Pedały rowerowe

84 oferty

Program Lojalnościowy

Dołącz do programu
BLOKI DO PEDAŁÓW SHIMANO SPD
SHIMANO BLOKI DO PEDAŁÓW SHIMANO SPD

59,99 zł 30 zł/pce

(18)
U Ciebie za 2 dni
Pedały do roweru dziecięcego 16" i 20"
Najlepiej oceniany
Pedały do roweru 24", 26" i 28"
Najlepiej oceniany
BTWIN Pedały do roweru 24", 26" i 28"

34,99 zł

(1)
U Ciebie za 11 dni
PEDAŁY ROWEROWE KEO BLADE CARBON
Raty 0%
LOOK PEDAŁY ROWEROWE KEO BLADE CARBON

519,99 zł

U Ciebie za 2 dni
Pedały do roweru dziecięcego 12" i 14"
Pedały rowerowe CITY 500 GRIP
BTWIN Pedały rowerowe CITY 500 GRIP

39,99 zł 20 zł/pce

(21)
U Ciebie za 2 dni
 

PEDAŁY ROWEROWE

Czy wyobrażasz sobie rower bez pedałów? Bez nich nie pojedziesz, nie ruszysz z miejsca, rower pozbawiony sprawnych pedałów może być tylko źródłem problemów, jest całkowicie bezużyteczny. W każdym nowym rowerze naturalnie pedały są obecne, jednak nie zawsze spełniają one nasze oczekiwania. Zdarza się również, że z biegiem czasu i z kolejnymi pokonywanymi kilometrami uświadamiamy sobie, że czas pedały platformowe wymienić na pedały zatrzaskowe. Z Decathlonem z całą pewnością zmiana będzie korzystna!

Typowe pedały rowerowe – pedały platformowe

Miały je pierwsze rowery, jednak ich konstrukcja jest na tyle doskonała, że nawet pomimo upływu lat nie wyszły one z użytku. Składają się one z płaskiego elementu, ramki, która umieszczona zostaje na łożyskowanej osi przytwierdzonej do ramienia korbowodu. Najtańsze pedały platformowe wykonane są z gumy, natomiast droższe ze stali lub plastiku.

Istnieje możliwość przymocowania do nich nosków, które również znajdziesz w naszej ofercie. Ich funkcją jest przytrzymywanie nogi w jednym położeniu, podnosząc tym samym efektywność pedałowania. Noski ponadto zapobiegają zsuwaniu się stóp z pedałów szczególnie po nierównym terenie, dlatego polecamy je szczególnie właścicielom rowerów górskich i trekkingowych.

Dla wygody i komfortu pedały zatrzaskowe

Nie każdy od razu decyduje się na pedały zatrzaskowe. Kupując rower szosowy, można się z nimi spotkać na wyposażeniu sprzętu. Niektórzy jednak dokonują ich zakupu znacznie później.

Pedały zatrzaskowe wraz z odpowiednimi butami rowerowymi tworzą zintegrowany system SPD. Jego główną zaletą jest zdolność do doskonałego przenoszenia energii rowerzysty na system napędowy roweru. Aby wpiąć but w pedał, należy położyć go na pedale i nacisnąć, podobnie jak przy wpinaniu buta w nartę. Taki rodzaj pedału zwiększa się komfort jazdy, skuteczność i bezpieczeństwo. Docenią go przede wszystkim miłośnicy szusowania, dla których szybkość oraz dynamika odgrywają kluczową rolę.

Dla pedałów zatrzaskowych buty rowerowe znajdziesz w ofercie Decathlon w kategorii buty rowerowe. Skompletuj swój idealny zestaw!

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę