1/6
decathlon

Kompas na prawy i lewy kciuk do biegów na orientację Racer 500

Kod produktu: 8771024

4,0 (1)

119,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać później

Otrzymaj +100 pkt za zakup tego produktu 

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Znajdź jak najwięcej punktów kontrolnych podczas biegu na orientację, posługując się kompasem na kciuk wyposażonym w obrotową kapsułę i stabilną, szybką igłę.

Kluczowy element zestawu startowego dla początkujących adeptów biegów na orientację i dla osób regularnie uprawiających tę dyscyplinę. Nowa - ergonomiczna i wygodna - wersja kompasu Racer 500 dostosowuje się zarówno do prawego, jak i do lewego kciuka.

 • Stabilność

  Oszczędzaj czas: dzięki płytce stabilizującej możesz odczytywać wskazania kompasu, nie przerywając biegu.

 • Szybkość działania

  Zestaw trzpień/magnes zapewnia szybką pracę igły.

 • Łatwość transportu

  Uchwyt na kciuk pozwalający czytać mapę i kompas jednocześnie.

 • Komfort użytkowania

  Ergonomia przemyślana pod kątem dopasowania do budowy kciuka.

 • Wydajność wizualna

  Podziałka w stopniach została opracowana z myślą o miłośnikach biegów na orientację i rajdów.

 • Modularność

  Prosta operacja pozwala dostosować kompas do lewego lub do prawego kciuka.

Kompas na prawy i lewy kciuk do biegów na orientację Racer 500
Kompas na prawy i lewy kciuk do biegów na orientację Racer 500
Kompas na prawy i lewy kciuk do biegów na orientację Racer 500
Kompas na prawy i lewy kciuk do biegów na orientację Racer 500
Kompas na prawy i lewy kciuk do biegów na orientację Racer 500

Dlaczego nosimy kompas na kciuku?

Wiedząc, że zasadą biegów na orientację jest orientowanie się w terenie z pomocą mapy i kompasu celem znalezienia jak największej liczby punktów kontrolnych w określonym czasie, łatwo zrozumieć, jak mile widziane są wszelkie rozwiązania pozwalające zaoszczędzić czas. Możliwość założenia kompasu bezpośrednio na wybrany kciuk umożliwia jednoczesne czytanie mapy i kompasu bez przerywania biegu i z zachowaniem wolnych dłoni. To bardzo praktyczne, prawda?

Kompas kompatybilny z lewym i z prawym kciukiem

Prosta operacja pozwala dostosować kompas Racer 500 zarówno do prawego, jak i do lewego kciuka. To okazja, aby przypomnieć, że osoby leworęczne czują się zazwyczaj swobodniej z kompasem na prawym kciuku, a osoby praworęczne z kompasem na kciuku lewym. Dzięki temu silniejszą ręką mogą swobodnie odgarniać gałęzie, podpierać się w celu utrzymania równowagi lub potwierdzać obecność w punktach kontrolnych chipem umieszczonym na palcu.

Służąca precyzji równowaga między stabilnością i szybkością działania

Ponieważ stabilna igła pozwala odczytywać wskazania kompasu podczas biegu i utrzymywać dzięki temu właściwy kierunek, zdecydowaliśmy się zastosować igłę typu "trzpień". Ten ostatni jest odpowiedzialny za utrzymanie igły w prawidłowej osi, podczas gdy płytka stabilizująca ogranicza niepożądane drgania igły, poprawiając tym samym jakość odczytu. Z kolei mocny magnes usytuowany pod igłą nadaje jej dużą reaktywność. Cały ten zestaw pozwala zaoszczędzić cenny czas.

Ergonomia połączona z wydajnością

Bardziej ergonomiczna, nowa wersja kompasu Racer 500 ma zaokrąglone narożniki, abyś mógł/mogła nosić go na kciuku przez wiele godzin, nie odczuwając dyskomfortu. (Podczas biegu musisz przedzierać się przez zarośla, nie warto więc dodawać sobie dodatkowych utrudnień w postaci bolącego kciuka). Kąt widzenia również został zmieniony i jest teraz jeszcze bardziej precyzyjny niż wcześniej. Na pewno zgodzisz się co do tego, że komfort i precyzja wpływają na wydajność posługiwania się urządzeniem.

Podziałka

Czy wiesz, że wskaźnik z podziałką 3 cm usytuowany na obrzeżu kompasu pomaga odnaleźć się i oszacować dystans na mapie? "A zatem... Jeżeli skala wynosi 1:15 000, to 2 cm na mapie oznaczają 30 000 cm, czyli 300 metrów. Trzeba być dobrym w liczeniu w pamięci!". Oprócz podziałki liniowej nasz kompas posiada również podziałkę kątową, rozmieszczoną co 2 stopnie na kapsule obrotowej i umożliwiającą wyznaczanie azymutów.

Wypełnienie olejem

Wszystkie kompasy Evadict wypełnione są lepkim olejem. Brzmi to może nie najlepiej, ale cel jest słuszny. Wypełnienie olejem pozwala zapewnić prędkość działania, stabilność i precyzję kompasu. A co za tym idzie, przyczynia się również do Twoich osiągów w biegach na orientację! To, ważne prawda?

Czy mogę używać tego kompasu na całym świecie?

Wyważenie igły dostosowane jest do używania kompasu na półkuli północnej. W pobliżu równika lub na półkuli południowej kompas nadal będzie wskazywał północ, ale jego stabilność będzie zaburzona.

Nasze wskazówki: jak dbać o kompas?

Ponieważ podczas biegów na orientację kompas jest cennym sprzymierzeńcem (żeby nie powiedzieć: najlepszym partnerem...), zapoznaj się z kilkoma zaleceniami, które pozwolą Ci zadbać o niego z równą troską, jak on dba o Ciebie. Przechowuj kompas w miejscu o umiarkowanej temperaturze. Unikaj zbyt niskich i zbyt wysokich temperatur oraz zmian ciśnienia. Po zakończeniu użytkowania włóż kompas do woreczka z tkaniny, który będzie go chronił przed zarysowaniami.

Kompas zaprojektowany z myślą o środowisku

W wyniku wprowadzonych przez nas ulepszeń nowa wersja kompasu Racer 500 opatrzona jest etykietą "ecodesign". Konkretnie rzecz ujmując, zdecydowaliśmy się na płytkę z poliestru z dodatkiem glikolu (a nie ze szkła akrylowego), a na wysokości kciuka umieściliśmy w płytce dwa otworki na lupę, dzięki czemu kompas jest lżejszy. Zmiany te pozwalają znacząco obniżyć całkowity wpływ modelu Racer 500 na środowisko.

Gwarancja

Produkt objęty dwuletnią gwarancją.

Skład

Część główna 100% Poliester Materiał główny 100% Poliester elastyczny

Porady dotyczące przechowywania

W trosce o ochronę kompasu przed zarysowaniami radzimy przechowywać go w woreczku. Należy również unikać ekstremalnych temperatur (-20°C i +40°C) oraz szybkich zmian temperatury.

Testy

Nasze kompasy zostały przetestowane w laboratorium celem zatwierdzenia ich odporności przy upadku, na dużej wysokości i w ekstremalnych temperaturach. Z powodzeniem przeszły ten test.

Zatwierdzony przez

Ten kompas został zaaprobowany przez początkujących i średnio zaawansowanych adeptów biegów na orientację oraz przez nasz zespół projektowy. Mamy nadzieję, że już wkrótce będziesz miał(a) okazję wypróbować go osobiście podczas rajdów multisportowych lub podczas biegów na orientację krótko- lub długodystansowych, w lesie, na łące, w trybie sprintu lub przebieżki. Wszystko jedno, w jakich warunkach - najważniejsze będzie samo doświadczenie z kompasem, który szybko, dokładnie i niezawodnie podaje właściwy kierunek.

Porady dotyczące konserwacji

Nie prać

Nie można stosować żadnych wybielaczy ani odplamiaczy.

Nie suszyć w suszarce bębnowej

Nie prasować

Nie czyścić chemicznie

Wgrywanie