Kierownice rowerowe i chwyty do rowerów 303 oferty

SPORTOWE PREZENTY
DO -50%

SPRAWDŹ
Chwyty kierownicy SAHOO
OWIJKI KIEROWNICY GRIP
Najlepiej oceniany
BTWIN OWIJKI KIEROWNICY GRIP

64,99 zł 31,70 zł/m

(13)
U Ciebie za 2 dni
CHWYTY ROWEROWE SPORT 500 CONFORT
Koniec serii
ROCKRIDER CHWYTY ROWEROWE SPORT 500 CONFORT

24,99 zł 29,99 zł - 5 zł 12,50 zł/pce

(51)
U Ciebie za 2 dni
 

KIEROWNICE ROWEROWE

Zapewne zauważyłeś, że każdy rodzaj roweru ma inny kształt kierownicy. To jeden z tych elementów, który pozwala nam wizualnie odróżnić np. rower miejski od roweru górskiego. Jest on również niezwykle istotną częścią jednośladu, gdyż stanowi jeden z trzech punktów oparcia dla rowerzysty. Kierownice należy wymienić w momencie, kiedy nie reaguje już w taki sposób na nasze „komendy”, ja na początku, lub po prostu ta, która jest obecna w rowerze nie spełnia naszych oczekiwań.

Kierownice typu jaskółka do roweru miejskiego

Nowoczesne rowery miejskie różnią się od tych, które były znane kilkanaście lat temu. Kultowy holender posiada jednak kierownicę, która nie zmieniła się pomimo pojawienia się tak wielu innowacji i rozwiązań. Kształt jaskółki pozwala na utrzymanie wyprostowanej pozycji podczas jazdy, co jest charakterystyczne dla rowerzystów poruszających się po zatłoczonych miastach. Taka pozycja jest konieczna, aby móc dobrze obserwować otoczenie, ale również gwarantuje wygodę oraz komfort jazdy.

Kierownice w kształcie baranka do rowerów szosowych

Bardzo pochyloną pozycję przyjmują kolarze szosowi, co zapewnia im odpowiednią aerodynamikę i zmniejsza opór powietrza. W ich rowerach stosuje się kierownice w kształcie baranka, dzięki której możliwe jest przybranie właściwej pozycji. Kierownica może być wykonana z carbonu, co zmniejsza wagę całego roweru. Co więcej, dostępna jest w bardzo różnych wariantach różniących się między sobą szerokością i głębokością.

Szeroka kierownica MTB

Lepszą kontrolę nad rowerem podczas jazdy na rowerze górskim zapewnia szeroka kierownica, jaka stosowana jest w tego typu pojazdach. Ma to wpływ na łatwość reagowania roweru na „komendy”, jakie wysyłane są przez rowerzystę. W MTB niekiedy wykorzystuje się jednak kierownice węższe, które umożliwiają łatwiejszą reakcję podczas gwałtownych skrętów. Ich szerokość powinna być zatem dostosowana do indywidualnych preferencji kolarza.

Szeroka i wygięta kierownica trekkingowa

Swoim wyglądem przypomina kierownicę miejską. Wyróżnia ją wygięty kształt i stosunkowo duża szerokość. Ma to zapewnić odpowiednie podparcie rąk kolarza i jednocześnie wygodną pozycję podczas jazdy.

Mała zmiana, duży efekt

Jeżeli Twoja kierownica jest jeszcze sprawna, dobrze Ci służy i nie wymaga wymiany, a jednak chcesz odmienić wygląd swojego roweru, mamy dla Ciebie kolorowe owijki na kierownicę. Ponadto przygotowaliśmy całą gamę chwytów, które warto jest wymienić nie tylko ze względu na aspekty wizualne, ale też na komfort jazdy.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę