pongori

Kij do bilarda angielskiego / snookera 300 122 cm

119,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać za 30 dni

Otrzymaj +119 pkt za zakup tego produktu 

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Nasza ekipa pasjonatów bilarda zaprojektowała ten kij do poznawania i nauki gry w bilarda angielskiego oraz snookera, również w małym pomieszczeniu.

Potrzebujesz kija do bilarda, aby poznać grę w bilarda angielskiego i snookera? Tym krótszym kijem bilardowym łatwiej się manewruje. Jest też bardziej uniwersalny dla początkujących graczy.

Kod produktu: 963021

 • Precyzja

  Prosty, jednoczęściowy kij z tipem 10 mm ułatwia precyzyjną grę.

 • Łatwość montażu / demontażu

  Ten jednoczęściowy kij do bilarda nie wymaga składania.

 • Łatwość transportu

  Nieskładany, jednoczęściowy kij trudniej się transportuje.

 • Wielofunkcyjność

  Ten kij do bilarda angielskiego / snookera nie ma przedłużki.

 • Solidność

  Mosiężna podpórka 0,5 cm. Brak łączenia = gwarancja wytrzymałości. Wykonany jest miękkiego drewna.

Waga kija bilardowego

Na początku nauki należy wybrać ciężki kij, aby lepiej zrozumieć odczucia podczas gestu propulsji. Twój kij do bilarda mierzy 122 cm długości i waży 365 g, czyli 17 oz (10% tolerancji). Nie można zagwarantować precyzyjnej wagi: gęstość włókien drewna, nawet dla tego samego gatunku drewna, różni się w zależności od lasu; w przypadku tego samego drewna mogą występować istotne różnice, w zależności od nasłonecznienia, wykorzystanego odcinka (pień, korona, wierzchołek).

Wymiary kija. Dlaczego krótszy kij do bilarda?

Twój kij do bilarda angielskiego / snookera mierzy 122 cm długości, czyli 48 cali (1 cal to 2,54 cm).
Mniejszy rozmiar kija ułatwia grę w małych pomieszczeniach. Jest również odpowiedni dla niższych graczy, a nawet dzieci. Nasza wskazówka dotycząca wyboru idealnego rozmiaru kija bilardowego: końcówka kija powinna sięgać Twojego ramienia.

Dlaczego nie możemy zagwarantować, że kij bilardowy pozostanie prosty?

Wszystkie nasze kije do bilarda są produkowane ręcznie. Pod koniec produkcji sprawdzamy, czy każdy kij jest prosty. Jednakże, ponieważ kije bilardowe są wykonane z drewna, mogą podlegać zmianom temperatury i wilgotności podczas transportu i przechowywania. Z upływem czasu, warunki zewnętrzne mogą wpływać na to, czy kij pozostaje prosty czy nie.
Ta trudność w utrzymaniu stabilności kijów, wpisana w ich konstrukcję, dotyczy wszystkich kijów dostępnych na rynku.

Dlaczego żółta topola?

Ten kij Discovery 300 UK/SNK jest wykonany z topoli.
Jest to miękki gatunek drzewa, który, ze względu na swoje właściwości techniczne i dostępność, dość często jest używany do produkcji mebli. Jego główną zaletą jest to, że szybko schnie bez odkształcania się i że rośnie prosto (co daje mu tę zaletę, że ma naturalnie prostą linię). To sprawia, że ​​jest to odpowiednie drewno do produkcji kijów bilardowych, które powinny być tak proste, jak to tylko możliwe.

Właściwości fizyczne i dane techniczne topoli żółtej

W przypadku topoli, współczynnik naprężenia zrywającego przy kompresji i naprężenia zrywającego przy zginaniu statycznym wynoszą odpowiednio 35 MPa i 62 MPa (przy wilgotności 12%).
Innymi słowy i prościej: ten kij z topoli jest wytrzymały, solidny i stabilny.
Jednak mniej niż kije klonowe lub jesionowe. Te dwa rodzaje drewna mają cechy, które nadają im większą solidność i stabilność (są też droższe).

Jak dbać o kij bilardowy?

Aby zapobiec odkształceniu kija bilardowego, radzimy chronić go przed wilgocią i przed zmianami temperatury.
Przechowuj go ułożony płasko w pokrowcu lub w specjalnym etui. Nie zostawiaj kija opartego o ścianę, ponieważ może się odkształcić. Jeśli nie masz pokrowca, przechowuj kij jak najbardziej pionowo, na przykład w stojaku na kije, aby zachować jego prostą linię i uniknąć deformacji.

Czy wiesz, że...? Tip do kija bilardowego wymaga konserwacji.

Niezależnie od tego, czy jest to spowodowane zmianami temperatury, czy po prostu zużyciem, końcówka Twojego kija niszczy się i traci precyzję. Dlatego ważna jest regularna konserwacja. Jest to bardzo proste:
1/ Zdejmij uszkodzoną końcówkę.
2/ Wypoleruj nową papierem ściernym.
3/ Przyklej końcówkę.
4/ Obrób ją przecinaczem.
Na tej stronie znajdziesz pomoc techniczną: https://support.decathlon.pl/

Dlaczego kij jednoczęściowy?

Ten kij jest jednoczęściowy (nie rozkłada się): jest zatem bardziej prosty i bardziej trwały niż kije ze złączką. Choć trudniej się z nim podróżuje (ponieważ jest jednoczęściowy), umożliwia szybkie i łatwe użycie go w domu: jednoczęściowy kij nie wymaga składania - jest natychmiast gotowy do gry!

Nasz zespół radzi: jak poprawnie trzymać kij bilardowy?

W prawidłowej pozycji, kij należy trzymać jak najbardziej poziomo w stosunku do stołu bilardowego. Twoje przedramię i nadgarstek powinny być ustawione pionowo do kija. Podczas celowania, porusza się tylko staw łokciowy. Staw barkowy pozostaje nieruchomy, a staw nadgarstkowy powinien być elastyczny, aby zapobiec podnoszeniu się kija pod koniec strzału. Całe ciało musi pozostać nieruchome. Poruszać się może tylko tylne przedramię.

Jaki kij do jakiego bilarda?

Istnieją różne rodzaje bilarda: amerykański, angielski, francuski, snooker... i wiele innych!
Każda dyscyplina kieruje się innymi zasadami... Ale też bile, zależnie od rodzaju bilarda, mogą być mniej lub bardziej duże.
Dlatego wybierając kij do bilarda musisz wiedzieć, do jakiej dyscypliny będzie przeznaczony!
Oto rozmiary zwykle używanych końcówek:
> bilard amerykański: 13 mm
> bilard francuski: 11-12 mm
> snooker: 9-10 mm
> blackball: 8-9 mm

Skład

Kolejka 100% Miękkie drewno Metoda 100% Skóra Zderzak 100% Uszczelka 100% Mosiądz

Porady dotyczące przechowywania

Ten kij do bilarda jest wykonany z drewna: aby zapobiec odkształceniu, zalecamy przechowywanie go w pozycji poziomej. Unikaj słońca, wilgoci i dużych zmian temperatur.

Zatwierdzony przez

Corentin, Manon i Denis z ekipy Pongori, złoty i srebrny bilard francuski.

Wgrywanie