Rowery spinningowe 30 ofert

PROMO WEEK
NAWET DO -50%

SPRAWDŹ
 

Rowery spinningowe

Przygodę z rowerem wiele osób zaczyna już w wieku dziecięcym. Pierwsze metry pokonujemy na trzech lub czterech kółkach, aby wyćwiczyć równowagę i technikę jazdy. Potem są pierwsze kilometry na dwóch kółkach, a w kolejnych latach następne. Niektórzy decydują się na zawodowe kolarstwo, inni traktują rower zawsze w kontekście rekreacji. Dzisiaj dużą popularnością cieszą się rowery, na których można jeździć bez wychodzenia z domu. Są to sprzęty treningowe spotykane na siłowniach, w klubach fitness i właśnie w domach. Rowery treningowe powalają wykonać trening niezależnie od warunków panujących na zewnątrz. Korzystają z nich zarówno amatorzy, jak też zawodowcy. Istnieje wiele rodzajów takiego sprzętu, a wśród nich jest rower spiningowy.

Okazuje się, że na takim rowerku można osiągnąć nawet lepsze efekty, niż na klasycznym jednośladzie. Spinning jest bardzo aktywnym treningiem wytrzymałościowym. W trakcie nie tylko się pedałuje, ale też wykonuje inne dodatkowe ruchy, przez co bardziej angażujemy mięśnie i pobudzamy do intensywnej pracy inne partie ciała. Są osoby, które uznają jazdę na rowerze stacjonarnym za nudną. Tymczasem ten sprzęt pozwala na taki trening, podczas którego będą zmiany szybkości, pozycji oraz wzniesień. To Ty decydujesz, jak będzie wyglądała Twoja trasa.

Zalety jazdy na rowerze

Niezależnie od tego, na jakim rowerze jeździsz, czy jest to klasyczny jednoślad czy może rowerek treningowy lub spinningowy, zawsze osiąga się podobne efekty. Oczywiście dużo zależy od poprawności wykonywanych ruchów, prędkości, oporu, długości treningu oraz poziomu trudności trasy. Jest to trening cardio, a więc trening wytrzymałościowy mający na celu poprawę wydolności i wzmocnienie układu krążenia. Jednocześnie zazwyczaj na taką formę aktywności decydują się osoby, które chcą schudnąć, pozbyć się nadmiaru kilogramów i tkanki tłuszczowej. Ruch powoduje, że zużywamy energię, co z kolei przekłada się na spalanie kalorii. Już godzinna jazda na rowerze, zarówno rowerze szosowym, jak również w trakcie indoor cycling, pozwala stracić od 300 do nawet 800 kcal. Ile naprawdę spalimy kilogramów, zależy od intensywności treningu oraz naszej masy ciała. Bardzo dużą zaletą jazdy na jednośladzie jest to, że mogą na tę aktywność zdecydować się osoby z dużą nadwagą, w przeciwieństwie do biegania. W mniejszym stopniu obciążamy stawy. Co więcej, kolarstwo skutecznie łączy trening aerobowy z siłowym, zatem kształtuje mięśnie przede wszystkim dolnych partii ciała.

Ruch wykonywany podczas treningu sprawia, że pobudzone są do pracy różne partie mięśniowe. Wzmacniamy uda, łydki i pośladki, ale też kształtujemy mięśnie rąk i brzucha. Poprawiamy naszą postawę, ponieważ angażujemy przede wszystkim mięśnie głębokie brzucha odpowiadające za podtrzymanie kręgosłupa.

W trakcie jazdy na rowerze tętno się podnosi, a krew w żyłach płynie szybciej. Jest to bardzo dobra aktywność dla osób, które chcą poprawić kondycję swojego serca, ale i całego układu krążenia. W dzisiejszych czasach jest to bardzo ważne, ponieważ wiele osób zmaga się z miażdżycą, jest w grupie ryzyka wystąpienia zawału i udaru. Rower pomaga również zmniejszyć ryzyko pojawienia się żylaków i zakrzepów.

Jednoślad sprzyja naszej wydolności i samopoczuciu. Już po kilku regularnych treningach zauważysz, że męczysz się wolniej i możesz bez zadyszki pokonać większy dystans. Problemem nie będzie dla Ciebie wejście na 4 piętro po schodach, co pozwoli Ci zrezygnować z windy. Ponadto każda aktywność fizyczna poprawia samopoczucie. Wiele osób uważa, że nie ma nic przyjemniejszego niż uczucie zmęczenia potreningowego. Dodatkowo masz nieustanne poczucie satysfakcji, kiedy Twój trening trwa dłużej i jest coraz bardziej intensywny, a Ty dostrzegasz efekty w postaci lepszej wydolności i formy, spadku wagi i większej siły.

Co to jest rower spinningowy?

Klasyczny rower jest znany każdemu. Rower treningowy również cieszy się dużą popularnością. Dla niektórych nowością może być jednak rower spinningowy. Jest urządzenie stacjonarne, a więc pozwalające na wykonanie treningu bez konieczności wychodzenia z domu. Składa się zazwyczaj z elementów metalowych, a więc wyróżnia się stabilną i trwałą konstrukcją. Jego działanie bazuje na oporze mechanicznym za który odpowiedzialne jest koło zamachowe znajdujące się na przodzie urządzenia. Na rowerze spinningowym przyjmuje się niską pozycję, niższą niż na rowerze treningowym. Można uznać, że jest to sprzęt bardziej wyczynowy, dlatego trening na nim wykonują zawodowi kolarze. Najlepiej odzwierciedla jazdę na klasycznym rowerze.

Urządzenie można dowolnie zaprogramować, a więc dostosować do aktualnych potrzeb i możliwości treningowych. Do wyboru jest wiele programów, które zawierają konkretne trasy, poziomy trudności i intensywność. Można zdecydować się na jazdę po płaskim terenie z małym obciążeniem, jak również przy bardzo zróżnicowanych wzniesieniach i z dużym obciążeniem.

Jak wybrać sprzęt treningowy do domu?

Na początku warto się zastanowić, czy taki sprzęt będzie odpowiedni dla Ciebie do domowego treningu. Trzeba być świadomym, że jazda na nim wymaga pewnych umiejętności, a także wymusza na użytkowniku dużego zaangażowania i wysiłku. Przy wyborze sprzętu zwróć uwagę, z jakich materiałów jest on wykonany. Od tego zależy jego trwałość i żywotność. Tutaj na uwagę zasługują modele ze stalową konstrukcją. Kolejny ważny czynnik wpływający na Twój wybór to kg, czyli maksymalna waga użytkownika. Jest to maksymalne obciążenie, jakie jest w stanie wytrzymać rower.

Aby sprzęt można było dostosować do własnych potrzeb, niektóre elementy powinny być regulowane. Dotyczy to na pewno siodełka, którego wysokość trzeba dostosować do swojego wzrostu. Ma to znaczenie zarówno dla komfortu i wygody, jak i efektywności treningu. Siodełko powinno być też odpowiednio wyprofilowane. Regulacja dotyczy też kierownicy. Dzięki możliwości zmiany wysokości tych dwóch elementów możliwe jest idealne dopasowanie urządzenia do swojego wzrostu oraz stylu jazdy.

Rowery spinningowe mają różne zakresy regulacji oporu. Im poziomów jest więcej, tym możliwości treningowe większe. Dzięki ustawieniom oporu to Ty decydujesz, jak dużo siły wkładasz w pedałowanie. Możesz odbyć zarówno bardzo intensywny trening, jak również zdecydowanie lżejszy, bardziej rekreacyjny. Urządzenia posiadają ponadto różne programy treningowe. Znajdują się w nim też dodatkowe pomiary tj. spalone kalorie, prędkość jazdy, puls i przejechane kilometry. Niektóre modele można połączyć ze smartfonem, co stwarza jeszcze większe możliwości monitorowania postępów oraz efektów treningowych.

Jaki sprzęt do klubu fitness?

Trening na rowerze spinningowym jest popularny nie tylko w warunkach domowych, ale też w klubach fitness. Tego rodzaju sprzęt pojawia się często na siłowni i warto z niego skorzystać, nawet jeśli wcześniej nie jeździliśmy na takim stacjonarnym rowerze. Wybierając sprzęt do klubu fitness, zwracamy uwagę na podobne parametry, co w przypadku zakupu urządzenia do domu. Ważne są też jego gabaryty. Trzeba wiedzieć, że rower spinningowy zajmuje nieco więcej miejsca niż inne rowery stacjonarne. Trzeba więc wygospodarować na niego odpowiednio dużo przestrzeni, a najczęściej do klubu kupujemy więcej rowerów niż jeden. Ważna jest też jego waga, aby można było go ewentualnie przestawić w inne miejsce. Trwałość i jakość wykonania są kluczowe, ponieważ w klubie fitness sprzęt jest narażony na większe i częstsze uszkodzenia niż w warunkach domowych. Jest to uwarunkowane częstszą eksploatacją i tym samym większym obciążeniem. Na pewno musi być to profesjonalny sprzęt, ponieważ z siłowni nierzadko korzystają zawodowi kolarze. Rowery spinningowe mogą mieć mechaniczny system oporu lub magnetyczny system oporu. Pierwszy wariant jest prostszy i polecany dla osób początkujących, Magnetyczny system oporu będzie lepszy dla zawodowców ze względu na płynną regulację intensywności pracy urządzenia.

Nie bez znaczenia jest również marka urządzenia. Zarówno do domowego, jak też profesjonalnego użytku polecamy sprzęt fitness Schwinn, Hertz fitness, rower spinningowy BH Fitness, a także Horizon Fitness. Na uwagę zasługują modele BH Fitness sb2.2 i BH Fitness sb2.6.

Rower treningowy, spinningowy czy magnetyczny?

Rowery stacjonarne występują w wielu wariantach. Różnią się nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim mechanizmem pracy i tym samym przeznaczeniem. Są modele idealne do codziennego użytku, sprawdzające się na pewno podczas rekreacyjnych treningów. Są jednak takie urządzenia, które zdecydowanie polecane są dla zawodowców, kolarzy chcących utrzymać dobrą formę również zimą, czyli poza sezonem. Wyróżnić możemy:

 • rowery treningowe,
 • rowery spinningowe,
 • rowery magnetyczne.

Sprawdź, który rower będzie najlepszy dla Ciebie!

Dla kogo rowerek spinningowy?

Jest to rodzaj rowerka treningowego. Warto wiedzieć, że każdy model spinningowy jest rowerkiem treningowym, ale nie każdy treningowy nadaje się do spinningu. Jeśli chodzi o ten rodzaj urządzenia, to na pewno jest on dedykowany dla zawodowych kolarzy i osób już mających doświadczenie w treningu na rowerku stacjonarnym. Sprawdzi się idealnie podczas treningów poza sezonem, kiedy są ograniczone możliwości jazdy na rowerze na świeżym powietrzu. Jednocześnie może okazać się pomocny np. w okresie powrotu do intensywnych treningów kolarskich np. po kontuzji. Ten sprzęt będzie dla Ciebie idealnym wyborem, jeśli stawiasz na intensywny i bardzo wymagający trening. Świetnie sprawdza się u osób, którym zależy na bardzo dobrej formie, ale i wymodelowaniu sylwetki i rozbudowie masy mięśniowej. Do zalet roweru zaliczamy:

 • •bardzo dobra imitacja jazdy na rowerze szosowym,
 • •wzmocniona konstrukcja i tym samym długa żywotność,
 • •sprzęt wielofunkcyjny - idealny do wzmocnienia mięśni, pracy nad wydajnością, spalania kalorii i poprawy formy,
 • •praktyczna regulacja i wiele programów treningowych do wyboru.

Dla kogo rowerek treningowy?

Typowe modele treningowe mają prostszą budowę, są mniej zaawansowane technologicznie i łatwe w obsłudze. To idealne rozwiązanie dla osób początkujących. Rowery treningowe są bardzo uniwersalne, ich cena też jest niższa, niż jest to w przypadku rowerków spinningowych. Na pewno będzie to dobry wybór dla osób, które w domowych warunkach chcą pozbyć się nadprogramowych kilogramów i poprawić wygląd swojej sylwetki. Mogą z niego korzystać osoby młode, ale też seniorzy. Jazda na rowerze jest przecież bezpieczniejsza dla stawów niż np. bieganie. Jest to urządzenie łatwe w obsłudze. Wyposażone jest w intuicyjny wyświetlacz, wskazujący podstawowe informacje, jak czas treningu, prędkość i spalone kalorie. Na pewno jednak nie można od rowerów treningowych oczekiwać aż tak dużych możliwości treningowych.

Wśród zalet takiego urządzenia są:

 • niska cena,
 • duża uniwersalność, mogą z niego korzystać osoby w każdym wieku, niezależnie od poziomu zaawansowania,
 • duży wybór różnych modeli - rowery poziome, pionowe, a także praktyczne modele składane.

Dla kogo rower magnetyczny?

To kolejny rodzaj roweru stacjonarnego. Korzysta on ze specjalnego hamulca, który pracuje dzięki wytwarzanemu polu magnetycznemu. Cechuje się precyzyjną regulacją oporu, dzięki czemu można parametry dostosować do indywidualnych potrzeb i celów treningowych. Jest to sprzęt polecany dla zaawansowanych użytkowników, podobnie jak rowery spinningowe. Pracują ciszej niż klasyczne rowery treningowe, co z kolei przekłada się na komfort jazdy. Warto też wspomnieć, że takie urządzenia zazwyczaj są większe i są mniej kompaktowe. Jest to uwarunkowane ich poziomem zaawansowania oraz oferowanymi możliwościami treningowymi.

Jakie są zalety rowerów magnetycznych?

 • •wygodna i płynna regulacja obciążenia,
 • •duże możliwości zaprogramowania urządzenia z uwzględnieniem indywidualnych preferencji
 • •szeroki wybór modeli,
 • •cicha praca i komfort jazdy.

Sprawdź naszą ofertę rowerów spinningowych! W naszym sklepie znajdziesz również klasyczne, rowery treningowe i zaawansowane modele magnetyczne. Oferujemy rowery znanych marek, jak też zaprojektowane i wyprodukowane przez doświadczony zespół Decathlon.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę