wedze

Kask narciarski dla dorosłych Wedze PST 580

Kod produktu: 8817954

0,0 (67)

299,99 zł 399,99 zł - 100,00 zł

Najniższa cena w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki 399,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać później

Kolor:

Jasnoróżowy fluorescencyjny / Czarny

Rozmiar:

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

  Lekki, zapewniający świetne trzymanie i optymalną wentylację kask zaprojektowany z myślą o osobach regularnie jeżdżących na nartach.

  Lekki kask z regulowanym systemem wentylacji pozwalającym w łatwy sposób regulować temperaturę w zależności od pogody i temperatury ciała użytkownika.

  Kup razem z

  Podobne produkty

  • Stabilność

   Pokrętło regulacji obejmujące cały obwód głowy.

  • Wentylacja

   8 otworów, wewnętrzne kanały wentylacyjne i kratka wylotowa z tyłu.

  • Lekkość

   445 g w rozmiarze M.

  • Ochrona przed uderzeniami

   Zgodny z normą EN 1077:2007 klasa B. Konstrukcja In-Mold zapewniająca lekkość.

  • Ciepło

   Gruba czapeczka wewnętrzna i nauszniki. Pełna osłona karku.

  • Łatwe użytkowanie

   Blokada gogli przy pomocy elastycznego sznureczka. Osłona czoła.

  • Komfort użytkowania

   Wydrążone nauszniki: aby uniknąć uciskania uszu.

  • Regulowany

   Zamykanie / otwieranie 6 otworów wentylacyjnych.

  Kask narciarski dla dorosłych Wedze PST 580

  Doświadczenie

  Kask PST 580 został zaprojektowany z myślą o osobach regularnie uprawiających narciarstwo. Jest lekki i posiada skuteczny system wentylacji (8 otworów, wewnętrzne kanały wentylacyjne i kratkę wylotową z tyłu). Wentylację można otworzyć lub zamknąć, aby wybrać preferowaną regulację termiczną.
  Nauszniki 3D (wydrążone od środka) zapewniają duży komfort i poprawiają słyszalność.

  Kompatybilność

  Kaski i gogle Wedze tworzą ze sobą integralny zestaw.

  Pokrętło regulacji

  Pokrętło to kluczowy element wpływający na stabilne ułożenie kasku. System ten umożliwia prostą i precyzyjną regulację w dowolnym momencie dzięki pokrętłu, które da się obsługiwać nawet w rękawicach narciarskich. Zapewnia komfort użytkowania i bezpieczeństwo. Obróć pokrętło w prawo, aby mocniej zacisnąć kask, a w lewo - aby go poluzować.

  Konstrukcja In-Mold

  Ten rodzaj konstrukcji (zwany In-Mold) to poliwęglanowa skorupa zewnętrzna tworząca jednolity odlew z wewnętrzną warstwą EPS. Wewnętrzna warstwa EPS pochłania wstrząsy przy uderzeniu. Oba elementy tworzą bardzo lekką całość. Radzimy wymieniać kask co 5 lat, o ile w międzyczasie nie doznał on poważnego wstrząsu.

  Norma EN 1077

  Norma EN 1077:2007 to europejska norma dla kasków używanych do ochrony głowy podczas uprawiania narciarstwa alpejskiego i snowboardingu. Norma ta charakteryzuje się testami na zdolność pochłaniania wstrząsów i odporność na przebicie. Wyróżniamy 2 kategorie:
  - Klasa A: chroni górę i tył głowy, a także jej boki oraz uszy. - Klasa B: chroni górę i tył głowy, ale nie zakrywa uszu.

  Wybór rozmiaru

  * Zmierz obwód głowy w centymetrach (pośrodku czoła, bezpośrednio nad uszami). * Następnie wybierz odpowiedni rozmiar. Np.: Jeśli obwód głowy wynosi 56 cm, wybierz kask w rozmiarze 55-59 cm.

  Przymierzanie

  Poświęć na przymierzenie kasku tyle czasu, ile trzeba. W żadnym miejscu nie powinieneś odczuwać dyskomfortu. Jeśli odczuwasz, przymierz inny model. Pamiętaj, aby kask przymierzać z własnymi goglami, ponieważ nie wszystkie kaski pasują do każdego rodzaju gogli. Gogle i kask są do siebie dopasowane, jeśli między kaskiem a górną częścią gogli nie ma wolnej przestrzeni.

  Regulacja kasku

  Podczas jazdy kask narciarski musi być dobrze wyregulowany i dopasowany. * Wybierz prawidłowy rozmiar. * Dopasuj obwód głowy za pomocą pokrętła. * Dopasuj prawidłowo pasek pod brodą. To trochę tak, jak z pasem bezpieczeństwa w samochodzie: jeśli jest za luźny, nie spełnia swojej funkcji i nie zapewnia Ci odpowiedniej ochrony.

  Bezpieczeństwo

  Nie zakładaj grubej czapki pod kask, ponieważ oddali ona kask od głowy, obniżając poziom ochrony. Wybierz specjalną czapkę lub kominiarkę pod kask. Są one bardzo cienkie i nie wpływają negatywnie na poziom bezpieczeństwa. Kask utrzymuje ciepło i często nie trzeba zakładać dodatkowej warstwy. Unikaj również mocowania kamery na kasku, ponieważ może to zagrażać bezpieczeństwu. Norma nie uwzględnia dodawania jakichkolwiek elementów na kask.

  Łatwość konserwacji

  Wyjmowane pianki można prać w pralce w temperaturze 30°C.

  Warunki zwrotu (produkt specyficzny: środek ochrony indywidualnej)

  Upewnij się, czy produkt Ci odpowiada.
  Jeśli nie, zwróć go zgodnie z naszymi warunkami: z instrukcją, etykietami i (jeśli produkt został sprzedany w opakowaniu) z oryginalnym opakowaniem. Może on zostać poddany odzyskowi. Wspólnie dbajmy o planetę.

  Skład

  Pianka 100% Polistyren Skorupa 100% Poliwęglan Tkanina spodnia 100% Spieniony poliuretan

  Porady dotyczące przechowywania

  Przechowywać w suchym i niewystawionym na promieniowanie UV miejscu, z dala od źródeł ciepła. Po wysuszeniu najlepiej włożyć kask do tekstylnego pokrowca.

  Ograniczenia

  Po każdym uderzeniu kask należy wymienić na nowy.

  Testy

  Wszystkie produkty marki Wedze testowane są w realnych warunkach użytkowania zgodnych z ich przeznaczeniem: przy padającym śniegu, w niskich temperaturach, w każdych okolicznościach, z którymi można się spotkać podczas jazdy na nartach. Zespoły projektowe dbają o to, by zastosowanie, z myślą o którym produkt został opracowany, w pełni odpowiadało kryteriom jego użytkowania w terenie.

  Porady dotyczące konserwacji

  Zostawić do wyschnięcia po użytkowaniu..