oxelo

Rolki freeskate Oxelo MF900 Hardboot Urban Green

5,0 (2)

599,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać za 30 dni

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Do szybkiej jazdy po mieście lub ścieżkach rowerowych, oto rolki, których potrzebujesz. Konfiguracja, która oferuje najlepszą wydajność.

Szybka jazda, nie tracąc na zwrotności wypróbuj rolki MF900, a odkryjesz nowe doznania. Szybkość przestanie być dla ciebie obcą dziedziną.

Kod produktu: 8738700

 • Komfort noszenia

  But z grubymi piankami i wnętrze z nylonu i lycry.

 • Jakość ślizgu

  Koła 110 mm (86A), łożyska ABEC7.

 • Trzymanie stopy

  Sztywna konstrukcja i potrójne zapięcie (2 klamry mikrometryczne, sznurowadła).

 • Manewrowość

  Krótka płoza 255 mm z ekstrudowanego aluminium.

 • Wytrzymałość na ścieranie

  Wzmocnienia: zdejmowane osłony po bokach stopy.

Rolki freeskate Oxelo MF900 Hardboot Urban Green
Rolki freeskate Oxelo MF900 Hardboot Urban Green
Rolki freeskate Oxelo MF900 Hardboot Urban Green

Jakie trzymanie stopy zapewniają rolki do jazdy freeride?

Cuff - mankiet (zewnętrzna część wykonana z plastiku) został stworzony w jednym celu: aby zapewnić optymalne trzymanie stopy. W tym celu makiet jest odlewany z kompozytu z domieszką 15% włókna szklanego. A dla (jeszcze) lepszego trzymania stopy rolki wyposażono w 2 klamry mikrometryczne i sznurowadła.

Ochrona przed uderzeniami

Pełna skorupa i plastikowe poduszeczki na przodzie dobrze chronią stopy podczas slide'u lub upadku.

Czy tego typu rolki są uniwersalne czy służą tylko do freeride'u?

Aby zapewnić im większą wszechstronność oraz doskonałą jakość ślizgu rolki wyposażone są w koła w rozmiarze 110 mm, oraz w bardzo solidną (wytrzymałą na skoki i slide'y) i reaktywną płozę.
Płoza z 3 kołami pozwala zapewnić dużą zwrotność.
Płozę można lekko przesunąć na lewą lub na prawą stronę, aby precyzyjnie dopasować rolki do własnych potrzeb.

W jaki system hamowania wyposażone są rolki do jazdy freeride?

Kompletny hamulec, trzpień + podstawę, można zamocować na prawej lub lewej rolce (dołączony, niezamontowany).
Podstawa hamulca dostępna jest w serwisie sklepu Decathlon.
Trzpień hamulca dostępny jest na dziale rolek (zależnie od sklepu) lub przez internet.

Co to jest aluminium ekstrudowane?

Ekstrudowanie to proces produkcyjny oparty na metodzie termomechanicznej, w którym sprężony materiał przetłacza się przez ekstruder (narzędzie pozwalające uzyskać wyprofilowany kształt).
Ekstrudowana część (w przypadku tych rolek jest to płoza) nie jest składany z innych elementów ani docinany, dlatego jest bardziej precyzyjny i solidniejszy.

Jak konserwować/naprawiać rolki?

Można wymienić poszczególne części lub naprawić rolki za pomocą części zamiennych dostępnych w sklepie, w internecie lub w serwisie sklepu Decathlon.

Jak przedłużyć trwałość rolek?

Aby przedłużyć trwałość rolek, po jeździe w wodzie, kurzu, piasku, można zdemontować koła i wysuszyć i odtłuścić łożyska czystą szmatką.
Zobacz nasze porady i samouczki na YouTube: https://www.youtube.com/user/oxelo/videos

Jak przedłużyć trwałość kółek?

Często zdarza się, że zamieniamy miejscami kółka rolek, ponieważ nie zużywają się one jednolicie, a pod skosem. Dlaczego? Często jeździ się nachylając rolki do wewnątrz, aby odepchnąć się, skręcić czy ruszyć.
Aby zapobiec zużywaniu gum w rolkach, należy regularnie zamieniać koła miejscami (pamiętając o zamienianiu ich parami).

Jakie jest maksymalne dopuszczalne obciążenie dla rolek MF900 Oxelo?

Te rolki dla dorosłych są zgodne z normą EN 13843 kl. A (norma dla rolek dla dorosłych). Norma ta dotyczy "Sprzętu sportowego rolkowego -- Łyżworolek" przeznaczonych dla obciążenia od 20 do 100 kg (masy ciała). Ta norma europejska określa wymogi bezpieczeństwa i specyfikacje dotyczące metod testowych, oznakowania i informacji dostarczanych przez producenta, aby zmniejszyć ryzyko zranienia, na jakie mógłby być narażony użytkownik.

Ile ważą rolki MF900 Oxelo?

3,6 kg para w rozmiarze 43 (bez hamulców).

Testy naszych produktów

Wszystkie nasze rolki są testowane w laboratorium. Testy umożliwiają zatwierdzenie zgodności z normami europejskimi dotyczącymi korzystania z rolek dla dorosłych, ale wykonywane są również testy zużycia. Testy laboratoryjne uzupełniane są przez testy w terenie, niektóre z nich mierzone, inne przeprowadzane w oparciu o odczucia testerów, którzy poddają produkty najcięższym wyzwaniom. Wynik: produkt przetestowany, wypróbowany.

Kompatybilne koła

Te rolki wyposażone są w koła 110 mm. Pasują więc do nich każde koła do rolek o średnicy mniejszej niż 110 mm. Aby utrzymać jakość ślizgu MF900, zalecamy pozostać przy średnicy 110 mm lub 100 mm, jeśli chcesz większą zwrotność (koła Powerslide Infinity 100 mm dostępne na naszej stronie internetowej, ref. 8572026).

Skład

But do rolek 100% Polietylen termoplastyczny (TPE) Kółka do rolek 50% Poliuretan, 50% Poliwęglan (PC) Cuff do rolek 100% Polietylen termoplastyczny (TPE) Klamry 50% Poliuretan, 50% Poliamid 6.6 (PA6.6)

Porady dotyczące przechowywania

Zalecamy przechowywanie rolek w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej. Nie należy suszyć w pobliżu ognia lub w bezpośrednim kontakcie ze źródłem ciepła.

Wgrywanie