Rowery trekingowe i uniwersalne

Rowery trekkingowe i uniwersalne

a11y.skip-filters
Filtry
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
 

ROWERY TREKKINGOWE I UNIWERSALNE

Na co dzień jazda po mieście, weekendami po polnej szosie i leśnych ścieżkach, okazjonalnie po bardziej wymagającym górskim terenie – dla roweru stanowi to duże wyzwanie, aby przystosować się do każdych warunków, tym bardziej, kiedy są one tak zróżnicowane. Czy można mieć jeden rower, który zastąpi zarówno rower miejski, rower szosowy i rower górski? Dostosować się do sytuacji i warunków potrafi jedynie rower trekkingowy.

Uniwersalny rower o wyjątkowej konstrukcji

Rowery trekkingowe z racji tego, że łączą w sobie cechy innych rodzajów tych jednośladów, muszą posiadać szczególną konstrukcję, zapewniającą komfort, wygodę i bezpieczeństwo w praktycznie każdych warunkach. To propozycja dla miłośników długich wypraw rowerowych i tych, którzy nie wyobrażają sobie dnia bez aktywności fizycznej, jaką jest jazda na rowerze.

Rower trekkingowy można łatwo pomylić z rowerem górskim, dlatego warto się mu bliżej przyjrzeć, ponieważ to pozwoli dostrzec znaczące różnice. Przede wszystkim naszą uwagę powinny skupić opony, są one węższe i mają gładszy bieżnik, co pozwala na pokonywanie na rowerze zarówno miejskich ulic, jak też górskich i leśnych ścieżek. Koła mają zazwyczaj 28 lub 29''.

Innym elementem, jaki wyróżnia go spośród innych rodzajów rowerów, jest geometria ramy. Do jej produkcji wykorzystuje się aluminium, carbon lub stal. Jej kształt umożliwia podróżowanie w bardziej wyprostowanej pozycji niż w przypadku górala i bardziej pochylonej, niż podczas jazdy na rowerze miejskim. Przedni widelec wyposażony jest zaś w amortyzator.

W rowerze trekkingowym nie może zabraknąć błotników, a dodatkowym udogodnieniem z pewnością będzie bagażnik, koszyk rowerowy, a także sakwa rowerowa.

Przygotuj się na daleką podróż rowerem trekkingowym

Mając rower trekkingowy, grzechem byłoby nie wykorzystać jego potencjału i zalet. Jest wygodny oraz umożliwia wielogodzinną jazdę w bardzo komfortowych warunkach. Możliwość pokonywania długich tras o zróżnicowanym podłożu to jego ogromny atut. Kiedy jednak decydujemy się na dłuższą wycieczkę, należy pamiętać o odpowiednim wyposażeniu. Niezawodny może okazać się bagażnik, dobre oświetlenie rowerowe, a także bidon, pompka rowerowa i właściwie dobrany ubiór. Warto jest mieć spodenki i koszulkę rowerową oraz kurtkę na wypadek zmiany pogody. Kask rowerowy i okulary również powinny znaleźć się na wyposażeniu rowerzysty.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę