Latarki czołowe

74 oferty

Program Lojalnościowy

Dołącz do programu
LAMPA CZOŁOWA ONNIGHT 100 UV
Ecodesign
Latarka czołowa LEDLENSER H4R
Wiosenne okazje
LEDLENSER Latarka czołowa LEDLENSER H4R

119,99 zł 169,99 zł - 50 zł

(1)
U Ciebie za 2 dni
Latarka czołówka Black Diamond ONSIGHT 375
Latarka turystyczna czołówka Black Diamond Cosmo 350-R
Wiosenne okazje
 

Latarka czołowa – orientacja w terenie po zmroku

Ciemność nie sprzyja dobremu rozpoznaniu nieznanego terenu po zmroku, bez dobrego oświetlenia drogi można zabłądzić nawet na trasie, którą biegasz praktycznie codziennie. Ciemność zaburza nasze zdolności orientacyjne, nawet najlepsi mogą poczuć się w takich warunkach zakłopotani. Potrzebujesz więc pewnego źródła światła, które pozwoli Ci odnaleźć się po zmroku na obszarze mniej i bardziej Ci znanym. Najbardziej praktyczne będą czołówki, czyli latarki zakładane na głowę. Korzystają z nich trekkerzy, alpiniści, biegacze, rowerzyści, ale też majsterkowicze i miłośnicy wypoczynku na łonie natury.

Latarka czołowa sprawdzi się nawet w ekstremalnych warunkach

Czołówka jest alternatywą dla typowej latarki, którą musimy trzymać w dłoni, aby oświetlić okolicę czy też miejsce pracy. Latarka czołowa pozwala na większą swobodę, ponieważ zakładamy ją na głowę, a nasze ręce pozostają wolne. Nie ogranicza Cię w najmniejszym stopniu, dzięki czemu znalazła zastosowanie w tak wielu dziedzinach naszego życia. Czołówki wybierają alpiniści i miłośnicy wspinaczki górskiej. Ręce są ich „narzędziem pracy”, więc obie powinny być wolne, aby umożliwić wspinanie się po skałach oraz asekurację. Są idealnym rozwiązaniem dla biegaczy trenujących wieczorem. Biegasz po lesie i nieoświetlonych drogach? Latarka czołowa sprawi, że zobaczysz więcej i poczujesz się pewniej. Przyda Ci się również podczas wyjazdu pod namiot, na biwaku czy też powrotu rowerem z pracy, kiedy na dworze zapadł już zmrok.

Funkcjonalne i praktyczne czołówki

Najlepszym wyborem będzie czołówka wyposażona w diody LED – świeci lepiej, dłużej i jest solidniejsza. Ważny jest też czas świecenia oraz możliwość wyboru trybu świecenia. Jeżeli potrzebujesz zaawansowanej technologicznie czołówki, która będzie maksymalnie funkcjonalna, wybierz model z regulowaną intensywnością świecenia, świeceniem ciągłym i pulsacyjnym oraz punkowym i rozproszonym. Dla wygody noszenia zwróć uwagę na system mocowania latarki.

Oświetlimy Ci drogę!

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę