Batony i żele energetyczne

214 oferty

DOBRA ENERGIA
NA FITNESS

SPRAWDŹ
Baton zbożowy CLAK ECOSIZE czekoladowy 10 x 21g
Baton proteinowy Weider 60% wanilia
Koniec serii
WEIDER Baton proteinowy Weider 60% wanilia

9,99 zł 14,99 zł - 5 zł 222 zł/kg

(2)
U Ciebie za 2 dni
Zestaw żeli energetycznych 7 x 32g
DECATHLON Zestaw żeli energetycznych 7 x 32g

29,99 zł 133,88 zł/kg

(97)
U Ciebie za 8 dni
Baton energetyczny Aptonia daktylowo-bananowy 5x35 g
Ecodesign
Baton zbożowy w polewie Aptonia orzechy laskowe x6
Najlepiej oceniany
 

Batony i żele energetyczne

Batony i żele energetyczne to produkty wyróżniające się wysoką zawartością węglowodanów. Ich spożycie pozwala dostarczyć do organizmu cennej energii, niezbędnej do wykonywania intensywnej pracy. Sprawdzą się one nie tylko w przypadku sportowców wykonujących regularnie sporty wytrzymałościowe, ale też u osób, które tracą dużą ilość energii. Szczególną popularnością cieszą się żele energetyczne dla biegaczy i kolarzy, gdyż są one niezwykle łatwe i wygodne w spożyciu. Warto jednak wiedzieć, że z batonów i żelów energetycznych korzystają nie tylko biegacze i kolarze, ale też osoby uprawiające sporty zespołowe. Ich popularność wynika z faktu, iż są to najczęściej słodkie przekąski, o odpowiedniej zawartości białka i węglowodanów, a jednak nie są to tradycyjne desery. W ofercie Decathlon znajduje się szeroki wybór batonów i żelów energetycznych – każdy sportowiec znajdzie z pewnością dla siebie idealne rozwiązanie, zarówno pod względem składu, jak i smaku produktu.

Dlaczego batony energetyczne są dobrym rozwiązaniem?

Batony energetyczne cieszą się dużą popularnością. Zawierają bowiem dużą dawkę węglowodanów, która dodaje energii zarówno przed treningiem, w jego trakcie lub po jego zakończeniu. Sportowcy, ale też osoby stawiające na zdrowe odżywianie, doceniają je za możliwość dostarczenia organizmowi odpowiedniej ilości energii i zaspokojenie głodu. W efekcie po spożyciu tego typu produktów organizm zwalcza zmęczenie, rozbudza się i koncentruje, a w konsekwencji może wykonać większy wysiłek fizyczny. Z tego też względu, batony energetyczne są polecane nie tylko sportowcom, ale też turystom, uczniom, studentom czy osobom wykonującym pracę fizyczną. Można je bowiem spożyć w kilka chwil. Są dostępne w przyjaznej formie, w wielu smakach i wariantach. Stanowią doskonałą alternatywę dla innych słodkich deserów i produktów, zawierających dużą ilość niezdrowych cukrów.

Żele energetyczne – czym są i dla kogo?

Żele energetyczne to produkty zawierające podobnie jak batony energetyczne, dużą dawkę węglowodanów. Różnią się natomiast konsystencją – są bowiem dostępne w wersji przypominającej rzadką galaretkę. Wielu sportowców uważa, że jest to półpłynna wersja batonów energetycznych. To właśnie dzięki takiej postaci są łatwe do spożycia nawet podczas wykonywania treningu. Żele energetyczne dla biegaczy i kolarzy są łatwe w odpakowywaniu. Dzięki silniej skoncentrowanemu składowi pozwalają szybko pobudzić organizm do działania i dodać mu energii nawet podczas najbardziej wymagających wysiłków. Wbrew pozorom, żele energetyczne mogą być także spożywane przez osoby prowadzące intensywny tryb życia – uzupełniają bowiem deficyty energetyczne i wspomagają procesy myślowe. Z tego też względu często są stosowane przez osoby intensywnie uczące się czy pracujące.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę