Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Spodnie snowboardowe

8 artykuł artykułów

Sortuj

 

Spodnie snowboardowe – szusuj po stoku w dobrym stylu

Jazda na snowboardzie jest sportem, który wymaga kompletnego specjalistycznego ubioru. Bardzo często swoją uwagę koncentrujemy przede wszystkim na kurtce, a spodnie snowboardowe traktujemy jako element ubioru drugiego rzędu. W rzeczywistości to spodnie mają najczęściej bezpośredni kontakt z mokrym śniegiem, dotyczy to nie tylko upadku, ale również zapinania snowboardu np. po zejściu z wyciągu. Dla snowboardzisty priorytetem powinien być wybór takich spodni, które będą wodoodporne i nie będą przemakać, nawet jeżeli warunki na stoku będą wyjątkowo niesprzyjające.

Spodnie snowboardowe – postaw na solidny materiał

To od materiału, z jakie są wykonane spodnie, zależy, czy będą one odporne na wilgoć i przetarcia. Do ich produkcji wykorzystuje się wodoodporną membranę, uniemożliwiającą wodzie przedostanie się pod ubranie, jednocześnie odprowadzającą parę wodną na zewnątrz. Spodnie snowboardowe mogą być wykonane z membrany mikroporowatej, która dodatkowo chroni przed wiatrem, lub z membrany hydrofilowej polecanej na wyjątkowo chłodne dni.

Dodatkowo spodnie snowboardowe powinny mieć uszczelniane szwy, a w przypadku spodni na szelki nie może zabraknąć solidnego zapięcia.

To Ci się przyda!

Materiał to tylko jeden z wielu czynników warunkujących jakość spodni snowboardowych, jest oczywiście tym najważniejszym. Należy jednak zwrócić uwagę, czy posiadają zamek z boku nogawki i system wentylacyjny zapewniający komfort w cieplejsze dni. Na dopasowanie spodni wpływ mają profilowane nogawki. Lędźwie i nerki przed chłodek chronić będzie wysoki pas, który powinien być regulowany w celu dopasowania spodni do sylwetki.

Spodnie snowboardowe damskie i męskie – jaki rozmiar wybrać?

Odzież snowboardowa nie powinna być kupowana „na zapas”. Zarówno za mała, jak też za duża nie najlepiej wpłynie na komfort i wygodę jazdy. Ponadto nie będzie chroniła przed chłodem i tym samym może przyczynić się do znacznie krótszej zabawy na stoku, niż planowaliśmy. Spodnie snowboardowe dzielimy na męskie i damskie, są też modele przeznaczone dla najmłodszych riderów. Różnią się zarówno rozmiarem, jak też krojem, damskie są bardziej taliowane ze względu na inną sylwetkę kobiety. W przypadku spodni przeznaczonych na snowboard spotkamy się z modelami o luźniejszym kroju niż przy spodniach narciarskich.