OLAIAN

Pianka surfingowa damska Olaian 900 z neoprenu 4/3 mm

899,99 zł

Paypo logo Kup teraz, zapłać później
Ref. : 8648143

Zespół surferek na różnych poziomach umiejętności stworzył tę piankę 4/3 mm dla zaawansowanych, surfujących na każdym typie fal.

Damska pianka 4/3 mm z bardzo miękkiego neoprenu, z suwakiem na piersiach, do uprawiania surfingu i bodyboardu w zimnych wodach, pomiędzy 12° a 17°C. Poziom zaawansowany. Czas treningów: do 3 h.

Kolor: Czarny

 • XS Brak zapasu
 • S Brak zapasu
 • M Brak zapasu
 • L Brak zapasu
 • XL Brak zapasu

  Nasze usługi:

  • Darmowy i bezterminowy zwrot lub wymiana

  Pomoc specjalisty

  Kup razem z

  Podobne produkty

  • Swoboda ruchów

   Bardzo miękki neopren umożliwia wygodne wiosłowanie ramionami podczas surfowania

  Pianka surfingowa damska Olaian 900 z neoprenu 4/3 mm
  Pianka surfingowa damska Olaian 900 z neoprenu 4/3 mm
  Pianka surfingowa damska Olaian 900 z neoprenu 4/3 mm
  Pianka surfingowa damska Olaian 900 z neoprenu 4/3 mm
  Pianka surfingowa damska Olaian 900 z neoprenu 4/3 mm

  Surfowanie - zaawansowani

  Surfujesz intensywnie, jest to Twój ulubiony sport. Podczas treningów wiosłujesz do line up'u, przepływasz przez załamanie fal wykonując dive duck'a jeśli jesteś na shortboardzie, lub turtle dive na longboardzie. Angażujesz się w mocne fale przekraczające metr wysokości. Stworzyliśmy gamę kostiumów dostosowaną do intensywnego uprawiania surfingu i Twojej budowy ciała.

  Maksymalna swoboda ruchów

  Zaletą linii damskich pianek 900 marki OLAIAN jest krój i specjalnie dobrane materiały ułatwiające wiosłowanie i zapewniające maksymalną swobodę ruchów. Cała pianka jest z bardzo elastycznego neoprenu. Wszystkie szwy są rozciągliwe.
  Suwak z przodu całkowicie uwalnia plecy podczas aktywności i ułatwia wiosłowanie, ale wymaga prawdziwego wysiłku podczas zakładania pianki, jest ona więc skierowana do doświadczonych surferek.

  Komfort przed i po treningu

  Wnętrze pianki wyłożone miękką dzianiną umożliwiającą łatwe zakładanie i zdejmowanie pianki. Ta dzianina szybko schnie, można już następnego dnia wygodnie ubrać piankę.

  Kołnierz

  Wykończenie przy szyi zostało pomyślane tak, aby zapobiec podrażnieniom. W zależności od wrażliwości poszczególnych osób możliwe jest założenie pod piankę topu UV, aby zmniejszyć ryzyko podrażnień. Użycie tłustego kremu (np. wazeliny) w strefach narażonych na otarcia (szyja, kolana) jest także zalecane przy długim noszeniu pianki.
  Przy pierwszej przymiarce można poczuć się nieco ściśniętym przy szyi, ale po wejściu do wody pianka się rozciągnie.

  Zapięcie

  Zapięcie na suwak na klatce piersiowej pozwala uwolnić ruchy, zapewniając jednocześnie lepszą szczelność, niż klasyczne zapięcie na plecach. Języczek suwaka jest z inoxu, bardziej odporny na działanie słonej wody.

  Kieszeń na klucze

  Kieszonka na klucze znajduje się z przodu, pod suwakiem.

  Jak wybrać piankę? (część 1)

  Pierwszym kryterium wyboru pianki surfingowej jest temperatura wody.
  Temperatura wody zmienia się w zależności od miejsca i pory roku.
  Zawsze sprawdzaj, czy temperatura wody tam, gdzie zamierzasz surfować, odpowiada zakresowi temperatur zalecanemu dla pianki:
  ciepłe wody ponad 20°C;
  umiarkowane wody od 17 do 22°C;
  zimne wody od 12 do 17°C;
  bardzo zimne wody od 7 do 12°C.
  Sprawdź stronę seatemperature.org, aby poznać temperaturę wody w danym miejscu.

  Jak wybrać piankę? (część 2)

  Drugim kryterium, które należy wziąć pod uwagę, jest czas spędzany w wodzie. Jeśli pływasz krócej niż godzinę, modele 100 będą odpowiednie. Do 2 h wybierz model 500, a do 3 h model 900. W stosunku do modeli 100, modele 500 są cieplejsze, ograniczają zmęczenie (większa swoboda ruchów) i lepiej chronią przed podrażnieniami. I tak samo mają się modele 900 w stosunku do modeli 500. UWAGA! Modele 900 są trudniejsze do założenia.

  Jak dobrać rozmiar

  Aby w pełni wykorzystać zalety pianki, niezbędne jest wybranie odpowiedniego rozmiaru. Pianka surfingowa musi być bardzo dopasowana i nie powinna mieć widocznych marszczeń powierzchni. Na sucho, uczucie zbyt silnego ściśnięcia jest normalne. Dyskomfort ten znika po zmoczeniu pianki. W miarę możliwości zachęcamy do przymierzenia jej w sklepie przed zakupem.

  Akcesoria pozwolą na dłużej zachować ciepło! Dla każdego zakresu temperatur odpowiedni zestaw

  Będąc w wodzie, połowę ciepła ciała tracimy przez kończyny i głowę. Dlatego polecamy następujące akcesoria:
  - w ciepłych i umiarkowanych wodach (> 17°C) => niskie buty neoprenowe,
  - w zimnych wodach (12 - 17°C): wysokie buty i rękawiczki,
  - w bardzo zimnych wodach (7 - 12°C): wysokie buty, rękawiczki, kaptur i top z kapturem.

  Olaian, surfingowa marka Decathlon

  OLAIAN jest nową marką surfingu i bodyboardu grupy Decathlon, zlokalizowaną w Hendaye, na południowym zachodzie Francji. W naszych biurach tuż nad wodą możemy, w ciągu jednego dnia, stworzyć kostium lub piankę surfingową, a następnie przetestować je bezpośrednio w morzu.

  Skład

  Pianka 100% Guma Materiał główny - warstwa zewnętrzna 83% Poliamid, 17% Elastan Materiał główny - warstwa wewnętrzna 53% Poliester, 47% Poliamid Część górna - materiał główny 100% Poliamid

  Testy

  Zaletą linii damskich pianek 900 marki OLAIAN jest krój i specjalnie dobrane materiały ułatwiające wiosłowanie i zapewniające maksymalną swobodę ruchów. Cała pianka jest z bardzo elastycznego neoprenu. Wszystkie szwy są elastyczne.
  Suwak z przodu całkowicie uwalnia plecy podczas aktywności i ułatwia wiosłowanie, ale wymaga prawdziwego wysiłku podczas zakładania pianki, jest ona więc skierowana do doświadczonych surferek.

  Zatwierdzony przez

  Panel zaawansowanych surferek, które testowały i zatwierdzały tę piankę przez cały sezon zimowy.

  Porady dotyczące konserwacji

  Tylko pranie ręczne

  Nie można stosować żadnych wybielaczy ani odplamiaczy.

  Nie suszyć w suszarce bębnowej

  Nie prasować

  Nie czyścić chemicznie