Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Rowery

217 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

ROWERY

Sezon rowerowy rozpoczyna się wraz z pojawieniem się pierwszych promieni słońca i ze wzrostem temperatur. Prawdziwi miłośnicy dwóch kółek nie rezygnują jednak z tej formy aktywności przez cały rok. Dobra forma, przyjemność oraz spędzanie czasu na świeżym powietrzu – jazda na rowerze to pożywka dla ciała i ducha.

Rower, jakiego potrzebujesz

W Decathlon znajdziesz rowery przeznaczone do jazdy zarówno dla amatorów, jak też zawodowych kolarzy. Chcąc dokonać odpowiedniego wyboru, warto określić swoje wymagania, jak też zastanowić się, w jaki sposób będziemy z niego korzystać. Oto kilka wskazówek od rowerowych ekspertów Decathlon.

· Rower musi być dostosowany do Twoich potrzeb. Planując jazdę na nim po miejskich drogach, warto zastanowić się nad rowerem miejskim, który posiada wygodne, szerokie siodełko i umożliwia jazdę w pozycji wyprostowanej.
· Pierwszy rower dla kilkuletniego dziecka musi być rowerem zdecydowanie przeznaczonym dla dzieci. Należy zwrócić uwagę na ich wzrost oraz umiejętności. Dla najmłodszych polecamy rowerki biegowe, idealne do nauki jazdy.
· Rowery górskie z szerokimi oponami i amortyzatorami to propozycja dla zwolenników bardziej emocjonującej, pełnej adrenaliny jazdy. Wyróżnia je duża wytrzymałość oraz stabilność.
· Rowery szosowe charakteryzują się gładkimi oponami i zagiętym charakterystycznie kierownikiem w taki sposób, aby możliwe było zajęcie bardziej aerodynamicznej pozycji. Do jazdy po asfalcie sprawdzą się idealnie.
· Połączeniem roweru górskiego oraz szosowego są rowery trekkingowe, czyli typowe rowery turystyczne. Są przeznaczone do jazdy po asfalcie i gruntowych ścieżkach.

Rowery elektryczne, BMX i rowery składane…

… czyli rowery spełniające szczególne oczekiwania. Rowery elektryczne wyposażone są w silnik elektryczny i akumulatory, które pozwalają na jazdę bez większego wysiłku. To duża pomoc dla rowerzysty, jednak pedałowanie jest konieczne. Taki rodzaj roweru wybierają najczęściej osoby starsze, jak też te z ograniczonymi możliwościami ruchowymi.

Rowery BMX stanowią propozycję dla pasjonatów podniebnych akrobacji. Są lekkie i mają niewielkie rozmiary, nierzadko pozbawione siodełka, co sprawia, że są jeszcze lżejsze. Należy pamiętać, że decydując się na nie, konieczny jest zakup ochraniaczy i kasku rowerowego dla zwiększenia bezpieczeństwa.

A czym właściwie są rowery składane? Ci, którzy sięgają pamięcią do lat 80. z pewnością wiedzą, czym się one wyróżniają. Jak sama nazwa wskazuje, można je złożyć, dlatego podczas podróżowania są niezastąpione.

A Ty, jakiego roweru potrzebujesz?