Stojaki pod sztangę 32 oferty

SPORTOWE PREZENTY
DO -50%

SPRAWDŹ
 

Stojaki pod sztangę

Spełniają kilka funkcji i są bardzo potrzebne w przestrzeni treningowej. Stojak pod sztangę pozwala nie tylko utrzymać większy porządek, ale też umożliwia samodzielne ćwiczenia ze sztangą i jest pewnego rodzaju asekuracją, a niekiedy nawet ułatwieniem. Najpopularniejsze modele cechują się prostą konstrukcją, są jednak takie, które dodatkowo wyposażone są regulację wysokości czy miejsce na obciążenia. Sprawdź sprzęt do ćwiczeń w sklepie Decathlon.

Jak wybrać profesjonalne stojaki pod sztangi?

Przy jego wyborze na pewno trzeba uwzględnić jego przeznaczenie. Może być potrzebny jedynie do ćwiczeń na ławce lub po prostu do wykonywania przysiadów. Są też takie stojaki do sztangi, które służą jedynie do jej przechowywania. Od jego przeznaczenia w znaczącym stopniu zależy wybór odpowiedniego modelu.

Ważne jest jednak, aby konstrukcja była solidna i trwała. Powinna być wykonana z wysokogatunkowych materiałów, najlepiej z wytrzymałej i odpornej na uszkodzenia oraz duże obciążenia stali. Zdarza się, że stojaki częściowo wykonane są z lżejszego aluminium. Na siłowni znaleźć można stojaki mobilne, które można dowolnie przestawiać lub też na stałe przytwierdzone do podłoża. W wielu przypadkach kluczowym aspektem jest regulacja wysokości. Pozwala na ona korzystanie z urządzenia przez osoby niezależnie od wzrosty. Ponadto sztangę regulowaną wykorzystuje się wtedy zarówno do ćwiczeń z ławką, jak też treningu siłowego i wzmacniającego w pozycji stojącej.

Stojaki do ławki

Są to zawsze stojaki pod sztangę regulowane. Możliwość zmiany wysokości pozwala na swobodne odłożenie sztangi czy jej chwycenie w pozycji leżącej czy siedzącej. Zapewnia to większe bezpieczeństwo treningu. Ponadto z takim stojakiem można ćwiczyć samodzielnie bez konieczności asekuracji drugiej osoby. Na ławce wykonuje się wtedy najczęściej wyciskanie. Po wykonaniu serii czy też wtedy, kiedy jest to konieczne, gryf z talerzami odkładamy w bezpieczny dla nas sposób.

Stojaki do przysiadów

Bardzo często przypominają konstrukcją te, które są przeznaczone do ławki. W wielu siłowniach ten sam stojak wykorzystywany jest do ćwiczeń z ławką i przysiadów. Ważne jest jednak, aby jego regulacja wysokości była w dużym zakresie. Dzięki temu każdy, niezależnie od wzrostu może z niego korzystać, dopasowując do własnych, indywidualnych potrzeb oraz wykonywanych ćwiczeń.

Dużą zaletą niektórych modeli jest obecność przy nich dodatkowego miejsca na obciążenia. Dzięki niemu można lepiej przygotować sobie miejsce do treningu. W trakcie kolejnych serii dokładamy kolejne ciężary. Mając je obok stojaka, nie ma konieczności za każdym razem szukania odpowiedniego talerza.

Stojaki na sztangi dla zachowania porządku

Nie wszystkie stojaki są przeznaczone do ćwiczeń. Są też takie, które mają służyć utrzymaniu porządku na siłowni. To stojaki na sztangi, na których są one przechowywane. Znajduje się na nich miejsce na kilka gryfów lub też gotowych już sztang, a więc gryfów z na stałe zamontowanym ciężarem. To często pojawiający się sprzęt treningowy na siłowniach i w klubach fitness. Taki stojak przede wszystkim musi być praktyczny. Powinno się łatwo odkładać na niego gryfy, jak też bez problemu je z niego zdejmować. Specjalne uchwyty zabezpieczają sztangi przed zsunięciem.

Są one również wykonane najczęściej ze stali, chociaż zdarzają się lżejsze modele. Poszczególne elementy powinny być ze sobą zespawane, co przekłada się na większą stabilność i trwałość konstrukcji. Jest wiele modeli takich stojaków, które różnią się między sobą przede wszystkim wielkością i ilością miejsc na gryfy. W większych siłowniach przy dużej ilości sprzętów stosuje się ich kilka, ustawiając np. obok siebie lub w kilku miejscach dla wygody ćwiczeń i komfortu użytkowników.

Stojak pod sztangę znajduje zastosowanie przede wszystkim w siłowni. Jeśli jednak planujesz własne miejsce do ćwiczeń w domu i chcesz zakupić sztangę, a masz wystarczająco dużo miejsca, zdecyduj się też na stojak. Dzięki niemu zyskasz więcej możliwości i będziesz mógł wykonywać bardziej zróżnicowane treningi.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę