję.
  Mocne napięcie (> 23 kg) zwiększa precyzję i kontrolę. Uważaj jednak na ryzyko związane z urazami ścięgien i łokciem tenisisty. Dodatkowo taki naciąg zmniejsza moc uderzenia i łatwość nadawania rotacji.

  Monofilamenty?

  W przypadku naciągów monofilamentowych (czyli jednordzeniowych), Decathlon poleca napięcie między 19 a 22 kg. Bardzo odradzamy naciągi jednordzeniowe do rakiet dla dzieci poniżej 15 roku życia, ponieważ mogą powodować urazy. Są to naciągi zarezerwowane dla graczy zrywających struny poniżej 10 godzin gry, ponieważ bardzo szybko tracą naprężenie.

  Multifilamenty?

  W przypadku naciągu multifilamentowego, Decathlon zaleca naprężenie maksymalnie do 25 kg! Takie naciągi polecane są dla osób podatnych na urazy ręki, młodych graczy lub osób rzadko zrywających struny. Naciągi wielowłókniste bardzo dobrze utrzymują naprężenie.

  Kiedy wymienić naciąg?

  Osiągi Twojej rakiety zależą w 50% od ramy i w 50% od naciągu! Zadbaj zatem o to, aby mieć naciąg najlepiej przystosowany do swojego stylu gry.
  Gracze, którzy często zrywają naciąg: zmienia się go, gdy pęknie.
  W przypadku graczy, którzy nigdy nie zrywają naciągu lub rzadko, Decathlon radzi zmieniać naciąg proporcjonalnie do częstotliwości gry w tygodniu. Przykład: Gram raz w tygodniu, więc zmieniam naciąg raz w roku. Gram 3 razy w tygodniu, więc zmieniam naciąg 3 razy w roku.

  Porady Decathlon

  Elastycznego naciągu nie należy zbyt mocno naciągać, bo negatywnie przekłada się to na jego osiągi. Mniej napięte struny umożliwiają odprężoną i bezsiłową grę, a zatem większą moc uderzenia. Naciąg zużywa się, nawet jeśli nie następuje zerwanie. Z upływem czasu traci elastyczność i początkowe właściwości. Na czucie ma również wpływ sama struna (lub jej średnica). Im cieńsza, tym większe możliwości rotacji i większa moc. Im grubsza, tym większa trwałość, ale też większe ryzyko urazów!

  Skład

  Kopoliester o wysokiej gęstości, ośmiokątny przekrój, powłoka Cross-linked Silicone.

  Porady dotyczące przechowywania

  Chronić przed dużymi zmianami temperatur. Nie zostawiaj rakiety w bagażniku samochodu: temperatury mogą znacznie wzrosnąć lub spaść!

  Ograniczenia

  Naciąg jednordzeniowy jest nieodpowiedni dla osób <15 lat!