Części rowerowe

(1947)
a11y.skip-categories a11y.skip-categories

Podkategorie

Cofnij do Rowery

Rowerowe promocje

Sprawdź
KOMPLET 3 ŁYŻEK DO OPON
W zestawie taniej
DECATHLON KOMPLET 3 ŁYŻEK DO OPON

11,99 zł 4 zł/pce

(255)
U Ciebie za 2 dni
 

CZEŚCI ROWEROWE

Awaria roweru lub zużycie się niektórych z jego elementów nie oznacza, że konieczna będzie wymiana całego pojazdu. Dobry rower może nam służyć latami, nawet, jeżeli wymaga on raz na kilka lat wymiany niektórych części. Kluczem do sukcesu i wieloletniego użytkowania roweru jest jego okresowy przegląd, który należy przeprowadzać przed i po każdym sezonie. W ten sposób unikniemy większych usterek związanych z dużymi kosztami, jak też będziemy mieć pewność, że jesteśmy odpowiednio przygotowani do kolejnej krótszej oraz dłuższej podróży.

Części rowerowe, które zużywają się najczęściej i najszybciej

To, co najczęściej wymieniamy, a przynajmniej wymieniać powinniśmy w rowerze, to opona. Jej stan ma kluczowy wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Odpowiada ona za efektywnego przeniesienia siły napędu na podłoże i skutecznego hamowania, jak również zapewnienia odpowiednią przyczepności na zakrętach. Zużyte i starte opony są bardziej podatne na przebicia, dlatego lepiej jest je wymienić przed planowaną wyprawą. Trzeba również mieć na uwadze fakt, że podczas intensywnego skrętu bardzo intensywnie pracuje boczna część bieżnika. Narażona na intensywną eksploatację zużywa się szybciej, a taka przyczynia się do niebezpiecznego ślizgu opony.

Innym elementem roweru, jaki narażony jest na zużycie, jest łańcuch. Podczas pracy naturalnie się wyciąga, jednak nie można doprowadzić do tego, aby wyciągał się on nadmiernie. Sygnałem, że łańcuch się rozciągnął, jest głośna praca napędu i przeskakiwanie łańcucha między zębatkami. To czas, kiedy należy go koniecznie wymienić.

Podaruj swojemu rowerowi nowe życie

Jednym z ważniejszych elementów roweru, warunkującym komfort i wygodę, jest siodełko rowerowe. Pamiętasz dni, kiedy na rowerze jeździło Ci się dobrze, bez bólu i otarć? Jeżeli teraz jest inaczej, to oznacza, że Twój jednoślad potrzebuje nowego siodełka. W naszej ofercie znajdziesz go w różnych rozmiarach, przeznaczonych do różnych rodzajów rowerów. Również ich wzornictwo jest inspirowane najnowszymi trendami w modzie rowerowej. Twój rower także powinien podążać za zmianami.

Wśród proponowanych przez nas części rowerowych dostępne są ponadto kierownice rowerowe, manetki rowerowe, pedały i hamulce. Tchnij nowe życie w swój rower i jeździj jeszcze wygodniej, bezpieczniej, szybciej oraz łatwiej!

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę