Nartorolki 13 ofert

ŚWIĄTECZNE PREZENTY
ODBIERZESZ SPRINTEM

SPRAWDŹ
 

Słońce, przyjemne ciepło, wakacyjny klimat – czas na nartorolki!

Powstały, aby imitować trening na nartach biegowych w sezonie letnim. Brak śniegu nie oznacza, że nie można czerpać przyjemności z tego sportu. Kończy się zima, biegówki muszą poczekać do kolejnego zimowego sezonu, natomiast my zakładamy nartorolki i ruszamy na asfaltowe ścieżki.

Trening na nartorolkach angażuje wiele partii mięśniowych. Skorzystają na nim łydki, pośladki, uda, brzuch i mięśnie grzbietu. Ruch, jaki wykonujemy jest podobny do tego podczas jazdy na biegówkach. Jet więc to świetna opcja dla zawodowych narciarzy biegowych, którzy kontynuują treningi latem, jak też dla każdego, kto chce spróbować swoich sił w nietypowej aktywności. Nartorolki są też dobrym pretekstem, aby zacząć uprawiać sport zimą. Łatwiej dzięki nim opanujesz technikę jazdy na nartach biegowych.

Nartorolki – jaki rodzaj wybrać?

Możemy je podzielić ze względu na styl jazdy, przeznaczenie i typ nawierzchni. Dzięki temu precyzyjnie dopasujesz sprzęt do swoich indywidualnych preferencji, doświadczenia, umiejętności i warunków, w jakich trenujesz. Jeżeli chodzi o styl jazdy, to wyróżniamy nartorolki skate to kroku łyżwowego, classic do kroku klasycznego i combi, na których można jeździć obiema technikami. Nartorolki mogą imitować zarówno narciarstwo biegowe, jak też zjazdowe. Ponadto, wśród dostępnych modeli jest sprzęt do biegu tylko na nawierzchniach asfaltowych oraz do poruszania się po różnych drogach, jak drogi gruntowe i asfaltowe.

Dłuższa czy krótsza szyna?

Jeżeli nartorolki traktujesz jako formę treningu i przygotowanie do sezonu zimowego, zdecyduj się na dłuższe szyny, które lepiej imitują jazdę na biegówkach. Powinny być one elastyczne, a jednocześnie wytrzymałe, dlatego do ich produkcji wykorzystuje się aluminium, drewno, włókno szklane i węglowe. Krótsze szyny dedykowane są dla osób, dla których nartorolki są formą wiosenno-letniej rekreacji. Łatwiej się na nich jeździ i szybciej opanujesz właściwą technikę.

Kupując nartorolki, pamiętaj o tym, że potrzebować będziesz jeszcze specjalnych butów i kijków. Buty nie powinny być ocieplane ze względu na wyższą temperaturę niż w przypadku zimowych treningów. A Ty wolisz biegówki czy nartorolki? A może trenujesz przez cały rok?

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę