Części rowerowe

2054 oferty
 

Części rowerowe dla bezpieczeństwa i komfortowej jazdy

Jazda na rowerze to bez wątpienia jedna z najchętniej wybieranych aktywności fizycznych w Polsce. Wiele osób wykorzystuje rower jako ekologiczny środek transportu do pracy, codziennych treningów i utrzymania dobrej kondycji. By jazda na rowerze rzeczywiście była przyjemnością i dostarczała nam jak najwięcej korzyści, nie należy zapominać, że przede wszystkim powinna być bezpieczna. By tak było, nasz rower powinien być w pełni sprawny. To właśnie z tego względu wymaga on regularnego serwisowania i wymiany części, które są zużyte.
Na szczęście, awaria roweru lub zużycie się niektórych z jego elementów nie oznacza, że konieczna będzie wymiana całego pojazdu. Dobry rower może nam służyć latami, nawet, jeżeli wymaga on raz na kilka lat wymiany niektórych części. Kluczem do sukcesu i wieloletniego użytkowania roweru jest jego okresowy przegląd, który należy przeprowadzać przed i po każdym sezonie. W ten sposób unikniemy większych usterek związanych z dużymi kosztami, jak też będziemy mieć pewność, że jesteśmy odpowiednio przygotowani do kolejnej krótszej oraz dłuższej podróży. Dlatego dzięki naszemu szerokiemu asortymentowi będziesz mógł uniknąć kupna nowego roweru, a za niewielką cenę odświeżysz swój stary sprzęt. Sprawdź ofertę naszego sklepu internetowego i znajdź tanie części rowerowe dla siebie już dziś.

Części rowerowe – które zużywają się najczęściej?

To, co najczęściej wymieniamy, a przynajmniej wymieniać powinniśmy w rowerze, to opona. To jedna z niezbędnych części, a jej stan ma kluczowy wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Odpowiada za efektywne przeniesienie siły napędu na podłoże i skuteczne hamowanie. Dodatkowo zapewnienia odpowiednią przyczepność na zakrętach. Zużyte i starte opony są bardziej podatne na przebicia, dlatego lepiej jest je wymienić przed planowaną wyprawą.
Trzeba również mieć na uwadze fakt, że podczas intensywnego skrętu bardzo intensywnie pracuje boczna część bieżnika. Narażona na intensywną eksploatację zużywa się szybciej, a taka przyczynia się do niebezpiecznego ślizgu opony.
Innym elementem roweru, szczególnie narażonym na zużycie, jest łańcuch rowerowy. Podczas pracy naturalnie się wyciąga, jednak nie można doprowadzić do tego, aby wyciągał się on nadmiernie. Sygnałem, że łańcuch się rozciągnął, jest głośna praca napędu i przeskakiwanie łańcucha między zębatkami. To czas, kiedy należy go koniecznie wymienić. Jazda z rozciągniętym łańcuchem może okazać się niebezpieczna. W ofercie internetowego sklepu rowerowego znajdziesz m.in świetnej jakości łańcuchy rowerowe marki Shimano.

Części do roweru – podaruj jednośladowi nowe życie

Jednym z ważniejszych elementów roweru, warunkującym komfort i wygodę jazdy, jest siodełko rowerowe. Pamiętasz dni, kiedy na rowerze jeździło Ci się dobrze, bez bólu i otarć i ogólnego dyskomfortu? Jeżeli teraz zauważasz zmianę, oznacza to, że Twój jednoślad potrzebuje nowego siodełka. W naszej ofercie znajdziesz siodełka w różnych rozmiarach, przeznaczone do różnych rodzajów rowerów. Także ich wzornictwo powstało w wyniku zainspirowania najnowszymi trendami w modzie rowerowej i Twój rower powinien za nimi podążać. Miej na uwadze, że niewygodne i złej jakości siodełko negatywnie wpływa na komfort jazdy i może uniemożliwić długie podróże.
Wśród części rowerowych dostępnych w naszym sklepie znajdziesz także przerzutki, pedały rowerowe, hamulce, kierownice rowerowe i części do rowerów MTB. Tchnij nowe życie w swój rower i spraw, by codzienna jazda stała się wygodniejsza, bezpieczniejsza i przyjemniejsza!

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę