Rowery szosowe

44 oferty
Decathlon Go

Rower na lata? To brzmi dobrze!

SPRAWDŹ
Rower szosowy Triban RC100
Raty 0%
TRIBAN Rower szosowy Triban RC100

1699 zł

(64)
U Ciebie za 2 dni
Rower szosowy Triban RC120 z hamulcami tarczowymi
Raty 0%
Rower szosowy Van Rysel NCR Neo Racer CF TIAGRA
ROWER SZOSOWY EDR AF 105
Raty 0%
VAN RYSEL ROWER SZOSOWY EDR AF 105

5499 zł

(27)
U Ciebie za 11 dni
Rower szosowy damski Triban Easy
Raty 0%
TRIBAN Rower szosowy damski Triban Easy

1699 zł 1999 zł - 300 zł

(15)
U Ciebie za 2 dni
Rower szosowy EDR AF Centaur
Raty 0%
ROWER GRAVELOWY ELEKTRYCZNY E-WINDEE
Raty 0%
NO BRAND ROWER GRAVELOWY ELEKTRYCZNY E-WINDEE

16 999 zł 19 999 zł - 3000 zł

U Ciebie za 2 dni
ROWER SZOSOWY ELEKTRYCZNY E-WINDEE
Raty 0%
NO BRAND ROWER SZOSOWY ELEKTRYCZNY E-WINDEE

16 999 zł 19 999 zł - 3000 zł

U Ciebie za 2 dni
Rower szosowy ROMET Huragan 1
Raty 0%
ROMET Rower szosowy ROMET Huragan 1

3199 zł

U Ciebie za 2 dni
ROWER SZOSOWY EDR 940 CF DURA ACE
Raty 0%
VAN RYSEL ROWER SZOSOWY EDR 940 CF DURA ACE

18 999 zł 19 999 zł - 1000 zł

U Ciebie za 2 dni
Rower szosowy Triban RC500 Flatbar
Raty 0%
TRIBAN Rower szosowy Triban RC500 Flatbar

3299 zł 3699 zł - 400 zł

(21)
U Ciebie za 2 dni
 

ROWERY SZOSOWE

Szosa nie jest wymagającym terenem do jazdy na rowerze, ale kiedy stajemy przed wyborem odpowiedniego sprzętu, okazuje się, że również droga asfaltowa może być dla nas wyzwaniem. Kilkadziesiąt lat temu nikt nie zastanawiał się, jaki rodzaj roweru wybrać, był jeden, na którym pokonywało się zarówno górskie wyżyny, miejskie drogi i leśne ścieżki. Obecnie mamy wyjątkową możliwość wyboru roweru, który pozwoli nam jeździć wygodnie, komfortowo, bezpiecznie i pokonywać znacznie więcej kilometrów w coraz to lepszym czasie.

Wymarzona szosówka

Rower szosowy przeznaczony jest do jazdy po utwardzonej powierzchni, musi zatem różnić się swoją budową od rowerów górskich czy też rowerów miejskich. Pomimo, że kolarstwo szosowe jest uznawane za najbardziej konserwatywne, rowery zaskakują nas nowymi konstrukcjami i innowacjami.

Elementem, który wizualnie wyróżnia rower szosowy, są koła. Są wysokie, a ich obręcze mają 28''. Opony są cienkie o grubości nieprzekraczającej 28 mm, co sprzyja szybkiej i lekkiej jeździe. Kolarz szosowy musi znajdować się w bardzo pochylonej pozycji, co jest możliwe dzięki wydłużonej ramie. W ten sposób zredukowany zostaje czołowy opór i osiąganie większych prędkości jest znacznie łatwiejsze. Rower szosowy wyposażony został również w inne, niż w innych modelach przerzutki. Korba posiada 2 zębatki, z tyłu z kolei znajduje się ich od 6 do 11. Przednie mają większą średnice, niż rower tradycyjny. Cechą, która jest typowa dla szosówki, jest kierownica „baranek”, dzięki której podczas jazdy po prostej drodze można swobodnie „położyć się” na rowerze.

Rama szosowa

Rama w każdym rowerze odgrywa kluczową rolę podczas jazdy, zarówno w kwestii komfortu, jak też bezpieczeństwa. Droższe szosówki posiadają stożkową główkę sterową, tworzącą z widelcem o karbonowej rurze sterowej sztywną konstrukcję. Na najbardziej efektywne suporty, które odpowiadają za wspomnianą już sztywność, uważa się obecnie standard press-fit. Rura podsiodłowa oprócz tego, że wzmacnia konstrukcję roweru, to także poprawia komfort jazdy.

Jeżeli lubisz rozwijać duże prędkości, bić rekordy, ścigać się z innymi i z czasem, rower szosowy będzie dla Ciebie idealny. Idealny zestaw dla rowerzysty szosowego stworzysz, dobierając do sprzętu odpowiednią koszulkę rowerową i bieliznę rowerową, która pozwoli Ci na jazdę w każdym warunkach pogodowych.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę