Rowery treningowe

174 oferty
Decathlon Rent

Wniesienie i montaż

SPRAWDŹ OFERTĘ
Mini bike Domyos
DOMYOS Mini bike Domyos

299,99 zł

(28)
U Ciebie za 2 dni
Rower stacjonarny Zipro Boost Gold
 

Rowery treningowe

Trening w domu czy na siłowni? Niezależnie od tego, jaki rodzaj preferujesz, dobrym pomysłem jest wsparcie swoich ćwiczeń odpowiednim sprzętem. Jednym z częściej wybieranych do domowego treningu jest rower stacjonarny. Istnieje wiele powodów, dla których to właśnie jego upodobali sobie miłośnicy aktywności fizycznej i Ci, którzy dopiero zaczynają przygodę z treningami.

W ofercie sklepu Decathlon znajdziesz szeroki wybór rowerów fitness. Są to zarówno profesjonalne rowery treningowe dedykowane dla klubów fitness, jak również proste w obsłudze i o kompaktowych rozmiarach rowery treningowe stacjonarne. Różnią się zarówno wyglądem, jak też parametrami. Wyróżnić też możemy kilka wariantów rowerów treningowych. Jednym z ważniejszych kryteriów podziału jest rodzaj zastosowanego mechanizmu.

Rowerek treningowy pozwala na przeprowadzenie zarówno intensywnej rozgrzewki, jak też mocnego treningu wytrzymałościowego. To sprzęt fitness o bardzo dużych możliwościach, dlatego świetnie sprawdzi się zarówno dla amatorów, jak i dla profesjonalnych kolarzy.

Dla kogo rowerek do ćwiczeń?

Rower stacjonarny to sprzęt sportowy, który nie wymaga specjalnych umiejętności, aby z niego korzystać. Stanowi świetną alternatywę dla klasycznego roweru do jazdy na zewnątrz. Można więc traktować go jako sprzęt treningowy zastępujący rower podczas niesprzyjającej pogody czy też w chłodniejsze pory roku, kiedy warunki atmosferyczne nie zawsze sprzyjają treningowi na świeżym powietrzu. Skoro jazda na rowerze stacjonarnym jest łatwa, to poradzą sobie z nią osoby zaczynające przygodę z treningiem. Polecamy go więc tym, którzy zdecydowali się na wdrożenie ćwiczeń w swój codzienny harmonogram dnia.

Na rower treningowy decydują się również sportowcy zawodowo uprawiający kolarstwo. Dzięki niemu mogą w dowolnym momencie przeprowadzić trening w warunkach domowych. Rowery stacjonarne stanowią ponadto nieodzowne wyposażenie siłowni i klubów fitness. Znajdziemy je w strefie cardio obok orbitreków i stepperów.

Jest to także sprzęt dedykowany dla osób mających problemy z kolanami. Jazda na rowerze nie obciąża tych partii ciała, więc będzie idealna dla aktywnych osób po urazach czy też z problemami ze stawami. Na rower treningowy mogą więc zdecydować się nawet seniorzy.

Jak wybrać rower treningowy?

Rowerki treningowe różnią się między sobą konkretnymi parametrami. Przy zakupie należy zwrócić na nie uwagę, ale też wcześniej zastanowić się, jaki rodzaj roweru stacjonarnego będzie dla Ciebie najlepszy. Od właściwego wyboru w znaczącym stopniu zależy powodzenie naszych treningów. Istnieją trzy podstawowe grupy rowerów treningowych - rower pionowy, rower poziomy i rower spinningowy.

Pionowy rower treningowy

Jest to rodzaj roweru stacjonarnego cieszący się największą popularnością. Jest powszechnie znany i lubiany szczególnie przez osoby początkujące. Jest to na pewno uwarunkowane stosunkowo niską ceną sprzętu. Na początek okazuje się w wielu przypadkach najlepszym wyborem. Kolejna zaleta roweru pionowego to pozycja, jaką przyjmujemy na nim podczas jazdy. Jest ona najbardziej zbliżona do pozycji charakterystycznej dla jazdy na rowerze miejskim. Sylwetka jest lekko pochylona, ale może być też całkiem wyprostowana. System w takim rowerze umożliwia łatwe i szybkie dostosowanie oporu do indywidualnych potrzeb i możliwości.

Pionowe rowery treningowe doskonale sprawdzają się dla osób chcących pozbyć się nadprogramowych kilogramów i wymodelować sylwetkę. Trening możemy zaplanować dowolnie zgodnie z naszymi preferencjami, czasem będzie on intensywniejszy, a innym razem lżejszy i mniej wymagający. Pionowy rower stacjonarny to również skuteczny sposób na poprawę wydolności. Bardzo często o niej zapominamy, wybierając najlepszą dla siebie formę treningu.

Rower spinningowy

Rower spinningowy jest już bardziej zaawansowanym sprzętem fitness, dlatego polecamy go osobom bardziej zaawansowanym i doświadczonym. Wrażenia z treningu są bardzo podobne do jazdy na tradycyjnym rowerze. Jest to spowodowane obecnością koła zamachowego napędzanego łańcuchem. Rower spinningowy różni się od roweru pionowego przyjmowaną pozycją. Jest ona zdecydowanie bardziej pochylona, a więc ten rodzaj rowerka z pewnością przypadnie do gustu fanom szosówki.

Spinningowy rower treningowy stacjonarny został zaprojektowany przede wszystkim z myślą o profesjonalistach. Świetnie sprawdza się u osób zawodowo trenujących kolarstwo, którzy ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe nie mogą sobie zawsze pozwolić na trening na zewnątrz. Będzie on też dobrym wyborem dla osób ogólnie aktywnych, ćwiczących regularnie i trenujących w domu, które szukają sprzętu do rozgrzewki i treningu cardio. Podstawowym celem jazdy na rowerze spinningowym jest wzrost wytrzymałości i siły mięśniowej.

Rower mechaniczny

To najbardziej podstawowy rodzaj mechanizmu, jaki stosuje się w rowerach treningowych stacjonarnych. Jazda jest możliwa dzięki wzrostowi tarcia koła. Jeżeli chodzi o regulację, to odbywa się ona za pomocą pokrętła. W zależności od modelu rowerka jest ona płynna lub stopniowa. Na pewno mechaniczne rowerki są bardzo proste w obsłudze. Doceniają je osoby początkujące i takie, które nie gustują w szczególnie zaawansowanej technologii. Stacjonarny rower treningowy mechaniczny oznacza łatwą i przyjemną jazdę niezależnie od poziomu zaawansowania i doświadczenia.

Rower mechaniczny jest jednak stosunkowo głośny w porównaniu do innych modeli. Rekompensuje to jednak łatwość naprawy przy ewentualnych usterkach sprzętu.

Rower magnetyczny

To już bardziej zaawansowany sprzęt. Rower magnetyczny posiada hamulec, który wykorzystuje w swojej pracy pole magnetyczne. Pozwala to na bardziej precyzyjne dostosowanie parametrów pracy sprzętu do własnych potrzeb i możliwości. Jeżeli chodzi o regulację oporu, to jest ona szczególnie dokładna. Do dyspozycji użytkowników jest też dużo ustawień, dlatego rower magnetyczny znalazł swoich fanów wśród profesjonalnych kolarzy. Rower magnetyczny pracuje też ciszej niż rower mechaniczny. Jednocześnie zakup takiego sprzętu cardio jest związany z wyższą ceną.

Elektromagnetyczny rower stacjonarny

Rower elektromagnetyczny cechuje się najbardziej zaawansowaną technologią. Jest to unowocześniony system magnetyczny, którego funkcjami sterujemy z poziomu komputera. Jest to niezwykle wygodne i bardziej komfortowe dla użytkownika. Obecność systemów elektronicznych związana jest też z większą precyzją ustawień. Taki sprzęt do ćwiczeń umożliwia łatwe dostosowanie siły oporu do konkretnego planu treningowego, a także aktualnych możliwości. Na pewno jest to opcja, która dobrze sprawdzi się przy intensywnym treningu. Elektromagnetyczny rower stacjonarny polecamy też najbardziej zaawansowanym i doświadczonym użytkownikom.

Czym się kierować, wybierając rower treningowy?

Zakup roweru powinien być poprzedzony dokładną analizą dostępnych modeli, a także wiedzą na temat możliwości, zalet i pracy poszczególnych systemów. Planujesz zakup roweru? Podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę.

 • Pod uwagę weź swoje doświadczenie i umiejętności. Jeżeli to Twój pierwszy rower, na którym chcesz ćwiczyć w domu, to uwzględnij rower pionowy mechaniczny. W przypadku przeznaczenia sprzętu sportowego do profesjonalnych treningów znacznie lepszym wyborem będzie rower magnetyczny, elektromagnetyczny i spinningowy.
 • Sprawdź wagę koła zamachowego. Może ono ważyć od 2 kg nawet do 20 kg.
 • Sposób obsługi i regulacji oporu ma kluczowe znaczenie dla komfortu użytkowania, ale i precyzji ustawiania kluczowych parametrów. Bardziej zaawansowane rowery posiadają komputery, w podstawowych modelach regulacja odbywa się ręcznie.
 • Rowery mogą dodatkowo mierzyć puls, a także dystans, jaki pokonaliśmy. Przydatną funkcją jest ponadto zapisywanie wyników.
 • Dla wygody jazdy należy wybrać rower z szerokim zakresem regulacji jego wysokości.
 • Nie bez znaczenia są też gabaryty sprzętu fitness. Jeżeli dysponujemy małą ilością wolnego miejsca w domu, nie może być za duży.

Zalety treningu na rowerze stacjonarnym

Zarówno trening w domu, jak też w klubie fitness czy na siłowni może przynieść pożądane efekty. Kluczowa jest systematyczność, właściwe dopasowanie rodzaju treningu do własnych możliwości, a także odpowiednio skomponowany plan treningowy. Rowery treningowe i regularne korzystanie z nich przynosi bardzo dużo korzyści na wielu płaszczyznach:

 • trening na rowerze spala mnóstwo kalorii. Ćwicząc przez godzinę ze średnią intensywnością, jesteśmy w stanie spalić nawet 500 kcal
 • wzmacnia mięśnie ud i tym samym wysmukla te części ciała
 • bardzo dobrze wpływa na pośladki
 • to trening kondycyjny, a także wydolnościowy
 • nie obciąża kolan, a wzmacnia mięśnie ud, więc jest idealny dla osób mających problemy ze stawami kolanowymi

Sprawdź, jakie propozycje w kategorii rowery treningowe przygotował dla Ciebie zespół Decathlon. U nas znajdziesz sprzęt zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę