wedze

Kurtka narciarska damska Wedze 100

4,8 (5)

169,99 zł 229,99 zł - 60 zł

Najniższa cena w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 229,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać za 30 dni

Kolor:

Ciemny szafir

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Ciesz się komfortem jazdy na nartach w kurtce, która chroni Cię w niepogodę. Zaprojektowana przez nasz zespół z myślą o środowisku.

Docenisz jej krój oraz techniczny, wodoodporny materiał. Podstawowa kurtka, która zimą pozwoli Ci zmierzyć się z niskimi temperaturami.

Kod produktu: 8641856

 • Ciepło

  Izolacja z watoliny pochodzącej z recyclingu. Zwiększona grubość, odpowiednia do użytkowania w temperaturze do -8°C.

 • Wodoodporność

  Membrana 10 000 mm. Główne szwy uszczelnione.

 • Ograniczenie wsypywania śniegu

  Elastyczne mankiety i pas przeciwśnieżny ograniczają wpadanie śniegu do środka.

 • Kieszenie

  4 kieszenie: 2 zapinane boczne, 1 na karnet, 1 wewnętrzna.

Ciepło

Aby utrzymać ciepło, stosujemy izolację z watoliny pochodzącej z recyklingu (100 g/m² rękawy, 150 g/m² tułów). Ten syntetyczny materiał na bazie poliestru zatrzymuje określoną ilość powietrza w zależności od wielości włókien. W ten sposób chroni przed zimnem.
Według naszych testów laboratoryjnych temperatura komfortu wynosi -8°C. W przypadku spodni pomiar ten dokonywany jest bez legginsów, a w przypadku kurtek - z koszulką termoaktywną i z polarem.

Nasza pierwsza kurtka nadająca się do recyklingu: model w kolorze niebieskim

Jednym z licznych rozwiązań pozwalających zminimalizować ślad węglowy jest recykling, co w przypadku kurtki narciarskiej jest bardzo skomplikowane, ponieważ składa się ona z wielu różnych materiałów. Znaleźliśmy rozwiązanie polegające na zszywaniu poszczególnych części kurtki specjalną nicią, która topi się pod wpływem ciepła, umożliwiając łatwe oddzielenie różnych materiałów (suwaków, gumek itd.).
Stosujemy tę technologię w modelu w kolorze niebieskim i mamy nadzieję, że będziemy mogli wykorzystać ją jak najszybciej we wszystkich naszych kurtkach.

Jak przeprowadzić recykling kurtki? (Dotyczy modelu w kolorze niebieskim.)

Gdy kurtka osiągnie kres swojej przydatności, zeskanuj kod QR nadrukowany po wewnętrznej stronie kurtki, aby odesłać ją do naszego zakładu zajmującego się recyklingiem. Dasz jej w ten sposób drugie życie.

Dlaczego używamy membrany z poliestru?

Membrany materiałów laminowanych są zwykle wykonane z poliuretanu, co uniemożliwia recykling produktu w celu pozyskania nowych zasobów. W związku z tym postanowiliśmy opracować naszą własną membranę poliestrową. Ponieważ produkt wykonany jest z jednego tylko materiału, może zostać poddany recyklingowi. Wystarczy, że usuniemy metalowe podwieszki i suwaki, które zresztą również nadają się do recyklingu. Poliester zostanie przetworzony na inne polimery i posłuży do produkcji nowych wyrobów.

Jaki jest krój kurtki 100?

Luźny krój. Kurtka posiada proste boki, które układają się równolegle, nie dopasowując się do linii tułowia. Objętość wewnętrzna kurtki pozwala założyć pod nią techniczną warstwę 1 i warstwę 2.

Dodatkowe informacje dotyczące zrównoważonego rozwoju: ograniczenie ilości odpadów

Wykrawanie materiału na różne części ubrania wiąże się z powstawaniem odpadów, ponieważ poszczególne elementy niekoniecznie przylegają do siebie.
W przypadku tego produktu kierowaliśmy się zasadą MINIMAL WASTE, która polega na stworzeniu wykroju przypominającego puzzle. Dziś z dumą możemy zaprezentować naszą pierwszą kurtkę wyprodukowaną zgodnie z tą metodą (oszczędność materiału: 42%).

Które elementy kurtki chronią w niepogodę?

Materiał i łączenia zastosowane w kurtce 100 zapobiegają przedostawaniu się wody do środka i ograniczają odczuwanie wiatru. Jest to więc model, który pozwoli Ci zmierzyć się z niepogodą (deszczem, śniegiem, wiatrem). Szczelność produktu zatwierdziliśmy podczas kilkudniowej jazdy na nartach w różnych warunkach atmosferycznych.

Pomoc w wyborze rozmiaru

Modelka ma 175 cm wzrostu i nosi rozmiar M.
Jej wymiary to: Obwód w talii: 67 cm
Obwód w biodrach: 99 cm
Obwód w biuście: 90 cm

Skład

Materiał główny 100% Politereftalan etylenu (PET) Podszewka 100% Politereftalan etylenu (PET) Wypełnienie 100% Politereftalan etylenu (PET) Druga podszewka 100% Politereftalan etylenu (PET) Membrana 100% Poliuretan

Porady dotyczące przechowywania

Nie składać kurtki, aby nie uszkodzić tkaniny z powłoką: zawiesić ją na wieszaku. Przechowywać w suchym i przewiewnym miejscu, upewniwszy się wcześniej, czy produkt wysechł całkowicie.

Testy

Wszystkie produkty marki Wedze są obmyślane i projektowane w dolinie leżącej u podnóża Mont-Blanc. Są one następnie testowane w warunkach dokładnie takich jak te, z którymi sam(a) możesz się spotkać w praktyce (przy padającym śniegu, w niskich temperaturach, na śnieżnym puchu…). Zespoły projektowe dbają o to, by zastosowanie, z myślą o którym produkt został opracowany, w pełni odpowiadało kryteriom jego użytkowania w terenie.

Porady dotyczące konserwacji

Prać w temperaturze maks. 30°C ze szczególną ostrożnością

Nie można stosować żadnych wybielaczy ani odplamiaczy.

Można suszyć bębnowo przy zredukowanych obrotach (w niskiej temp.)

Nie prasować

Nie czyścić chemicznie

Wgrywanie