Rury do pole dance

9 ofert
 

Rury do pole dance

Taniec na rurze jeszcze nie tak dawno był mało znanym sportem, budzącym różnego rodzaju skojarzenia. Z roku na roku stał się jednak coraz bardziej popularny i aktualnie cieszy się ogromną popularnością wśród tysięcy osób. Jest doceniany nie tylko za możliwość wypracowania sportowej sylwetki, ale też za pomoc w zwiększeniu świadomości własnego ciała i zyskania pewności siebie. Do jego wykonywania konieczne jest użycie różnego rodzaju akcesoriów, ale najważniejszym elementem są oczywiście rury do pole dance. Umożliwiają one wykonywanie akrobatyki powietrznej połączonej z elementami tańca. Do płynnego i lekkiego wykonywania kombinacji potrzeba wielu treningów, niebywałej siły i precyzji, jednak z czasem umiejętności te wchodzą w nawyk do tego stopnia, że taniec uzależnia. Który model rury pole dance będzie dobrym wyborem? W asortymencie mamy różnego typu rury do tańca – wszystkie wysokiej jakości, trwałe i przede wszystkim bezpieczne.

Rura do pole dance – jak wybrać?

Rurka do pole dance powinna być dopasowana do wysokości pomieszczenia. W ofercie Decathlon znajdują się różnego rodzaju modele – już od 2,4 m. Co ważne, proponowane wersje to nie tylko te montowane na stałe, ale też przenośne. Wybierając jednak wnętrze, w którym będzie zamontowana rura do tańca warto zwrócić uwagę, by był maksymalnie wysoki – ułatwia to bowiem komfortowe wykonywanie ćwiczeń. Poza wysokością, warto również zwrócić uwagę na szerokość pomieszczenia. Bezpieczne i komfortowe wykonywanie ćwiczeń wymaga bowiem odpowiedniej przestrzeni – przestrzeń wokół rurki nie powinna być mniejsza niż wzrost osoby ćwiczącej. Najczęściej jest to około 1,8 – 2 m wolnej przestrzeni.Warto również zwrócić uwagę na średnicę rurki – najczęściej mają one około 42 mm. Jednak i ten parametr powinien być dopasowany do potrzeb osoby ćwiczącej. Specjaliści zaznaczają, że najlepszym wyborem są modele, które umożliwiają objęcie rurki całą dłonią.

Co jeszcze warto wiedzieć o rurach do pole dance?

Rury do pole dance można nabyć zarówno w wersji statycznej, jak i obrotowej. Te pierwsze są bardziej stabilne, co ułatwia pewne wykonywanie treningów, a tym samym doskonale sprawdzi się dla początkujących. Drugie wymagają większej wprawy i umiejętności, aczkolwiek ich zaletą jest możliwość wykonywania efektownych akrobacji i figur w powietrzu. Początkującym polecamy jednak modele statyczne, które ułatwiają wejście w świat tańca na rurze. Można również nabyć wersje statyczno-obrotowe – wówczas istnieje możliwość dopasowania ich do potrzeb i umiejętności różnych tancerzy, bez względu na ich poziom doświadczenia, jak i umiejętności.Bez względu na wybrany rodzaj rury do tańca, należy pamiętać, by została ona właściwie zamontowana – dzięki temu zapewni stabilne i bezpieczne warunki do zdobywania nowych umiejętności sportowych.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę