Kije do nordic walking

(65)
a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
Kijki do nordic walking Newfeel NW P700
Kijki do nordic walking Newfeel NW P500
Kije do nordic walking Newfeel P900
Koniec serii
NEWFEEL Kije do nordic walking Newfeel P900

199,99 zł 219,99 zł - 20 zł

(34)
Sprawdź dostępność w sklepie
Kije trekking classic 80 - 135cm Enero
Najniższa cena
Kije Nordic Walking Spokey MEADOW
Najlepiej oceniany
SPOKEY Kije Nordic Walking Spokey MEADOW

84,99 zł 96,99 zł - 12 zł

(10)
 

Kije do nordic walkingu – z czym chodzić?

Czy jest to sport dla Ciebie? Na ścieżce w parku czy na leśnej drodze z kijkami w dłoniach czujesz się najlepiej, niczym ryba w wodzie? To dobry moment, aby zaopatrzyć się we własny sprzęt. Jeśli chcesz uprawiać nordic walking, musisz kupić kije do chodzenia. To jedyne akcesoria, jakich potrzebujesz, bez nich nordic walking zamieni się w zwykły spacer lub szybki marsz. Kije do nordic walkingu to Twoje podstawowe wyposażenie. Muszą być dobrej jakości, żeby pozytywnie wpłynąć na Twoją technikę chodzenia, a jak wiadomo, jest ona ważna w każdym sporcie. Im lepsza, tym szybciej osiągasz swoje cele i zamierzone efekty. W sklepie Decathlon dostępne są kije do nordic walkingu dla początkujących oraz doświadczonych miłośników maszerowania. Pomożemy Ci zacząć, wesprzemy Cię w doskonaleniu techniki, jak również będziemy dopingować w biciu Twoich rekordów.

Nordic walking – kije oraz ich najważniejsze cechy

Kije do chodzenia mają prostą konstrukcję, ale składają się z kilku elementów. Wyposażone są w rękojeść, która powinna być smukła, wykonana z gumy lub korka. Ważną jej część stanowi pasek lub rękawiczka zapobiegająca wyślizgiwaniu się kijka z ręki i wzmacniająca chwyt. Jeżeli zdecydujesz się na rękawiczkę, musisz wybrać jej odpowiedni rozmiar, nie może być za duża ani za mała.

Kije do nordic walkingu mogą mieć stałą lub regulowaną długość. Jeśli kupujesz sprzęt tylko dla siebie, możesz zdecydować się na pierwszą opcję, druga świetnie sprawdzi się w przypadkach, kiedy z kijków korzysta więcej osób. Ponadto zakończenia kijków powinny być wykonane z dobrego tworzywa, które ogranicza drgania, np. z włókna węglowego. Nie bez znaczenia jest też odporność na ścieranie i inne uszkodzenia mechaniczne. Wybierz kije do nordic walkingu wysokiej jakości, a pochodzisz z nimi dłużej.

Jak dobrać kije do nordic walkingu?

Muszą mieć odpowiednią długość. Jeżeli kupujesz kije do nordic walkingu w naszym sklepie stacjonarnym, wyprostuj się, chwyć je w dłonie i ustaw pionowo. Ich długość będzie odpowiednia, kiedy trzymając je, kąt w zgiętym łokciu wyniesie 90°. Wybierasz kije do nordic walkingu w naszym sklepie internetowym? Skorzystaj z następującego wzoru:

Twój wzrost x 0,68 = długość kijków

Np. 190 x 0,68 = 129,2

Wybierz więc kije o długości 130 cm.

Posiadamy kije do chodzenia dla każdego. Sam się przekonaj!

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę