Piłki do ćwiczeń

114 oferty

Zyskuj więcej z programem lojalnościowym Decathlon Active

50 zł = 50 punktów

Zbieraj punkty za zakupy

odbieraj bony

na kolejne zakupy

365 dni

na wymianę i zwrot

Więcej szczegółów
Więcej szczegółów
Piłka fitness Nyamba rozmiar 1 / 55 cm
Piłka fitness Nyamba rozmiar 3 / 75 cm
Najlepiej oceniany
Piłka fitness Nyamba rozmiar 2 / 65 cm
Piłka gimnastyczna z pompką Spokey FITBALL
SPOKEY Piłka gimnastyczna z pompką Spokey FITBALL

od 49,99 zł 63,99 zł - 14,00 zł

(2)
Piłka gimnastyczna fitness z pompką Fit.me
Najlepiej oceniany
Piłka gimnastyczna masująca Spokey HALF FIT z pompką
 

Czym jest piłka do ćwiczenia pilatesu - opis produktu i jego dane techniczne

Piłka do pilatesu jest wspaniałym akcesorium do rehabilitacji i treningu ogólnorozwojowego. Można stosować ją bez względu na poziom kondycji fizycznej. Jeśli interesujesz się ćwiczeniami ze sprzętem treningowym, który pomaga odciążyć kręgosłup i zależy Ci na spróbowaniu czegoś nowego, rozważ zakup piłki do pilatesu. Pomoże Ci ona w wykonywaniu ćwiczeń wzmacniających, korekcyjnych, równoważnych, rozciągających oraz ćwiczeń rehabilitacyjnych. Do niedawna piłki do ćwiczeń pilatesu dostępne były jedynie w klubach fitness, siłowniach i gabinetach fizjoterapeutów. Obecnie, ich duża dostępność w sklepach sportowych powoduje, że coraz więcej osób decyduje się na zakup klasycznej piłki do pilatesu na własny użytek. Można więc kupić piłkę do ćwiczeń pilatesu, która jest gładka bądź wybrać model z wypustkami. Piłki zostały wykonane z wytrzymałych tworzyw syntetycznych, które są elastyczne, miękkie i odporne na pękanie. To świetne produkty, które stanowią urozmaicenie do treningów pilatesu, mających na celu wzmocnić mięśnie, poprawić równowagę i koordynację ruchową, polepszyć samopoczucie i rozluźnić się po ciężkim dniu.

Wielkość - jak wybrać rozmiar piłki do pilatesu do wzrostu użytkownika

Aby móc w pełni wykorzystywać wspaniałe działanie piłki do trenowania pilatesu, należy wybrać odpowiedni rozmiar. Dobiera się go do wzrostu użytkownika. Wielkość piłki do ćwiczeń różnych partii ciała najlepiej sprawdzić poprzez praktykę. W tym celu należy usiąść na piłce i przyjąć naturalną postawę ciała. Rozmiar piłki do ćwiczeń pilatesu będzie odpowiedni wtedy, gdy kąt pomiędzy udami a łydkami będzie wynosił 90 stopni. Kształtuje się to mniej więcej tak, że przy wzroście od 140 cm do 150 cm piłka powinna mieć średnicę 45 cm, przy wzroście od 150 cm do 165 cm należy wybrać piłki o średnicy 55 cm. Osoby o wysokości od 165 do 175 powinny trenować na piłce o średnicy 65 cm, natomiast od 175 cm do 190 cm, na piłce o wielkości 75 cm. Osoby o wzroście powyżej 175 cm powinny znaleźć piłkę o wielkości 85 cm, natomiast sportowcy mierzący poniżej 140 cm, ćwiczenia z piłką wykonywać powinni na akcesoriach o średnicy 35 cm.

Sprawdź ofertę piłek gimnastycznych do pilatesu z dostawą na Decathlon.pl

W naszym sklepie internetowym Decathlon.pl znaleźć można piłki do ćwiczeń różnych partii mięśni. Występują w różnych rozmiarach. W naszym asortymencie znajdziesz piłki o średnicy 45 cm, 55 cm, 65 cm, 70 cm, 75 cm oraz małe piłki z pianki lub innego tworzywa sztucznego, o średnicy 23 cm, 26 cm i 28 cm, które służą do uzupełnienia treningu jogi. Większość z nich sprzedawana jest w zestawie z pompką i igłą do pompowania. Jeśli marzy Ci się praca nad równowagą, poprawa sprawności fizycznej, zwiększenie ruchomości stawów i wzmocnienie mięśni głębokich całego ciała, uzupełnij swój trening mięśniowy, rozluźniający i rozciągający o odpowiedniej wielkości piłkę. Możesz też dodać do niego ćwiczenia z gumą fitness, którą rozciągnąć można jedynie w pewnym stopniu

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę