solognac

Oliwa w olejarce Solognac 100

4,5 (4)

19,99 zł 199,90 zł/l

Zbieraj punkty za zakupy i wymieniaj je na zniżki 

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Do oliwienia i zapobiegania korozji. Do czyszczenia i konserwacji broni.

Aby zachować broń w dobrym stanie i zapewnić jej optymalne działanie, należy użyć odpowiedniego smaru. Nasza oliwa została opracowana, chroniąc środowisko.

Kod produktu:

8555438

 • Łatwość konserwacji

  Do oliwienia i ochrony broni przed korozją.

 • Skład

  Biodegradowalna formuła: ester i inhibitor korozji.

 • Łatwe użytkowanie

  Pipeta zapewnia precyzyjną aplikację.

 • Temperatura użytkowania

  Od -20°C do +244°C.

 • Pojemność

  100 ml.

Oliwa w olejarce Solognac 100
Oliwa w olejarce Solognac 100
Oliwa w olejarce Solognac 100

Po co olej do broni?

Broń, w przeważającej części metalowa, wymaga szczególnej konserwacji, aby zapobiec korozji. Nasza oliwa jest przeznaczona właśnie do tego celu. Możesz również wykorzystać produkt do ograniczenia tarcia pomiędzy dwoma elementami mechanicznymi, aby zapewnić płynność mechanizmu i zapobiec jego zużyciu. Oliwa zabezpiecza również broń podczas dłuższego przechowywania.

Rady dotyczące aplikacji na zewnętrzne elementy broni

Metoda aplikacji może różnić się w zależności od wielkości powierzchni do naoliwienia. W przypadku dużej powierzchni, najbardziej praktyczny i równomierny sposób aplikacji polega na nasączeniu miękkiej szmatki olejem i pocieraniu elementów, które chcemy zabezpieczyć. Można również podać kilka kropel bezpośrednio na broń i rozprowadzić je za pomocą szmatki lub patyczka higienicznego.

Rady dotyczące aplikacji na elementy mechaniczne

Oprócz ochrony metalu, produkt zmniejsza również tarcie pomiędzy elementami mechanicznymi. Pozwala to: zapewnić płynną pracę mechanizmu i równocześnie ochronić go przed zużyciem. Odradzamy nakładanie produktu bezpośrednio lub pośrednio (ściekanie) na mechanizm spustowy. Istnieje wtedy ryzyko niechcianego wystrzału.

Ograniczony wpływ na środowisko

Produkt został wyprodukowany we Francji, zarówno jeśli chodzi o komponent aktywny (oliwa), jak i butelkowanie. Butelkowanie odbywało się w departamencie Loary. Zależy nam na ograniczeniu wpływu na środowisko poprzez ograniczenie transportu naszych produktów. Komponent aktywny jest biodegradowalny zgodnie z obowiązującymi normami (test OCDE 301B) i składa się z esteru i biodegradowalnego inhibitora korozji.

Zakres temperatury użytkowania

Zakres temperatur użytkowania produktu to taki, w jakim produkt pozostaje w formie płynnej, to znaczy od -20° C do +244°C. Poniżej tego zakresu produkt może przejść do stanu stałego i zablokować prawidłowe działanie. Powyżej tego zakresu istnieje ryzyko samozapłonu produktu.

Skład

Formuła 99.01% VEGETAL OIL, 0.99% N-OLEOYLSARCOSINE

Ograniczenia

Produkt niebezpieczny. Należy przestrzegać zasad użytkowania.

Wgrywanie