Media 0
Media 1
Media 2
Media 3
Media 4
Media 5
Media 6
Media 7
Media 8
Media 9
Media 10
Media 11
Media 12

Wrotki figurowe Oxelo Quad 100

249,99 zł

Kolor:

Czarny

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Szukasz wrotek do nauki jazdy figurowej lub by nauczyć się kilku kroków roller dancingu? Te wrotki są dla Ciebie stworzone.

Wrotki, buty na kółkach. Te nazwy określają te wrotki w stylu vintage. Ich komfort i jakość ślizgu sprawdzą się podczas treningów wewnątrz i na zewnątrz.

Kod produktu: 8542831

Podobne produkty

Zalety produktu

Jakość ślizgu

Łożyska ABEC3. Koła 54 x 32 o twardości 85A.

Przyczepność

Koła i hamulec z gumy, do jazdy bez poślizgów i skutecznego hamowania.

Komfort użytkowania

But z piankową wyściółką, aby zapewnić większy komfort podczas jazdy.

Zdjęcia

Wrotki figurowe Oxelo Quad 100
Wrotki figurowe Oxelo Quad 100
Wrotki figurowe Oxelo Quad 100
Wrotki figurowe Oxelo Quad 100

Opis produktu

Co to są wrotki figurowe?

Wrotki figurowe to dyscyplina sportowa, którą uprawia się w ramach przynależności do klubu, na krytych torach. Wrotkarstwo figurowe uprawia się indywidualnie, w parach lub w zespole. Łączą one aspekty techniczne, elegancję i wydajność. Sport ten zapewnia wiele doznań ślizgu i szybkości. To aktywność wymagająca dużo samodyscypliny i treningu, w której można osiągnąć poziom zawodów regionalnych, krajowych, a nawet międzynarodowych.

Jaka jest różnica między roller dancingiem, a wrotkami figurowymi?

Chociaż jazda na wrotkach figurowych obejmuje kategorię taneczną, roller dancing to nie jest całkiem to samo. Melodia disco lub funk, dźwięki hip hopu, kilka tanecznych kroków na wrotkach lub okrążenie toru do wrotek disco, co Ty na to? Roller dancing, dyscyplina wywodząca się z kultury afroamerykańskiej, w ostatnich latach przeżywa odrodzenie na całym świecie.

Odrodzenie tańca na wrotkach

Sieci społecznościowe są pełne wrotkarzy będących nowicjuszami lub przodujących w tańcu na wrotkach. Spróbuj tej aktywności przynoszącej nieograniczoną przyjemność.

Roller dancing, wrotki figurowe, a co z możliwością przejażdżek?

Te wrotki zostały stworzone przez nasz zespół projektowy Oxelo w odpowiedzi na zapotrzebowanie osób początkujących lub uprawiających jazdę figurową na wrotkach lub roller dancing. Fason z wysoką cholewką, mały obcas, hamulec umieszczony niżej niż we wrotkach "fitness" - to elementy, które ułatwiają jazdę figurową i dancing (chodzenie do przodu i tyłu itp.).

Jakie wrotki na przejażdżki?

Jeśli szukasz wrotek na przejażdżki, np. po ścieżkach rowerowych, zalecamy wybór wrotek fitness. Te wrotki figurowe umożliwią Ci jednak przejazd po mieście, byś mógł dotrzeć na miejsce, w którym będziesz tańczyć.

Dlaczego niektóre zdjęcia ukazują wrotki bez hamulców?

W niektórych ruchach roller dancingu możliwe jest zdjęcie hamulca (stoppera), jak pokazuje Ella na zdjęciach i filmach tańca na wrotkach figurowych. Pozwala jej to wykonywać kroki o większym zakresie czy niektóre ruchy, nie będąc ograniczaną przez tarcie hamulca o ziemię. Podczas pierwszych treningów nie ma potrzeby zdejmowania go.

Czy rozpoczynając jazdę figurową na wrotkach lub roller dancing, należy nosić ochraniacze? Jakie ochraniacze na wrotki?

Jak we wszystkich sportach rolkarskich, tak i tutaj upadek może być elementem nauki (nawet na zaawansowanym poziomie). Aby maksymalnie się zabezpieczyć, zalecamy zakładanie co najmniej: ochraniaczy na kolana, ochraniaczy na nadgarstki i kasku. Ochraniacze na łokcie oraz szorty ochronne mogą również się przydać, gdy jeszcze nie całkiem opanowałeś równowagę. A nawet jeśli nie będziesz super stylowy, Twoje stawy będą Ci wdzięczne.

Jak zbudowane są wrotki?

But: syntetyczny PU.
Hamulec: wtryskiwany PU (nie pozostawia śladów na podłodze).
Płoza / trucki: PP odporny na uderzenia.

Koła: PU wtryskiwany.

Te wrotki figurowe posiadają certyfikat zgodności z normą EN 13899. Co obejmuje ta norma?

Norma europejska EN 13899 dotyczy sprzętu do sportów rolkowych i wrotek.
Ta norma określa wymogi bezpieczeństwa, specyfikacje dotyczące metod testowych, oznakowania lub informacji przekazywanych w celu ograniczenia ryzyka kontuzji.
Norma ta odnosi się do wrotek przeznaczonych dla użytkowników o wadze większej niż 20 kg i mniejszej niż 100 kg.

Jak zamieniać elementy zużywające się?

Części zapasowe (koła 54 mm/85A, łożyska ABEC 5 lub ABEC 7) są dostępne w sklepie i przez internet.
Zalecamy regularną zamianę kół (zamianę dwóch kółek od wewnętrznej strony stopy z zewnętrznymi), aby zapewnić ich równomierne zużycie. Tak samo dla hamulców: po zamianie hamulca prawego z lewym ich zużycie staje się bardziej równomierne, dzięki czemu przedłużasz ich trwałość.

Wideo

Skład i konserwacja

Skład

Część górna - materiał główny 60% , 30% Etylen-octan winylu (EVA), 10% Poliester Oprawa 100% Polipropylen (PP) Kółka do rolek 100% Poliuretan Podeszwa 100% Łożysko 100% Stal nierdzewna

Porady dotyczące przechowywania

Zalecamy przechowywanie wrotek w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej. Po użyciu nie należy suszyć w pobliżu ognia lub w bezpośrednim kontakcie ze źródłem ciepła.

Opinie

Wgrywanie