yonex

Rakieta do badmintona Yonex Astrox 77 Play

Kod produktu: 8880469

239,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać później

Otrzymaj +240 pkt za zakup tego produktu 

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

  Dla regularnych graczy potrzebujących mocnego i wygodnego odbicia.

  Ta rakieta z wyważeniem na główkę jest przeznaczona dla ofensywnych graczy. Waga 83 g zapewnia kontrolę i szybkość. Bardzo elastyczny trzonek zwiększa wygodę i długość lotu lotki.

  Kup razem z

  Podobne produkty

  • Moc

   Balans na główkę zapewnia maksymalną moc.

  • Komfort użytkowania

   Giętki trzonek i rama ISOMETRIC pozwalają odbijać lotkę na większą odległość.

  • Manewrowość

   Waga 83 g dla większej prędkości rakiety.

  Informacje o serii ASTROX

  Rakieta nastawiona na dużą moc. Seria ASTROX o dużej mocy (zastępująca gamę VOLTRIC) została stworzona, aby spełnić wymagania ofensywnej i agresywnej gry. Balans sytuuje się mniej więcej na główce, aby zaakcentować ataki mocnymi smashami.

  Waga ASTROX 77 Play: 83 g - 4U (80 - 84 g)

  Masa rakiety (czyli jej waga) jest mierzona w gramach. Waga rakiety waha się od 60 gramów do ponad 100 gramów. Jest klasyfikowana w przedziałach wagowych wyrażanych w "U". Im lżejsza rakieta, tym jest bardziej zwrotna, wygodna i mniej urazowa dla ramienia. Ułatwia też szybszy ruch ramienia. Z drugiej strony, cięższa rakieta ma większą moc.

  Elastyczność ASTROX 77 Play: bardzo giętka

  Elastyczność definiowana jest jako zdolność trzonka do odkształcania się pod wpływem uderzenia. Sztywność rakiety waha się od miękkiej do twardej. Im bardziej giętki jest trzonek, tym większą zapewnia tolerancję, komfort gry i długość odbicia lotki. I odwrotnie - im sztywniejszy jest trzonek, tym dalej może posłać lotkę, ale wymaga dobrej szybkości ramienia. Trzeba jednak pamiętać, że sztywna rakieta nie jest tolerancyjna na błędy odbicia.

  Wyważenie ASTROX 77 Play: na główkę


  Balans to rozłożenie ciężaru rakiety. Podaje się go w milimetrach i mierzy od dołu uchwytu do punktu równowagi. Im bardziej balans jest na rączkę, tym łatwiej manewruje się rakietą i osiąga lepszą reaktywność. To idealne rozwiązanie do gry defensywnej lub do gry w debla. I odwrotnie, im bardziej balans jest na główkę, tym większą moc ma rakieta, z czego mogą skorzystać ofensywni gracze. Jednak rakieta wydaje się wtedy cięższa i trudniejsza w manewrowaniu.

  Skład ASTROX 77 Play: włókno grafitowe


  Skład rakiety do badmintona wpływa na jej cenę. Stalowe i/lub aluminiowe rakiety są wytrzymałe, ciężkie i odpowiednie do gry rekreacyjnej. Rakiety grafitowo-aluminiowe oraz w pełni grafitowe są lżejsze i popularne wśród początkujących oraz średnio zaawansowanych graczy. Wreszcie, rakiety wykonane z High-Modulus Graphite lub z innych technicznych tworzyw, takich jak wolfram, są przeznaczone dla zawodników na poziomie eksperckim.

  Długość ASTROX 77 Play: 675 mm

  Długość rakiety dla dorosłych jest mierzona w milimetrach. Waha się ona od 660 mm do 680 mm. Na długość rakiety ma wpływ tylko długość trzonka. Im krótsza rakieta, tym łatwiej się nią manewruje, ale wrażenia z gry są mniejsze. Im dłuższa rakieta, tym większą ma inercję i moc uderzenia.

  Rozmiar rączki ASTROX 77 Play: G5 = small (80-84 mm)


  Rozmiar uchwytu jest wyrażany w milimetrach. Rozmiar rączki rakiety oscyluje od 75 do ponad 90 milimetrów i klasyfikowany jest w przedziałach rozmiarowych wyrażonych w "G". Im grubsza rączka, tym łatwiej jest ją chwycić, ale tym trudniej zmienić chwyt. Im cieńsza rączka, tym zręczniej się nią posługuje. Zwiększa to również siłę palców i pozwala nadać rakiecie większą prędkość.

  Naciąg fabryczny ASTROX 77 Play:

  Rakieta jest naciągnięta fabrycznie multifilamentowym naciągiem Yonex o grubości 0,70 mm.

  Naciąg fabryczny ASTROX 77 Play: 8-9 kg / 17,5-20 lbs

  Siła naciągu wyrażana jest kilogramach (kg) lub funtach (lbs). Rakiety są naciągane na około 9 kg (20 funtów), ale ta wartość może spadać w dół, ponieważ z biegiem czasu naciąg traci napięcie.

  Zalecane napięcie ASTROX 77 Play: 9-12,5 kg / 20-28 lbs

  Każda marka podaje maksymalne zalecane napięcie wszystkich swoich rakiet, aby uniknąć pęknięcia ramy podczas naciągania strun lub w przypadku uderzenia lub zerwania naciągu. Niektóre rakiety ze wzmocnioną ramą wytrzymują naprężenie do 16 kg / 35 lbs.

  Wzór naciągu ASTROX 77 Play: 22 x 21

  Wzór naciągu to ilość strun pionowych x ilość strun poziomych. W badmintonie są to struny pionowe x struny poprzeczne. Zredukowany wzór strun zwiększa moc i komfort, ale ma mniejszą trwałość.

  Instrukcja naciągania dla 76 przelotek z 1-wszą górną poprzeczną na H7: B = dół, H = góra

  Instrukcja naciągania z 4 węzłami.
  Struny pionowe: zacznij od górnego środka i naciągaj aż do B9 (pomiń przelotki H7, H9 i H11). Przejdź przez B12 ku H16, a następnie z powrotem do H14, aby zejść do B10 i zakończyć, wiążąc węzeł na przelotce B8. (tak samo po przeciwnej stronie) Struny poziome: Zawiąż węzeł na przelotce B6 i rozpocznij naciąganie strun poziomych od B9. Kontynuuj naciąganie strun poziomych do H7 (pomiń przelotki H12 i H10) i zakończ, wiążąc węzeł na przelotce H5.

  Technologia głowicy ASTROX 77 Play

  Graphite, AERO+BOX Frame, ISOMETRIC, Rotational Generator System

  Skład trzonka ASTROX 77 Play

  Graphite, Built-in T-Joint

  AERO + BOX FRAME

  Połączenie aerodynamicznego profilu przedniego ramy z bardzo sztywnym profilem tylnym, co umożliwia uzyskanie większej prędkości wymachu i solidnego, stabilnego czucia przy uderzeniu lotki.

  Rotational Generator System

  Dzięki zastosowaniu teorii przeciwwagi, ciężar rozkłada się poprzez przeniesienie ciężaru z końca rączki na główkę rakiety dla maksymalnej kontroli. Przejście do następnego ruchu może być wykonane płynnie i szybko

  ISOMETRIC

  Technologia ISOMETRIC zwiększa strefę odbicia o 7%*. W porównaniu ze standardową, okrągłą ramą, rakieta ISOMETRIC w kształcie kwadratu oferuje większy sweetspot poprzez optymalizację skrzyżowania strun głównych i poprzecznych.

  BUILT-IN T-JOINT

  Joint w kształcie litery T zwiększa wytrzymałość punktu między ramą a trzonkiem i znacznie redukuje skręcanie, zapewniając większą kontrolę.

  Kod artykułu i kolor

  AX77-PL pomarańczowy

  Kraj pochodzenia

  Chiny

  Porady dot. użytkowania

  Zalecany ciąg dla gracza poszukującego kontroli: AEROBITE, dla poszukującego mocy: EXBOLT 65

  Międzynarodowi gracze grający rakietą Yonex ASTROX 77

  AN SE YOUNG (KOREA), CHEN YU FEI (CHINY), FAJAR ALFIAN (INDONEZJA), MUHAMMAD RIAN ARDIANTO
  (INDONEZJA), HUANG YA QIONG (CHINY), HUANG DONG PING( CHINY)

  Gwarancja

  Rama posiada roczną gwarancję przy normalnym użytkowaniu, naciąg nie jest objęty gwarancją.

  Porady dotyczące przechowywania

  Chronić przed dużymi zmianami temperatur.
  Przechowywać w pokrowcu, szczególnie przy niskich temperaturach.