Tejpy i stabilizatory

(116)
a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
Korektor postawy
Najniższa cena
INNOVAGOODS Korektor postawy

94,99 zł

(2)
U Ciebie za 2 dni
Bandaż kinezjologiczny Tarmak 5 cm x 5 m
TARMAK Bandaż kinezjologiczny Tarmak 5 cm x 5 m

44,99 zł 9 zł/m

(10)
U Ciebie za 2 dni
Finger Tape
OUTSHOCK Finger Tape

24,99 zł 83,30 zł/m

U Ciebie za 2 dni
 

Stabilizatory – wsparcie przy kontuzji

Sport to zdrowie, jednak właśnie u osób aktywnych najczęściej dochodzi do urazów kończyn dolnych i górnych. Przyczynami są nadmierne obciążenie, intensywne treningi, a niekiedy też niewłaściwa technika ćwiczeń. Urazy występują zarówno u zawodowców, jak i amatorów. Zdarza się również, że występują u ludzi niezwiązanych ze sportem. W rehabilitacji oraz leczeniu pooperacyjnym stosuje się stabilizatory, inaczej ortezy, przeznaczone do unieruchomienia stawu w bezpiecznej pozycji.

Urazy kończyn górnych

Wśród stabilizatorów kończyn górnych wyróżniamy: stabilizatory nadgarstka, stabilizatory na kciuk, łokieć i bark. Zmniejszają one ból i jednocześnie ograniczają ruch. Stabilizator barku zaleca się w przypadku jego zwichnięcia lub przy zespole bolesnego barku. Orteza łokcia bardzo dobrze sprawdza się u osób, które są szczególnie narażone na schorzenia tej części ciała, np. u golfistów i tenisistów. Stabilizatory nadgarstka znalazły swoje zastosowanie u pacjentów zmagających się z zespołem cieśni nadgarstka. Wykorzystywane są zarówno u rolkarzy, wrotkarzy, jak i pracowników biurowych.

Urazy kończyn dolnych

Do najczęstszych urazów dochodzi w obszarze stawu skokowego, kolana i biodra. Stabilizatory wykorzystywane są po operacjach stawu biodrowego, przy rekonwalescencji po urazach kolana i stawu skokowego, szczególnie u biegaczy. To ochrona przed odnowieniem się kontuzji oraz sposób na szybszy powrót do pełnej sprawności. Stabilizatory zapobiegają również tworzeniu się obrzęków oraz wzmacniają stawy. Stabilizatory możemy podzielić na miękkie o dużej elastyczności, twarde o bardziej złożonej konstrukcji, a także stabilizatory typowo sportowe charakteryzujące się dużą odpornością na czynniki zewnętrzne i w znacznym stopniu ograniczające ruch całego stawu. Stabilizatory ułatwią Ci codzienne funkcjonowanie po urazach, podczas rehabilitacji i rekonwalescencji. W przypadku osób aktywnych pozwalają szybciej wrócić do pełnej sprawności i zapewniają ochronę oraz stabilność stawu podczas treningu.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę