PLASTIMO

PONTON FUN II PI270VB

5499,00 zł

Ref. : 8660604

Ponton z pompowanym dnem FUN PI270VB przeznaczony jest dla żeglarzy poszukujących stabilnego i lekkiego pontonu do szybkiego przemieszczania się.

Dzięki pompowanemu kadłubowi w kształcie V, oraz powłoce PVC wybranej przez Plastimo, ponton Pi270VB będzie idealnym partnerem podczas zawijania do portów i kotwiczeń; 3,5 miejsca.

Dostawa do domu

Odbiór w sklepie

  Nasze usługi:

  • Darmowy i bezterminowy zwrot lub wymiana

  Pomoc specjalisty

  Kup razem z

  Podobne produkty

  • Stabilność

   Klapy zwiększają stabilność.

  • Lekkość

   Lekki, pompowany ponton.

  • Jakość ślizgu

   Kadłub w kształcie V zapewnia lepsze zachowanie na morzu.

  • Solidność

   4-warstwowa powłoka zwiększa odporność na przetarcia i promienie UV.

  • Komfort użytkowania

   Ławka z aluminium + uchwyt do siadania po środku.

  Lekkie, pompowane dno

  Idealny do regularnego użytku, ponton FUN marki Plastimo ma lekkie i kompaktowe pompowane dno. Ponadto, jego kadłub w kształcie V zapewnia mu lepsze zachowanie na morzu. Klapy wydłużają podłogę z tyłu pontonu, aby ułatwić przyspieszanie i wyciąganie łodzi z wody.

  Konstrukcja pontonu FUN Pi270VB

  Ponton Pi270VB ma 3+2 komory. Pływaki mają średnicę 43 cm, a zawory do pompowania są całkowicie wbudowane, chronione i łatwo dostępne.

  Maksymalna ładowność i maksymalny silnik

  Ponton Fun Pi270VB może zabrać na pokład 3 dorosłych i dziecko, ważących razem maksymalnie 664 kg. Do pontonu można zamocować silnik o maksymalnej mocy 6 kW czyli 8 CV.

  Wymiary i waga

  Model Pi270VB:
  - Wymiary brutto: 267 x 153 x 75 cm;
  - Wymiary złożonego pontonu: 112 x 60 x 33 cm.
  - Waga: 27 kg.

  Zalety pontonu FUN Pi270VB

  Ponton FUN Pi270VB Plastimo wyposażony jest w siedzenie z aluminium, dwie obręcze do holowania oraz 3 uchwyty do przenoszenia (1 z przodu i 2 z tyłu). Skądinąd ponton sprzedawany jest z kompletem wyposażenia, w tym podstawą kanistra, pokrowcem do przenoszenia, zestawem naprawczym, pompką i 2 pagajami.

  Instrukcje pompowania pontonu

  Pompuj ponton dołączoną do niego pompką. Maksymalne ciśnienie wynosi 0,25 bara dla łódki, 0,35 bara dla kilu, 0,60 bara dla pompowanego dna i 0,80 bara dla stałej podłogi. W zależności od klimatu i warunków użytkowania, podczas korzystania z łodzi należy sprawdzać ciśnienie w celu utrzymania jego prawidłowego poziomu. Podczas pompowania utrzymuj równowagę pomiędzy poszczególnymi komorami. Dzięki temu nie uszkodzisz ścianek.

  Porady dotyczące użytkowania pontonu

  Każda osoba na pokładzie musi mieć na sobie kamizelkę ratunkową. Wiosła oraz zestaw naprawczy muszą zawsze znajdować się na pokładzie na wypadek zagrożenia. Wszystkie ładunki na pokładzie muszą być równomiernie rozłożone, aby zapewnić stabilność pontonu na wodzie.

  Jak zadbać o ponton?

  Jeśli to możliwe wypłucz ponton po każdym użyciu. Po zakończeniu sezonu umyj ponton wodą z mydłem lub płynem do naczyń. Wypłucz i pozostaw do wyschnięcia przed złożeniem go i schowaniem w suchym miejscu.

  UWAGA: NIE używaj środków konserwujących na bazie winylu. Środki chemiczne mogłyby wysuszyć materiał.

  Zestaw kół dostępny opcjonalnie

  Producent Plastimo stworzył koła do pontonów dostosowane do modeli pontonów FUN. Proste w użyciu, ułatwiają zwodowanie pontonu.

  Plastimo, wiodący gracz na rynku pontonów

  Od ponad 25 lat Plastimo projektuje pontony na potrzeby wszystkich żeglarzy i firm zajmujących się wynajmem. W oparciu o doświadczenia klientów Plastimo nieustannie rozwija gamę, wykorzystując najnowsze technologie: dla coraz większego bezpieczeństwa i łatwiejszej obsługi.

  Waga

  27 kg

  Porady dotyczące przechowywania

  Aby ponton wyglądał jak nowy, przechowuj go w suchym, chłodnym miejscu i unikaj dłuższej ekspozycji na słońcu. Wersja Pi270VB posiada 4 wantowniki umożliwiające przechowywanie na żurawikach.

  Ograniczenia

  Do pompowania nie należy używać sprężonego powietrza.

  Zatwierdzony przez

  Ponton zgodny z wymogami Dyrektywy Europejskiej 2013/53/EU i posiada znak CE.